Valheim Kılavuzu: Pickaxe Nasıl Açılır Ve Yapılır? | Oyun İçerikleri

Valheim Kılavuzu: Pickaxe Nasıl Açılır ve Yapılır?

Valheim’da yeni bir dünyaya başladığınızda yapabileceğiniz çok fazla bir şey bulunmuyor. Başlangıç olarak sürekli olarak odun ve taş toplayıp belirli şeyleri açmanız gerekir. Valheim’da ilerleyebilmek için belirli adımları ise yapmanız gerekir.

Kilidini açabileceğiniz ilk büyük araçlardan biri olan pickaxe, size madencilik, eritme ve daha pek çok şey üretim alanında yardımcı olacaktır.

Bu Valheim kılavuzunda size pickaxe tarifini nasıl açacağınızı göstereceğiz. Ardından, pickaxe’i nasıl yapacağınızı ve bir pickaxe’e sahip olduğunuzda neler yapabileceğinizi açıklayacağız.

Valheim Pickaxe Nasıl Yapılır
Valheim Pickaxe Nasıl Yapılır

Valheim’da Pickaxe Nasıl Açılır?

Valheim dünyasında ilerledikçe, yeni deneyimler ve materyaller geçmiş anılarınızın kilidini açarak size daha fazla üretilebilir öğeye erişmenizi sağlar. Pickaxe kilidini açmak için oyunun ilk ve zorlu boss’u olan Eikthyr’i yenmeniz gerekir.

Eikthyr’i yendiğinizde, çok önemli bir eşya olan hard antlers’ı alacaksınız. Bu eşyayı aldığınızda, antler pickaxe için hazırlanmış tarifi öğrenmiş olacaksınız. Elinizdeki bu eşyalarla, bir pickaxe yapmak için herhangi bir tezgaha geri dönebilirsiniz.

Valheim Eikthyr
Valheim Eikthyr

Antler Pickaxe Nasıl Üretilir?

Eikthyr boss’unu öldürdükten sonra elde edeceğiniz hard antlers ile pickaxe tarifinin geri kalanı oldukça basittir. Aşağıda Antler Pickaxe yapmak için gerekli malzemeleri görebilirsiniz.

  • 10x Wood
  • 1x Hard Antlers

Eikthyr’i yenmekten başka, ilk kazmanızı yapmak için başka bir gereklilik yoktur. Bir kez sahip olduğunuzda, kayaları parçalamaya ve dünyayı kazmaya başlayabilirsiniz.

Valheim Pickaxe Nasıl Yapılır
Valheim Pickaxe Nasıl Yapılır

Antler Pickaxe iki elli bir alettir. Yani, el feneri veya kalkan gibi başka bir aleti tutarken taşıyamazsınız. Antler pickaxe’inizi yaptıktan sonra artık kayaları daha kolay kırabilir ve toplayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Valheim'da Mantar Nasıl Bulunur ve Yetiştirilir?

Ayrıca Antler Pickaxe ile yalnızca kaya değil aynı zamanda bakır cevheri gibi çeşitli madenleri de toplayabilirsiniz. Bakır madenlerine yaklaştığınızda oyun içi kılavuz size bunları toplayabileceğinizi söyleyecektir. Bakır madenlerini takip etmek için ise harita işaretçilerini kullanmanız en iyi seçenek olacaktır.

Ayrıca Haldor’un nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yorum yapın