Valheim Haldor Nerede Bulunur? Haldor’dan Neler Alınabilir?

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve hayatta kalma oyunları arasında öne çıkmayı başaran Valheim‘da hemen hemen her şeyi kendiniz yapmak zorundasın. Workbench’inizi yükseltmekten karanlık mahzenlerde demir bulmaya kadar, birçok şeyi kendiniz toplamalı ve craft etmelisiniz. Ancak, oyunda gerçekten eşya satın alabileceğiniz bir yer var. Merchant Haldor veya Tüccat Haldor’u bulursanız, sınırlı envanterinden birkaç nadir eşya satın alabilirsiniz.

Bu Valheim tüccar kılavuzunda size Haldor’u nasıl bulacağınızı gösterecek, dükkânı bulma sürecini açıklayacak ve dükkânındaki eşyaların ne işe yaradığını açıklayacağız.

Valheim Haldor Nerede Bulunur?
Valheim Haldor Nerede Bulunur?

Valheim Haldor Nerede ve Nasıl Bulunur?

Haldor‘un konumu her oyuncu için farklı olacak çünkü Valheim’daki her harita prosedürel olarak oluşturuluyor.

Yaptığımız araştırmada, Haldor’un her zaman kara orman (black forest) biyomunda bir yerde ortaya çıktığını keşfettik. Yine de Valheim dünyası çok büyük ve Haldor, oyununuzdaki herhangi bir kara ormanda olabilir. Bazı oyuncular Haldor’u oyunlarının başlangıç ​​noktasının yakınında bulurken, diğerleri Haldor’u kelimenin tam anlamıyla Valheim dünyasının ücra köşelerinde buldu.

Bu bağlamda, Haldor’u bulmanız birkaç saatinizi alabilir. Neyse ki, oyunun onu bulmanıza yardımcı olan bir yönü var. Haldor’un bulunduğu yere yaklaşırsanız, haritanızda bir çanta simgesi belirecektir. Çanta haritanızda göründüğünde, Haldor’da orada olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Power Pass Nedir? Ne İşe Yarar?
Valheim Haldor Nerede Bulunur?
Valheim Haldor Nerede Bulunur?

Valheim’da Haldor’u Bulmak İçin İpuçları

Haldor’u aramak için kara ormanda dolaşırken, onu bulmanıza yardımcı olacak birkaç şey var.

 • Haldor’un bulunduğu yerin en göze çarpan yönü, dükkânını çevreleyen şeffaf baloncuktur. Uzaktan, etrafındaki ışığı bozarak çevredeki alana bir dalgalanma etkisi verir. Bu bariyer, dükkânını çevreleyen birkaç rün tarafından yaratılmıştır.
 • Halstein adında büyük, tüylü bir yaratık Haldor’un dükkanında takılıyor. Lox olarak bilinen bu yaratığın düşmanca versiyonlarını ova biyomunda bulabilirsiniz.
 • Haldor’un dükkanında ayrıca yumuşak bir parıltı yayan küçük yeşil bir lamba var. Geceleri görmek bazen daha kolaydır. Haldor’un dükkânında da bir kamp ateşi var ama bizim deneyimlerimize göre ateş hiç yanmıyor. Ahşabın varsa, yakabilirsin.

Haldor’u Bulmadan Önce Bir Portal Oluşturun

Haldor’un kampınızdan ne kadar uzakta olduğunu bilmenin bir yolu olmadığından, önce üssünüzde bir portal kurmak iyi bir fikirdir. (Harita üzerinde nasıl ışınlanacağınızı bilmiyorsanız, Valheim portallarının nasıl yapılacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.) Portalınız kurulduktan sonra, onları nerede bulursanız bulun tüccara gidip gelebilirsiniz.

Bu şekilde, Haldor’u bulduğunuzda portalın diğer ucunu oluşturabilir, üssünüze geri dönebilir ve ona satmak isteyebileceğiniz tüm malzemeleri alabilirsiniz.

Valheim Haldor Nerede Bulunur?
Valheim Haldor Nerede Bulunur?

Haldor’dan Neler Satın Alınabilir?

Haldor’u bulmak kendi yolculuğudur. Neyse ki, dükkanındaki eşyalar gezmeye değer. İşte Haldor’un sattıkları.

 • Yule Hat (100 Coin): “Ev cüceleri tarzında kırmızı bir şapka.” Eğlenceli bir şapka, başka bir şey değil.
 • Dverger Circlet (620 Coin): “Zindan gezgini için taşınabilir bir kalıcı ışık kaynağı.” Bu temelde bir hırdavatçıdan alacağınız gibi bir far. Mezar odalarına ve batık mahzenlere dalmak için mükemmel bir eşya.
 • Megingjord (950 Coin): “Kullanıcıya insanüstü bir güç verir.” Bu öğe, taşıma ağırlığı kapasitenizi 150 puan artırır. Sadece diğer herhangi bir teçhizat gibi donatın ve eşya kapasiteniz anında artar.
 • Ymir Flesh (120 Coin): “Dev Ymir’in dünyevi kalıntıları.” Bu tuhaf işçilik öğesini iki güçlü çekiç, Frostner ve Iron Sledge oluşturmak için kullanabilirsiniz.
 • Fishing Rod (350 Coin): “Standart dvergr olta.” Balık tutmanızı sağlar.
 • Fishing Bait (10 Coin): “Dvergr balık yemi.” Balıkları tutabilmeniz için gerekli olan yemdir.
 • Thunder Stone (50 Coin): Obliterator inşa etmek için gereklidir.
İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Iron Ore, Iron Ingot Nasıl Elde Edilir?

Haldeim’da Coin Nasıl Kasılır?

Haldor’un dükkanındaki eşyalar oldukça pahalıdır. Ayrıca Valheim’da nadir bir para birimi olan madeni paralara da ihtiyaç duyuyorlar. Tecrübelerimize dayanarak Valheim’da bozuk para almanın iki yolu vardır:

 • Madeni paralar, mezar odaları ve batık mahzenler gibi zindanlardadır. Bunları dünyanın her yerindeki terk edilmiş binalardaki sandıklarda da bulabilirsiniz.
 • Ayrıca, amber (5 coin), amber pearls (10 coin), rubies (20 coin) ve silver necklaces (30 jeton) dahil olmak üzere belirli öğeleri Haldor’a satarak coin kazanabilirsiniz. Bunları mezar odalarında ve batık mahzenlerde de bulabilirsiniz.

Ymir Flesh Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Ymir Flesh bir üretim eşyasıdır ve Ymir Flesh ile iki güçlü silah olan Iron Sledge ve Frostner adındaki silahlar üretilebilir. Aşağıda Iron Sledge ve Frostner yapmak için gerekli malzemeleri de görebilirsiniz.

Valheim Iron Sledge
Valheim Iron Sledge

Iron Sledge İçin Gerekli Malzemeler

 • Seviye Forge
 • 10x Ancient Bark
 • 30 Iron
 • 4 Ymir Flesh
 • 1 Draugr Elite Trophy

Iron Sledge, İskanvinav mitolojisindeki Mjölnir silahını andırıyor. Bu güçlü iki elli çekiç, vurduğunuzda güçlü bir etki alanı saldırısı sağlar.

Frostner İçin Gerekli Malzemeler

Frostner, güçlü ve hafif, tek elle kullanılan bir çekiçtir. Viking’inizin büyük bir rüzgar alacağı ve ardından yukarı doğru geniş bir darbe vereceği ikincil bir saldırıya sahiptir.

Frostner için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir.

 • Seviye Forge
 • 10x Ancient Bark
 • 30 Silver
 • 5 Ymir Flesh
 • 5 Freeze Glands

Yorum yapın