Tüm iPhone Telefonların Çıkış Tarihleri (Güncellendi)

İçindekiler

iPhone, Amerikalı dev teknoloji şirketi olan Apple tarafından üretilmektedir. Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan iPhone, ilk kez şirketin eski CEO’su Steve Jobs tarafından 29 Haziran 2007 yılında tanıtıldı. 1. Nesil iPhone’lar kendi döneminde adeta çığır açmış ve birçok kullanıcı hem tasarımsal olarak hem de teknoloji olarak iPhone’ları çok sevmişti.

iPhone telefonların ne zaman piyasaya sürüldüğünü merak eden meraklı kullanıcılar için bu içeriğimizde şimdiye kadar piyasaya sürülmüş olan tüm iPhone telefonların çıkış tarihlerini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca bu makalede, iPhone modellerinin yıllar içindeki gelişimini ele alacak ve her sürümde yapılan dikkate değer değişiklikleri tartışacağız.

Bu içerik, iPhone 14 serisinin çıkması ile birlikte güncellenmiştir.

1. Nesil iPhone Çıkış Tarihi: 29 Haziran 2007

iphone 1 çıkış tarihi
iphone 1 çıkış tarihi

İlk iPhone piyasaya sürüldüğünde yalnızca 16GB’lık bir hafızaya sahipti. Henüz o zamanlar App Store bulunmadığından indirebileceğiniz ekstra uygulamalarda yer almıyordu. Ancak, zamanın çevirmeli ve kaydırmalı telefonlarının aksine, gerçekten görebileceğiniz bir ekranda internete erişiminiz vardı. Aynı zamanda ilk iPhone’un 2 Megapiksel’lik bir kamerası da mevcuttu.

iPhone 3G Çıkış Tarihi: 11 Temmuz 2008

iphone 3g çıkış tarihi
iphone 3g çıkış tarihi

2008 yılında iPhone 3G’nin piyasaya sürülmesi ile birlikte iPhone’larda yeni bir çağ açılmış oldu çünkü artık App Store vardı. Ayrıca adının 3G olmasının nedeni ise internet erişiminin olmasıdır.

iPhone 3GS Çıkış Tarihi: 19 Haziran 2009

iphone 3gs çıkış tarihi
iphone 3gs çıkış tarihi

Apple, iPhone 3GS ile 32 GB depolama seçeneğini ilk iPhone’dan iki katına çıkardı. Açıkçası, App Store’u piyasaya sürmek işleri hızla değiştirdi. Fotoğraflar, müzikler ve uygulamalar arasında 16 GB’lık depolama artık yetmiyordu. Kamera, 3 MP’ye yükseltildi ve video kaydı eklendi. Apple, Siri’nin tanıtılması için birkaç yıl daha beklememiz gerekmesine rağmen, Sesle Denetim’i de ekledi.

iPhone 4 Çıkış Tarihi: 24 Haziran 2010

iphone 4 çıkış tarihi
iphone 4 çıkış tarihi

iPhone 4, ön kameraya sahip ilk iPhone’du. Apple’ın çok az şey bildiğini, özçekimlerin dünyayı ele geçireceğini biliyordu. iPhone 4 ayrıca bir Retina ekrana sahip. 512 MB bellekle, yalnızca 256 MB belleğe sahip olan iPhone 3GS’den bile çok daha fazlasını işleyecek donanıma sahipti. Teknolojinin biraz daha tanıdık gelmeye başladığını görebilirsiniz, ancak 32 GB hala iPhone’un tutabileceği maksimum depolama alanıydı.

iPhone 4S Çıkış Tarihi: 14 Ekim 2011

iphone 4s çıkış tarihi
iphone 4s çıkış tarihi

iPhone 4 ve iPhone 4S arasındaki en büyük fark, kameranın 5 Megapiksel’den 8 Megapiksel’e çıkmış olmasıydı. iPhone 4S ile birlikte 64GB’lık depolama seçeneğini de tanıtmış oldu.

