Diablo Immortal Steam’e Gelecek Mi? PC’de Nasıl Oynayabilirsiniz?

Diablo Immortal Steam’e Gelecek mi? Birçok oyuncunun sorduğu sorunun yanıtını verelim. Diablo Immortal yayınlanmadan yaklaşık iki ay önce oyunun geliştiricisi olan Blizzard Entertainment, Diablo Immortal’ın PC’de de yayınlanacağı haberiyle şaşırttı.

Diablo Immortal ilk kez 2018 yılında duyurulduğunda bir mobil oyun olacağı söylendi. Ancak daha sonra öğrendik ki oyun PC’ye de gelecek. Diablo Immortal şu anda PC’de beta durumunda. Daha düzeltilmesi gereken çok şey ve eklenecek özellikler var. Ve pek olası olmasa da, bazı hayranlar Steam’deki olası sürümün de hayalini kuruyor. İşte olası Diablo Immortal Steam çıkış tarihi hakkında bildiklerimiz.

Diablo Immortal Steam
Diablo Immortal Steam

Diablo Immortal Steam’e Gelecek mi?

Peki Diablo Immortal Steam’e mi geliyor? Hayır, şu anda Valve’ın dijital oyun platformu olan Steam’de piyasaya sürülmesi için herhangi bir plan yok. Blizzard, oyunlarını Steam’de hiç yayınlamayan çok az sayıdaki bilgisayar geliştiricisinden biridir.

Bunun nedeni, Battle.net istemcisinin büyük ve sadık bir oyuncu tabanının yanı sıra uzun süredir oyuncuların istemciyi kullanmak gibi bir geleneğe sahip olmasıdır. Aslında Battle.net, Steam’e kıyasla çok daha eski. Bu nedenle, Diablo Immortal’ın PC’de başka bir yerde piyasaya sürülmesi pek olası değildir ve büyük olasılıkla Battle.net’e özel kalacaktır.

Bununla birlikte, varsayımsal senaryolar hakkında konuşalım. Son sızıntılar, bir sonraki Call of Duty oyunu Modern Warfare 2’nin, PC için Battle.net’te birkaç yıl özel olarak yayınlandıktan sonra büyük olasılıkla franchise’ın Steam’e geleceğini ortaya koydu. Bu neden önemli? Bu, Activision Blizzard için yayınlama planlarında bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Şirket muhtemelen tüm oyunlarının Battle.net’e özel olma stratejisinden uzaklaşıyor.

İlginizi Çekebilir  Serious Sam: Siberian Mayhem İçin 10 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı
Diablo Immortal Steam
Diablo Immortal Steam

Bu, Blizzard ile değil, yalnızca Activision tarafından yayınlanan oyunlarla ilgili olsa da, yine de bir yön değişikliği gösteriyor. Bu bize sonunda Diablo Immortal’ın Steam’de yayınlandığını göreceğimize dair küçük bir umut veriyor. Buna Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın aldığı gerçeğini ekleyince çokta uzak gözükmüyor.

Bu anlaşmanın 2023’te tamamlanması planlanıyor. Son yıllarda Microsoft, Valve ile mükemmel bir ortaklığa sahip. Hemen hemen tüm son oyunları Steam’de de mevcut. Ve bu, satın alma tamamlandığında Activision Blizzard oyunları da Steam’de yer alacağı anlamına geliyor.

Konu ile ilgili olarak daha fazla ayrıntı geldiğinde sizi bilgilendireceğiz.

Diablo Immortal Beta PC’de Nasıl Oynanır?

Bir başka sorulan soru ise Diablo Immortal ne zaman PC’de tam olarak yayınlanacak? Bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz ancak, beta sürümünü oynamak isterseniz Battle.net istemcisini indirebilir ve mağaza bölümünden Diablo Immortal’ı seçerek oyunun beta sürümünü oynayabilirsiniz.

Buradan, Diablo Immortal’ın sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Diablo için hazırlamış olduğumuz diğer içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın