watchOS Güncellemesinin Isınma Sorunları

watchOS Güncellemesinin Isınma Sorunları

Bazı Apple Watch kullanıcıları watchOS 10.1 güncellemesinden sonra saatlerinin aşırı ısınmasından ve pilin çok daha hızlı bittiğinden dolayı Apple şirketine bildirim yaptı!

watchOS 10.1’in yayınlanmasıyla birlikte Apple Watch kullanıcıları anormal pil tüketimi ve aşırı ısınma sorunu olduğunu söylemeye başladı. Bu sorun oldukça yaygın gibi görünüyor ancak tüm Apple Watch kullanıcılarını etkilemiyor. Öte yandan bu sorun, Apple Watch Series 4 gibi eski modellerin yanı sıra en yeni modeller olan Watch Series 9 ve Watch Ultra 2’de görüldü.

Pil çok hızlı tükeniyor, eski modeller de etkileniyor

watchOS Güncellemesinin Isınma Sorunları
watchOS Güncellemesinin Isınma Sorunları

Kullanıcılar, akıllı saatlerinin pilinin normalden çok daha hızlı tükendiğini bildiriyor. Sosyal medya platformlarında çeşitli şikayetler var. Örneğin; bir kullanıcı tam şarj edilen Apple Watch Series 9’un yalnızca üç saat içinde pilinin tükendiğini söylüyor. Başka bir kullanıcı Apple Watch Series 7’nin pilinin yalnızca 30 dakikada %25 azaldığını söylüyor.

Aşırı ısınmadan kaynaklı şarj sorunu!
Bu kişiler, aşırı ısınma sorunu nedeniyle Apple Watch’larını şarj etmekte sorun yaşadıklarını da belirtiyor. Ayarlarda “Apple Watch sıcaklığı nedeniyle şarj etme beklemede.” vb. mesaj görürseniz, bu sorunu siz de yaşıyorsunuz demektir ve şu an için bir çözüm yolu yok.

İlginizi Çekebilir  V Rising Detaylı Rehber: İpuçları ve Püf Noktaları

Yorum yapın