Ayrıca iPhone 4S’in piyasaya sürülmesi ile birlikte Apple, ilk haftasında dört milyon adet (yalnızca Amerika’da) iPhone 4S satmayı başardı.

iPhone 5 Çıkış Tarihi: 21 Eylül 2012

iphone 5 çıkış tarihi
iphone 5 çıkış tarihi

iPhone 5’in piyasaya sürülmesi ile birlikte Apple, ilk haftasında 5 milyon adet iPhone 5 satmayı başardı. Kamera aynı kaldı, ancak bellek 1 GB’a kadar artırıldı. 3G’nin havalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? iPhone 5’in LTE bağlantısı vardı. Merhaba, internet her yerde!

İlginizi Çekebilir  Kart Oyunlarını Sevenlere Müjde! Marvel Snap Beta Testi Başladı!

Apple ayrıca iPhone 5 ile birlikte Lightning konnektörünü de tanıttı. Ve ekran boyutu ilk kez büyüdü! Önceki nesillerin tüm ekranları 3,5 inç iken iPhone 5 4 inç idi.

iPhone 5S ve iPhone 5C Çıkış Tarihi: 20 Eylül 2013

iphone 5s çıkış tarihi
iphone 5s çıkış tarihi

iPhone 5s ve iPhone 5c ile Apple, ilk haftasında dokuz milyon adet sattı. iPhone 5c’nin biraz daha uygun fiyatlı olması gerekiyordu ve plastik bir kasaya sahipti. Dört farklı rengi vardı, ancak çok fazla farklı değildi. iPhone 5s ise Touch ID, çift flaş ve ağır çekim videoyu tanıttı. Ayrıca, yeni bir olasılıklar alanı açan ve aynı zamanda pil ömründen tasarruf etmeye yardımcı olan M7 yardımcı hareket işlemcisini içeriyordu.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Çıkış Tarihi: 19 Eylül 2014

iphone 6s ve 6s plus çıkış tarihi
iphone 6s ve 6s plus çıkış tarihi

Apple, iPhone 5’den sonra herhangi bir S sürümü getirmedi. Bunun yerine Plus modeli denilen biraz daha büyük ekrana sahip modeller çıkarmaya başladı ve bunu iPhone 6 serisi ile birlikte yapmaya başladı. iPhone 6 özellikleri ağırlıklı olarak iPhone 5’e benzer olsa da arada ki en büyük fark ekranın daha büyük olmasıydı. Ayrıca iPhone 6 Plus ile 128GB depolama seçeneğini de sunulmuş oldu.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Çıkış Tarihi: 19 Eylül 2015

iphone se çıkış tarihi
iphone se çıkış tarihi

iPhone 6S’ler neredeyse birçok şeyi değiştirdi. Temelde aynı görünse de, 8 Megapiksel’lik kamera 12 Megapiksel’e çıkarıldı ve telefonun belleği 1GB’dan 2GB’a çıkarıldı. Ayrıca bu dönemde 3D Touch özelliği de tanıtılmış oldu.

iPhone SE Çıkış Tarihi: 31 Mart 2016

iphone SE çıkış tarihi
iphone SE çıkış tarihi

iPhone SE, insanların gerçekten sevdiği daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak sunuldu. İçerisinde 3D Touch özelliği barındırmıyor olsa da, insanların kullanabileceği alternatif bir iPhone olarak piyasaya sürüldü diyebiliriz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Çıkış Tarihi: 16 Eylül 2016

