V Rising Rehber: Highland Lotus Nasıl Elde Edilir?

Bu içeriğimizde popüler hayatta kalma oyunu olan V Rising’de bulunan Highland Lotus materyalinin nasıl elde edileceğini ele aldık. Highland Lotus V Rising’de Bloodmoon zırh setini yapabilmek için gerekli Silk eşyasını yapmaya yarıyor.

Silverlight Hills’de bulunan Harpy Nest’te Highland Lotus’u nasıl bulacağınızı, Highland Lotus Seeds’i Ottar the Merchant’tan nasıl satın alacağınızı ve Highland Lotus bahçesini kalenizde nasıl koruyacağınızı ele alacağız.

V Rising’de Highland Lotus Nasıl Bulunur?

Şu anda V Rising’de bilinen sadece iki güvenilir Highland Lotus kaynağı var. Birincisi, Silk yapmak için gerekli olan bu bitkiyi Silverlight Hills’deki Harpy Nests’ten toplamaktır. İkincisi ise tohumlarını Ottar the Merchant’tan satın almaktır. Highland Lotus‘u elde etmenin daha az güvenilir başka yolları da var, ancak bu, sandıkları, konteynırları ve yok edilebilir nesneleri yağmalarken biraz şans eseri gerçekleşen şeylerdir.

İpucu

Highland Lotus’u toplarken, Iron Swords veya Iron Slashers gibi bitki örtüsü ve çalılıklarda kaynak verimini artıran bir silah kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, kaynak verimini artıran Seviye 1 buff’ı olan Worker Blood elde etmeyi de düşünebilirsiniz.

v rising highland lotus
v rising highland lotus

Harpy Nest’ten Highland Lotus Toplamak

Bulunması zor bir kaynak olan Highland Lotus, yalnızca Vardoran’ın kuzeybatısında bulunan Silverlight Hills bölgesindeki Harpy Nests’te bulunabilir. Şu anda bölgede biri güneyde diğeri kuzeyde olmak üzere sadece iki Harpy yuvası bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Power Pass Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu Harpy Nest bölgelerine dağılmış yeterli miktarda Highland Lotus bulacaksınız, ancak yol boyunca bir grup 58 – 66 level seviyelerinde Harpy düşmanını öldürmeniz gerekecek. Bu yuvaların çevresinde çok fazla gölge bulunmaz, bu nedenle gündüzleri ziyaret etmenizi önermiyoruz.

Bununla birlikte, gerçekten ihtiyacınız varsa, uçurum kenarlarının altındaki belirli noktalarda küçük gölgelikler altında saklanabilir veya gerekirse kurtulmak için bir yuvanın içinde bile saklanabilirsiniz.

v rising harpy nest
v rising harpy nest

Kuzeyde bulunan Harpy Nest, gezinmesi en kolay olanıdır, çünkü güneydeki yuva, Morian the Stormwing Matriarch (Seviye 68) boss’una ev sahipliği yapar. Onu öldürme konusunda herhangi bir şüpheniz yoksa, ekstra kaynaklar kazanmak için bunu yapabilirsiniz, ancak aksi takdirde Highland Lotus’u hasat etmek için bölgeyi dolaştığınızda ve ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda üzerinizdeki ağırlık artabilir.

v rising harpy nest
v rising harpy nest

Yukarıdaki ipucunda belirtildiği gibi, her bitkiden en fazla Highland Lotus‘u hasat ettiğinizden emin olmak için, bitki örtüsü ve çalılıklar için kaynak verimini artıran Iron Sword veya Iron Slasher gibi silahlar kullanmalısınız. Seviye V Worker Blood bulmayı başarırsanız, bu kaynak verimini %30 artıracaktır, bu nedenle Highland Lotus’un nadirliği düşünüldüğünde Worker Blood bulmak en mantıklı seçenek olacaktır.

Ottar the Merchant’tan Highland Lotus Satın Alın

Silverlight Hills’de her iki Harpy Nest’i tamamladıysanız ve hala daha fazla Highland Lotus’a ihtiyacınız varsa, Highland Lotus Seeds şeklinde bulunabilecek alternatif güvenilir bir kaynak var. Bunlar, şehrin güneydoğu kesimindeki Brighthaven Slums’daki dükkânında bulunabilen Ottar the Merchant’dan satın alınabilir.

Buradaki en önemli nokta, her Highland Lotus Seed’in 200 gümüşe mal olmasıdır, bu nedenle bunu uygun bir seçenek olarak düşünmeden önce çok sayıda Gümüş Para biriktirmiş olmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  Hassasiyet Ayarlarınızı Diğer Oyunlara Nasıl Aktarabilirsiniz?

Ek olarak, kasabanın muhafızları size düşman olacaktır, bu yüzden kenar mahallelerdeki hemen hemen her muhafızı öldürmeye istekli değilseniz, Ottar’a insan formunda gitmeniz gerekir. Kendinizi İnsan Formunun dışında herhangi bir tüccara ifşa ederseniz, onların da düşman olacağını unutmayın.

V Rising’de Human Form Nasıl Elde Edilir?

Henüz Human Form yeteneğine sahip değilseniz, Dunley Farmlands’ın güneydoğusundaki Dawnbreak Village’da bulunabilen bu vampir gücü için Beatrice the Tailor’ı öldürmeniz gerekiyor. Boss’u öldürdükten sonra artık insan formunu kullanabilirsiniz.

Sandıklar, Konteynırlar ve Yok Edilebilir Nesneleri Yağmalayın

Highland Lotus veya Highland Lotus Seeds’i bulmanın en az güvenilir yolu sandıklardan, konteynırlardan, yok edilebilir nesnelerden ve düşmanlardan ganimet olarak almaktır.

Yukarıda belirtildiği gibi, bu kaynaklardan az miktarda bitki bulmak için şanslı olmanız gerekeceğinden, bu yönteme güvenmenizi önermiyoruz. Bununla birlikte, Silverlight Hills’deyken kesinlikle her şeyi yağmalamanız size birçok ödül verecektir.

Brighthaven Docks etrafındaki alan, özellikle yıkılabilir nesneler için oldukça iyi bir bölgedir ve yakındaki evde ve aynı zamanda öldürülebilir NPC’ler size birçok ödül verecektir.

Umarız rehberimiz işinize yaramıştır. Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın