Minecraft’ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey

Minecraft’ın Nether Güncellemesi, oyunun ikonik yeraltı dünyasına tonlarca yeni özellik ekledi. Belki de sevdiğimiz mekanikte uygulanan en önemli değişiklik, Netherite‘in oyuna eklenmesi oldu. Netherite neredeyse elması da geride bırakacak kalitede bir materyaldir.

Madencilik yapmak, bugün bildiğimiz Minecraft’ı oluşturan güncellemelerden önce çok farklı bir görevdi. Ancak Minecraft her zaman getirdiği yeni güncellemeler ve özellikler sayesinde güncelliğini korumayı başarmıştır.

Yeterince Netherite biriktirdiğinizde, paha biçilemez bazı yapılar şeyleri yapabilirsiniz. Ancak baştan belirtmekte fayda var ki, Netherite bulmak zordur ve aynı zamanda yanınızda uygun malzemeleri taşımanız gerekir.

Minecraft'ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey-1
Minecraft’ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey-1

İlginizi Çekebilir: Minecraft’ta Copper Ne İşe Yarar?

Netherite Nedir ve Kazmak İçin Ne Gereklidir?

Netherite ile yapabileceğiniz şeylerden önce, Netherite’in ne olduğuna ve kazmak içinse hangi malzemelerin gerekli olduğunu kısaca anlatmak istiyorum.

Netherite, geliştiricilerin “elmas donanımınızı yükseltmek” için kullanılabileceğini söylediği yepyeni bir malzemedir. Netherite’i yalnızca Kadim Enkaz (Ancient Debris) madenciliği yaparak elde edebilirsiniz.

Nether’e girdiğinizde, 8-15 Y seviyesine ulaşana kadar kazım yapmanız gerekecek. Çoğu Kadim Kalıntı Y seviye 15’te çıkmaya başlar. Y seviyesine ulaştığınızda ise normalde yaptığınız şekilde madenciliği yapabilirsiniz.

Burada en önemli nokta, Netherite çıkarmak için bir Elmas Kazma’ya ihtiyacınız olduğudur. Elmas Kazma olmadan Netherite çıkarmaya çalışırsanız bloğu yok edersiniz.

Minecraft'ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey-2
Minecraft’ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey-2

Netherite ile Yapılabilecek Şeyler

Aşağıda, Netherite madeni ile yapabileceğiniz şeylerin listesini görebilirsiniz.

  1. Netherite Sword: Oyundaki en önemli eşyalardan biri olan Sword için bir Netherite Sword yapabilirsiniz.
  2. Netherite Pickaxe: Madenleri çok daha hızlı kazmak için her zaman yanımızda Pickaxe taşırız. Netherite Pickaxe tam da en çok ihtiyacımı olan şeydir.
  3. Netherite Armor Set: Düşmanlardan korunmak ve daha az hasar almak için Netherite Armor Set’ini giyebiliriz.
  4. Netherite Axe: Ağaçları çok daha hızlı kesmeye yarar.
  5. Netherite Shovel: Olası bir üs için uygun bir arazi bulduysanız birçok toprak bloğu kazmamız gerekir ve bu noktada imdadımıza Netherite Shovel koşuyor.
  6. Block of Netherite: Bu pahalı malzemenin işlenmesi için dokuz netherit külçesi gerekir, ancak oyundaki en iyi savunma bloklarından biridir.
  7. Netherite Redstone Giriş Kapısı: Netherite, patlama hasarlarına karşı dayanıklı olduğundan ve blokları pistonlarla hareket ettirilebildiğinden, redstone kapılarını oyundaki en iyi savunma malzemelerinden biriyle güncelleyebilir ve güçlendirebilirsiniz.
  8. Netherite Duvarları: Üssünüzün tamamını veya belirli bir bölgesini koruma altına almak istiyorsanız Netherite Duvarlarını kullanabilirsiniz.
  9. Netherite Hoe: Tam bir Netherite setine sahip olmak istiyorsanız çapanızı da eksik etmemeniz gerekir. Hem daha dayanıklı hem de hızlı bir şekilde çapa işlemini yapabilirsiniz.
  10. Beacon Temeli: Tool’lar, zırhlar ve bloklar dışında, hazırlanmış işaretçileri güçlendirmek için netherite kullanabilir. Bu son derece pahalı bir işlemdir ve sadece dekoratif bloklar olarak kullanmak istedikleri endüstriyel miktarlarda Netherite külçesi olanlar tarafından denenmelidir.
İlginizi Çekebilir  Valorant Sesli Sohbet Sorunu Nasıl Çözülür?

Yorum yapın