iphone 7 ve 7plus çıkış tarihi
iphone 7 ve 7plus çıkış tarihi

Apple nihayet iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte, iPhone’ların temel depolama alanını 16GB’dan 32’a yükseltti. 32 GB’dan başlayan depolama alanı seçeneği ise 256GB’a kadar yer alıyordu. iPhone 7 Plus, önemli ölçüde geliştirilmiş yakınlaştırma özelliğini mümkün kılan yeni çift kamerası ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının Alan Derinliği’ni kullanarak etkileyici fotoğraflar çekmesine olanak tanıyan bir yazılım güncellemesi olan Portre modu sayesinde önceki Plus modellerinden daha popüler olduğunu kanıtladı. iPhone 7 ve 7 Plus’ın belki de en tartışmalı özelliği Apple’ın kaldırdığı özellikti: kulaklık jakı. Yeni iPhone’lar, Lightning bağlantı noktasına takılan EarPod’lar ve geleneksel kulaklıklar için bir adaptörle birlikte gelir. Apple, kulaklık jakını kaldırdığını duyurduğu etkinlikte kablosuz AirPod’larını tanıttı.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Çıkış Tarihi: 22 Eylül 2017

iphone 8 ve 8plus çıkış tarihi
iphone 8 ve 8plus çıkış tarihi

iPhone 7 ile iPhone 8 arasında çok büyük farklar olmamasına karşın, iPhone 8’de bulunan otomatik aydınlatma özelliği kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Ayrıca artık jak girişininde bulunmamasın alışan kullanıcılar artık kablosuz şarj ve airpods’lara da alışmaya başladı.

iPhone X Çıkış Tarihi: 3 Kasım 2017

iphone x çıkış tarihi
iphone x çıkış tarihi

iPhone 9’u atlayarak, iPhone X, orijinal iPhone’dan 10 yıl sonra piyasaya sürüldü. iPhone X, Portre modunda harika selfie’ler çekmemize izin veren ekstra bir öne bakan kamera içeriyordu. Elbette, diğer iPhone’lar harika görünen fotoğraflar çekmemize izin veriyor, ancak iPhone X, öne bakan kamera için Portre modunu içeriyordu. Ayrıca bu telefon modeli 10. Yıla özel olarak piyasaya sürüldü.

iPhone XS ve XS Max Çıkış Tarihi: 21 Eylül 2018

iphone xs ve xs max çıkış tarihi
iphone xs ve xs max çıkış tarihi

Apple, Steve Jobs Theatre’daki Eylül 2018 etkinliğinde XS ve XS Max’i duyurdu. Her iki model de Portre modunda selfie’ler için öne bakan kameraya sahipti. Ekranlar uçtan ucaydı ve hepsi Super Retina HD ekranla harika görünüyordu. En büyük özellik ise, A12 biyonik çip, pil tüketimini azaltırken işlem gücünü artırdı.

iPhone XR Çıkış Tarihi: 26 Ekim 2018

iphone xr çıkış tarihi
iphone xr çıkış tarihi

iPhone XR, Eylül 2018 etkinliğinde duyuruldu, ancak hemen piyasaya sürülmedi. Yeni modellerin daha ucuz olması nedeniyle, pek çok kişi XR’nin piyasaya çıkmasını beklemeye karar verdi. Bu iPhone’lar XS ve XS Max’ten daha küçüktü (ancak yine de 7 ve 8 Plus’tan daha büyüktü). Ekran XS ve XS Max kadar net değildi, ancak Liquid Retina HD ekran ile fark çok belirgin değildi. Bu model ayrıca öne bakan kameraya sahipti ve XS veya XS Max’ten çok daha fazla renk seçeneği ile geldi.

iPhone 11 Çıkış Tarihi: 20 Eylül 2019

iphone 11 çıkış tarihi
iphone 11 çıkış tarihi

iPhone 11, Apple’ın yıllık serisinin en ucuzuydu, ancak yine de 2019’un en popüler iPhone’u için çalışmaya devam edecek kadar yeni özelliklere sahipti. Cihaz, 6,1 inç Liquid Retina ekrana sahiptir ve altı canlı renk seçeneği mevcuttur. En heyecan verici ekleme, her ikisi de 12 MP olan ve geniş ve ultra geniş lensler sunan 11’in arkasındaki ikinci kamera olabilir.

İlginizi Çekebilir  Discord'da Netflix Yayını Nasıl Yapılır? (Siyah Ekran Sorunu Giderildi)

iPhone 11 Pro Çıkış Tarihi: 20 Eylül 2019

iphone 11 pro çıkış tarihi
iphone 11 pro çıkış tarihi

Birinci sınıf ekrana sahip daha küçük bir telefon arayan Apple müşterileri için iPhone 11 Pro mükemmeldi. 5,8 inç Süper Retina XDR ekranı, Apple’ın bugüne kadarki en net ekranıydı. Bu telefon geniş, ultra geniş ve telefoto lensler sunan 12 MP HDR kamera lensine sahipti. Renk seçenekleri iPhone 11 kadar iyi değildi, ancak her zaman gösterişli bir kılıf ekleme seçeneği vardı!

iPhone 11 Pro Max Çıkış Tarihi: 20 Eylül 2019

iphone 11 pro max çıkış tarihi
iphone 11 pro max çıkış tarihi

Apple’ın 2019’daki en büyük ve en pahalı telefonu iPhone 11 Pro Max oldu. Ekran, 11 Pro’da olduğu gibi Apple’ın Süper Retina XDR’siydi, ancak boyutu 6,5 inç idi. Pro Max, 11 Pro ile aynı üç lensli kamera kurulumuna ve aynı renk seçeneklerine sahip olduğundan, cihazlar arasındaki neredeyse tek fark boyutu oluşturuyordu.

iPhone SE (İkinci Jenerasyon) Çıkış Tarihi: 24 Nisan 2020

iphone se 2020 çıkış tarihi
iphone se 2020 çıkış tarihi

2020 iPhone SE, türünün ikincisi ve daha küçük iPhone’ları tercih edenler tarafından tercih edilen telefonlardan biri oldu. 4,7 inç Retina HD ekran ve Touch ID’li Ana Sayfa düğmesi, benzer şekilde düşük bir fiyatla orijinal iPhone SE’ye geri döndü. İkinci nesil SE, A13 Bionic çip, portre modu ve Derinlik Kontrolü ile gelişmiş kamera sistemi, yüksek çözünürlüklü video, kablosuz şarj özelliği ve uzun pil ömrü dahil olmak üzere Apple’ın en pahalı iPhone’larında bulunan birçok özelliği sunuyordu.

iPhone 12 Mini Çıkış Tarihi: 13 Kasım 2020

iphone 12 mini çıkış tarihi
iphone 12 mini çıkış tarihi

iPhone 12 mini, iPhone ailesine şaşırtıcı derecede küçük ama yine de çok güçlü bir katkıydı. Bu ince ve inanılmaz derecede hafif akıllı telefon, yalnızca 5,4 inç boyutundaydı ve önceki modellere göre performansta önemli bir artış için yeni, güçlü A14 Bionic çipi içeriyordu. Ayrıca Apple’ın en yeni Super Retina XDR OLED ekranını ve bir dizi kamera yükseltmesini içeriyordu. iPhone 12 mini ile iPhone 12 arasındaki tek dikkate değer fark, mininin daha küçük olması ve daha büyük iPhone 12’den iki saat daha kısa pil ömrüne sahip olmasıydı.

iPhone 12 Çıkış Tarihi: 23 Ekim 2020

iphone 12 çıkış tarihi
iphone 12 çıkış tarihi

6.1 inç boyutundaki iPhone 12, iPhone 12 mini’nin 15 saatlik video oynatma süresine kıyasla 17 saatlik bir video oynatmaya sahip olması dışında 12 mini ile tamamen aynı özelliklere, kamera özelliklerine ve işleme yeteneklerine sahipti. Bu orta sınıf model, sıradan kullanıcılar için yeterince iyi olan çift lensli kamerayı da içeriyordu. Ancak Apple, iPhone’larını kamera özellikleri nedeniyle seçenler için üst seviye iPhone 12 Pro ve Pro Max telefonlarına bazı etkileyici yükseltmeler ekledi.

iPhone 12 Pro Çıkış Tarihi: 23 Kasım 2020

iphone 12 pro çıkış tarihi
iphone 12 pro çıkış tarihi

iPhone 12 Pro, 12 ve 12 mini ile karşılaştırıldığında çok gösterişli kamera ve renk yükseltmeleriyle ön plana çıktı, ancak iPhone 12 ile aynı 6,1 inç ekran boyutunda geldi ve bütçe modellerinde bulunan tüm temel özellikleri içeriyordu. 2020’de tanıtılan yeni kamera özellikleri arasında, iPhone 11 Pro modellerinde gördüğümüz LiDAR tarama, geliştirilmiş Gece Modu ve gelişmiş yakınlaştırma aralığı ve lens işlevlerine sahip üçlü lens düzenlemesi yer alıyor. Her iki iPhone 12 Pro modeli de bir iPhone’da şimdiye kadar kullanılan en hızlı diyaframı içeriyordu. Apple, üstün profesyonel düzenleme yeteneği için RAW fotoğraflar ekledi ve Pro modellerinde saniyede 60 kareye kadar Dolby Vision’ı dahil etti.

iPhone 12 Pro Max Çıkış Tarihi: 13 Kasım 2020

iphone 12 pro max çıkış tarihi
iphone 12 pro max çıkış tarihi

iPhone 12 Pro Max, 12 Pro’nun tüm avantajlarına sahipti, ancak bazı yükseltmeler ve önemli bir boyut farkıyla. 6,7 inç Pro Max, iPhone 11 modellerine göre düşük ışıkta çalışma biçiminde yüzde 87’lik bir gelişme olduğunu iddia etti ve iPhone’larını profesyonel veya profesyonele yakın fotoğrafçılık projeleri için kullananlar için büyük bir sorun olan 5x yakınlaştırma özelliğine sahip. Bu iPhone’un en ayırt edici özelliği ekran boyutuydu.

iPhone 13 Çıkış Tarihi: 24 Eylül 2021

iphone 13 çıkış tarihi
iphone 13 çıkış tarihi

iPhone 13 serisinin temel modeli, iPhone 12 serisinde sunulan (yeniden) tasarım özelliklerinin çoğunu koruyor, ancak yeni bir kamera düzeniyle uyumlu yüzde 20 daha küçük bir çentikle geliyor. Önceki nesil iPhone’lara göre bir yükseltme olan A15 yongası üzerinde çalışır ve kamera, Sinematik mod ve Fotoğraf Stilleri dahil olmak üzere bazı önemli iyileştirmelere sahiptir. Bu model için pil ömrü de iyileştirilmiştir ve şu renklerde sunulur: pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve ÜRÜN(KIRMIZI). iPhone 13 için büyük bir satış noktası fiyat noktasıdır: piyasaya sürüldüğünde iPhone 12 ile aynı fiyattan başlar, ancak temel modeli iki kat daha fazla depolama alanı sunar. Ekran boyutu 6.1 inç olarak aynı kalıyor.

iPhone 13 Mini Çıkış Tarihi: 24 Eylül 2021

iphone 13 mini çıkış tarihi
iphone 13 mini çıkış tarihi

Daha büyük kardeşleri gibi, iPhone 13 mini de Apple’ın A15 Bionic çipiyle çalışıyor ve bu da onu küçük bir pakette bir güç merkezi haline getiriyor. Pil ömrü, iPhone 12 mini’ye göre günde bir buçuk saate kadar arttı. Diğer iPhone 13 modellerinde olduğu gibi, mini de büyük kamera geliştirmeleri ve maksimum 512 GB depolama kapasitesiyle herhangi bir mini model arasında en fazla depolama alanı sunuyor. Tasarımı ve fiziksel boyutu da büyük ölçüde iPhone 12 mini’yi yansıtıyor ve 5,4 inçlik bir ekran boyutuna sahip. iPhone 13 ile aynı renk seçeneklerine ve 128 GB için 699 dolardan başlangıç ​​fiyatına sahiptir.

İlginizi Çekebilir  En İyi Apex Legends Mobile Hassasiyet Ayarları

iPhone 13 Pro Çıkış Tarihi: 24 Eylül 2021

iphone 13 pro çıkış tarihi
iphone 13 pro çıkış tarihi

iPhone 13 Pro, ProMotion özellikli 6,1 inç Super Retina XDR ekrana sahiptir, ancak en büyük avantajı iPhone 13 ve iPhone 13 mini ile birlikte gelen Geniş ve Ultra Geniş kameralara ek olarak bir Telefoto kameranın eklenmesidir. Gece Modu fotoğrafçılığı için bir LiDAR tarayıcı ile birlikte gelir ve daha önce herhangi bir iPhone’un sunduğundan daha fazla depolama alanı için 1 TB’lık bir model sunar. Tüm yeni kamera özelliklerinin oldukça hantal dosya boyutları oluşturduğunu düşünürsek, buna ihtiyacı var. Ayrıca A15 çip tarafından desteklenmektedir ve gümüş, grafit, altın ve sierra mavisi renklerinde gelir.

iPhone 13 Pro Max Çıkış Tarihi: 24 Eylül 2021

iphone 13 pro max çıkış tarihi
iphone 13 pro max çıkış tarihi

iPhone 13 Pro Max, Pro’nun yaptığı her şeyi sunar, ancak daha büyüğünü sunar. Ekranı, iPhone 12 Pro Max ile aynı boyuttadır: çapraz olarak 6,7 inç. iPhone 13 serisinin geri kalanı gibi, aynı boyutları paylaşmasına rağmen, öncekinden biraz daha ağır ve kalın. A15’e bir çip yükseltmesi almanın yanı sıra, iPhone 13 Pro Max ayrıca toplam beş adet ek GPU alıyor. O da 1 TB depolama kapasitesi seçeneği sunuyor ve Apple, pilin 28 saate kadar kesintisiz video oynatmayı destekleyebileceğini söylüyor. Herhangi bir iPhone’un en yüksek fiyat etiketi ile iPhone Pro Max, mevcut en üst düzey modeldir.

iPhone SE (Üçüncü Jenerasyon) Çıkış Tarihi: 8 Mart 2022

iphone se 2022 çıkış tarihi
iphone se 2022 çıkış tarihi

2022 iPhone SE 3, türünün üçüncüsü ve 4,7 inç Retina HD ekranı ve Touch ID’li Ana Sayfa düğmesini orijinal iPhone SE’ye geri döndürüyor ve benzer şekilde düşük bir fiyata sahip. Üçüncü nesil SE, 5G, A15 Biyonik çip, Portre modlu gelişmiş kamera sistemi, Derinlik Kontrolü, yüksek çözünürlüklü video, Deep Fusion, kablosuz şarj özelliği ve uzun pil ömrü dahil olmak üzere Apple’ın en pahalı iPhone’larında bulunan birçok özelliği sunar.

