Lost Ark Power Pass Nedir? Ne İşe Yarar?

Lost Ark’ın piyasaya sürülmesi ile birlikte, oyunu daha önce hiç oynamamış veya görmemiş oyuncuların merak ettikleri bir soru var. Lost Ark Power Pass nedir? İşte bu sorunun cevabını sizler için vereceğiz.

Lost Ark’ın Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularının açılması ile birlikte oyuna eklenen Power Pass’in tam olarak ne işe yaradığını birçok oyuncu bilmemektedir. Bu nedenle biz de Power Pass ile ilgili olarak tüm yanıtları verecek bir içerik hazırlamaya karar verdik.

Power Pass, Lost Ark’ta Ne İşe Yarıyor?

Oyuncuların bu Power Pass’i alması için iki yol mevcuttur. Bunlardan biri North Vern’deki ana görev (Ealyn’in hediyesi) aldıktan sonra mail yolu ile gelmektedir (oyun içi mail). Mail üzerinden aldığınız Power Pass’i kullandıktan sonra oyunculara ikinci bir Power Pass yine oyun içi mail’den veriliyor. İki adet Power Pass aldıktan sonra üçüncü bir Power Pass’in verilmeyeceğinin altını çizelim.

Power Pass’i kullandıktan sonra başlayabileceğiniz bir “The Adventurers Path” görevleri sizi bekliyor olacak. Bu görev serisini tamamladığınızda ise Vern içeriğine uygun eşyalar size verilmiş olacak.

Lost Ark’ta Power Pass Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Power Pass, karakteriniz için bir tür güçlendirmedir. Stronghold’da bulunan Knowledge Transfer takviyesinin aksine Power Pass, altın ile satın almanıza gerek olmayan anlık bir takviyedir. Normalde, Power Pass gerçek parayla satın alabileceğiniz mağazada mevcuttur.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Whetstone Nasıl Elde Edilir?

Power Pass, ayrıca bir karakteri yükseltmek istediğiniz yere bağlı olarak çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Ancak Lost Ark’ın batı versiyonunda hemen satın alınamayacaklar. “Lost Ark’ta Power Pass nasıl alınır?” sorunun cevabı ise oldukça basittir. İlk karakterlerinizi açtığınızda North Vern’deki ana görev olan “Ealyn’s Gift” görevini tamamladığınızda Power Pass’i ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. Kulağa şaşırtıcı gelse de Smitegate ilk karakterinizi açtığınızda bu güçlendirmeyi ücretsiz olarak veriyor.

Buradan kısacası şu sonucu çıkarabiliriz. Diyelim ki ilk karakterinizi kendiniz kasmak istediniz. Bu ortalama olarak 15-20 saat arasında sürüyor. İkinci bir karakter kasmak istediğiniz de ise bu Power Pass’i kullanarak seviyenizi 50’ye çıkarabilirsiniz.

Lost Ark Power Pass

Şunu da belirtmekte fayda var. Power Pass’i kullanmak için yeni bir karakter açmanız veya 50 seviye altı bir karakteriniz olması gerekiyor. Power Pass’i kullanmak ise oldukça kolaydır. Oyuna girdiğinizde ana seçim ekranında Power Pass tuşu bulunmaktadır. Yükseltmek istediğiniz karaktere tıklayarak Power Pass butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Power Pass Kullandıktan Sonra Sizi Neler Bekliyor

50. seviyeye çıkmanızı sağlayan The Adventurers Path görevlerini tamamladıktan sonra Vern’de bulunan görevlere devam edebilmeniz için 50. Seviyeye uygun eşyalar ile birlikte oyuna devam ediyorsunuz. Power Pass’i kullandığınızda, North Vern’deki tüm ana görevler ve yan görevler tamamlanmış olacak. Geri dönük olarak ekstra bir görev tamamlamanız gerekmeyecek.

Power Pass’in belki de ne iyi avantajı, gerekli eşyalar üzerinizde olduğu için direkt olarak burada bulunan Dungeon’lara girebileceğiz. Bir diğer güzel şey ise, ilk Power Pass’i kullandıktan sonra ikinci Power Pass’in de gelecek olmasıdır. Bu sayede, birden fazla sınıfı rahatlıkla üst seviyelerde oynayabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  CS:GO Config (Cfg) Dosyası Nasıl Yapılır?

Lost Ark ile ilgili diğer rehberlerimize de göz atabilirsiniz:

Yorum yapın