Valheim Kılavuzu: Bronz Nasıl Yapılır? | Oyun İçerikleri

Valheim Kılavuzu: Bronz Nasıl Yapılır?

Valheim‘da toplayabileceğiniz kaynakların çoğunun aksine, oyunda bronz toplanabilen bir şey değildir. Bunun yerine bronz’u kendiniz yapmak zorundasınız. Bunun içinde copper bar ve tin bar’lara ihtiyacınız var.

Bu Valheim kılavuzunda size nasıl bronz’un yapılacağını göstereceğiz. Bunu oluşturmak, bakır ve kalay bulmayı gerektirir ve bunların tortularını nerede bulacağımızı açıklayacağız. Ardından bronz zırh ve silah yapımında kullanacağınız malzemeyi oluşturma sürecini anlatacağız.

Valheim Kılavuzu: Bronz Nasıl Yapılır
Valheim Kılavuzu: Bronz Nasıl Yapılır

Valheim’da Bronz Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Oyunun belirli bir noktasına ulaştığınız zaman bronzdan yapılmış zırh ve silahlar çok önemli bir rol oynuyor. Yazının başında da belirttiğimiz üzere bronz yapabilmek için bazı gerekli malzemeler vardır.

Aşağıda bronz yapmak için gerekli olan malzemeleri görebilirsiniz.

  • Charcoal kiln (20 stone, 5 surtling core)
  • Smelter (20 stone, 5 surtling core)
  • Forge (10 wood, 4 stone, 6 cooper)
  • Copper ore veya copper bar
  • Tin ore veya tin bar

Tüm bu unsurlara sahip olduğunuzda, demirhanenizde bronz yapmak için copper bar’larınızı tin bar’larınız ile birleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bu kaynakları bir araya getirmeden önce, önce birkaç diğer önemli öğeyi oluşturmanız gerekir.

Valheim Surtling Core Nerede Bulunur?

Valheim Surtling Cores
Valheim Surtling Cores

Oyunda bu aşamada stone ve wood gibi işçilik malzemeleri bulmak oldukça kolaydır. Bununla birlikte, surtling core elde etmek için biraz çaba ve tehlike gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Leather (Deri) Nasıl Elde Edilir?

Bir charcoal kiln ve bir smelter inşa etmek için 10 surtling core’a ihtiyacınız olacak. Bunlar, herhangi bir metal yapmak için gerekli olan iki temel işleme istasyonudur. Surtling core bulmak için mezar odalarını bulmanız gerekir.

Mezar odaları, kara orman biyomlarında bulunan küçük zindanlardır. Bir girişin etrafına inşa edilmiş bu taş yapılardan birini bulana kadar ormanın içinde dolaşın. Yaklaştığınızda iskeletlerle karşılaşabilirsiniz.

Girmeden önce, bu mahzenlerin içindeki karanlık odalarda yolunuzu aydınlatmak için bir meşale (1 ahşap, 1 reçine) yapın.

Mezar odalarında birkaç sarmal koridor, ahşap kapılar ve iskeletler bulunur. Surtling core’ları ise tespit etmek kolaydır. Küçük stantlarda parlayan kare nesneler olup olmadığına bakmanız yeterli olacaktır.

Valheim Copper Ore ve Tin Ore Nerede Bulunur?

Charcoal kiln ve smelter yapmak için gerekli malzemelere sahip olduğunuzda, copper ore ve tin ore bulmanız gerekir. Ardından, bir demirhanede bronza dönüşen copper bar ve tin bar yapmanız gerekiyor.

Valheim Copper Deposit
Valheim Copper Deposit

Cooper Deposit Nerede Bulunur?

Cooper deposit bulmak biraz zor olabilir. Bir kara orman biyomunun etrafında dolaşırken uzun, düz kayalar aramanız gerekiyor. Cooper depositler genellikle yerin arasında bulunmaktadır. Fareyi üzerlerine getirdiğinizde baktığınız kayanın “Copper deposit” olup olmadığını görebilirsiniz.

Bir tane bulduysanız, copper ore elde etmek için bir pickaxe ile parçalayın.

Valheim Tin Deposit
Valheim Tin Deposit

Tin Deposit Nerede Bulunur?

Kara orman biyomlarında suya yakın yerlerde tin ore’lar bulabilirsiniz. Etrafındakilerden daha parlak görünen kayalara dikkat edin. Bu madenler ayrıca ayrıca üzerlerinde siyah çizgilere sahiptir.

Tin deposit’i bulduğunuzda parçalamak için pickaxe kullanın.

Charcoal Kiln Üretin ve Bronz Yapın

Surtling core’larınız artı copper ore’larınız ve tin ore’larınız ile artık bir Charcoal Kiln ve Smelter yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Diablo Immortal En İyi Necromancer Build

Bir Charcoal Kiln (20 stone, 5 surtling core) oluşturun ve içine odun parçalarını yerleştirmeye başlayın. Birkaç saniye sonra kömür elde etmiş olacaksınız.

Elde etmiş olduğunuz bu kömür parçalarını smelter’ın sağ tarafına (20 stone, 5 surtling core) yerleştirin. Bunu yaptığınızda smelter’ınız yanmaya başlayacaktır. Artık elde etmiş olduğunuz ore’ları bar’lara dönüştürebileceksiniz. Dökümhanenin solundaki deliğe dönün ve cevherinizi içine yerleştirin. Birkaç saniye sonra tamamen şekillendirilmiş bakır çubuklar ve kalay çubuklar dışarı fırlayacaktır.

Son olarak, bir forge (10 ahşap, 4 taş, 6 bakır) inşa etmeniz gerekiyor. Tıpkı workshop’da olduğu gibi, forge’un da üzerinde bir çatıya ihtiyacı var, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Forge’u da yaptıktan sonra nihayet bronz yapmak için gerekli olan Cooper bar ve tin bar’lara sahip olmuş olacaksınız.

Valheim Bronz Nasıl Yapılır?

Bronz yapmak için yapmış olduğunuz forge’a 2 copper bar ve 1 tin bar koyun. Bu malzemeler sayesinde 1 adet bronz yapabilirsiniz. Envanterinizde 10 copper bar ve 5 tin bar varsa, aynı anda 5 bronz üretebilirsiniz.

Elinizde bronz varken, tekrar The Elder dövüşünüz için mükemmel olan bronz zırh ve silahlar üretmeye başlayabilirsiniz.

Yorum yapın