Apple, yıllar içinde en yeni iPhone 13 serisi ve iPhone SE (üçüncü nesil) dahil olmak üzere toplam 34 iPhone piyasaya sürdü. Steve Jobs’ın 2007’de orijinal iPhone’u piyasaya sürmesinden başlayarak, size her iPhone evrimine tam bir bakış sunduk. Gördüğünüz gibi iPhone, 16 GB web tarayıcısından 1 TB’a kadar birçok değişiklik geçirdi.

iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone14 Çıkış Tarihi: 16 Eylül 2022 – 7 Ekim 2022

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro

2022 yılına geldiğimizde nihayet merakla beklenen yeni nesil iPhone 14 telefonlarda piyasaya sürülmüş oldu. iOS 16 sürümü ile birlikte piyasaya sürülen iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus ve iPhone 14 Pro Max Kilit ekranını yeni bir widget seti, özelleştirilebilir yazı tipleri ile birlikte kullanıcılara yeni özellikler sunmayı başardı.

iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, and iPhone 14 modelleri 16 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürülürken, Plus modeli ise 7 Ekim 2022 tarihinde piyasaya sürüldü.

Tüm iPhone Telefonların Güncel Fiyatları

Bildiğiniz üzere Türkiye’de sürekli olarak Apple ürünlerine zamlar gelmektedir. Aşağıdaki tablo iPhone 11’den itibaren Türkiye’de satışı bulunan iPhone’ların güncel fiyatlarına göre düzenlenmiştir. Fiyatlar güncellendikçe aşağıdaki tablo güncellenecektir.

iPhoneSon Fiyatı (Güncel)Çıkış Yılı
iPhone 3G1,165 TL2008
iPhone 3GS1,530 TL2009
iPhone 41,600 TL2010
iPhone 4S2,020 TL2011
iPhone 52,149 TL2012
iPhone 5S2,279 TL2013
iPhone 62,349 TL2014
iPhone 6S3,099 TL2015
iPhone SE1,999 TL2016
iPhone 73,249 TL2016
iPhone 84,149 TL2017
iPhone X6,099 TL2017
iPhone XR7,399 TL2018
iPhone 1123,669 TL2019
iPhone SE 202024,914 TL2020
iPhone 12 Mini34,500 TL2020
iPhone 1236,609 TL2020
iPhone 12 Pro66,000 TL2020
iPhone 12 Pro Max65,600 TL2020
iPhone 13 Mini36,609 TL2021
iPhone 1340,677 TL2021
iPhone 13 Pro54,499 TL2021
iPhone 13 Pro Max61,900 TL2021
iPhone SE (3. Nesil)22,849 TL2022
iPhone 1445,889 TL2022
iPhone 14 Plus45,999 TL2022
iPhone 14 Pro59,414 TL2022
iPhone 14 Pro Max63,762 TL2022
Şimdiye kadar çıkmış olan tüm iphone telefonların çıkış tarihleri ve güncel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

İlk iPhone Ne Zaman Çıktı?

İlk iPhone, 9 Ocak 2007’de Apple CEO’su Steve Jobs tarafından tanıtıldı ve aynı yılın 29 Haziran’ında satışa sunuldu.

Apple Kaç Yılda Bir Telefon Çıkarıyor?

Apple genellikle her yıl yeni bir iPhone modeli çıkarır. Bu, yeni özelliklerin ve teknolojilerin sunulması, yazılım güncellemeleri ve daha fazlası için bir fırsattır.

En Son iPhone Ne Zaman Çıktı?

En son iPhone modeli olan iPhone 14 2022 yılında piyasaya sürülmüştür ve 3 farklı varyasyon model bulunmaktadır. Bunlar; Plus, Pro ve Pro Max.

Apple Ne Zaman Kuruldu?

Apple Inc., Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından 1 Nisan 1976’da Kaliforniya’da kuruldu. Şirket, ilk olarak kişisel bilgisayarlar üretti ve zaman içinde diğer elektronik ürünlere de odaklandı.

iPhone Telefonlarının Türkiye’deki Fiyatı Neye Göre Belirleniyor?

iPhone fiyatları Türkiye’de, döviz kuru, vergiler, distribütör ve perakendeci marjları dahil olmak üzere ürünün özellikleri ve modeline göre değişiklik gösterilerek belirlenmektedir.

“Tüm iPhone Telefonların Çıkış Tarihleri (Güncellendi)” üzerine bir yorum

Yorum yapın