Lost Ark Shadowhunter Rehberi: Yetenekler, Build’lar ve Daha Fazlası

Lost Ark’ın popüler sınıfı Shadowhunters, şeytani çift kanatlarıyla savaşan bir suikastçı sınıfıdır. Bu korkunç derece de tehlikeli olan bu sınıf Demonic formuna döndüğünde daha da korkunçlaşıyor. Shadowhunters’ın yetenek seti, tonfa saldırıları ve şeytani çağrışımlardan oluşuyor. Kan ve vahşet estetiğine hayransanız Shadowhunter sınıfı tam size göre.

Shadowhunter’a Genel Bakış

Oyun açısından Shadowhunter, Lost Ark’taki bir başka basit sınıftır (çoğu gibi, adil olmak gerekirse). Sonuç olarak, bu sınıf yeni başlayanlar için oldukça mükemmeldir. Bir Shadowhunter olarak asıl olayımız Demonic formumuzdur ve bunun için bir göstergemiz mevcut. Gösterge dolduğunda, Shadowhunter kısa bir süre için tamamen yeni güçlü yetenekler veren Demonic bir forma bürünür. Karşınızdaki oyuncuların aslında tam da korkması gereken form budur.

Lost Ark Shadowhunter

Shadowhunters Build’ına Genel Bakış

Her sınıfta olduğu gibi Shadowhunter’ın da sahip olduğu iki farklı yapı vardır ve bu yapılar aslında elde ettiğiniz ve kullandığınız Engraving’lere bağlıdır. Aşağıda şu an için Shadowhunter’da kullanılan iki farklı build’ı göz atacağız. Birincisi Demonic Impulse diğeri ise Perfect Suppression.

Demonic Impulse

Shadowhunter için Demonic Impulse build’ı, Demonize’ınız için gösterge oluşturma aracı olarak öncelikle normal becerileri kullanır. Demonic Impulse engraving’i, dönüşümden sonraki bekleme süresini göz ardı etmenize olanak tanıyarak, göstergeyi hızla yeniden doldurmanıza ve yeniden Demonic forma’a dönüşmenize yardımcı olur. Ek olarak, Demonize’da kritik vuruş şansınız artar.

İlginizi Çekebilir  Valorant Sesli Sohbet Sorunu Nasıl Çözülür?

Demonic Impulse build’ı, seviye atlarken oldukça işinize yarar. Bu yapı, göstergenizi normal becerilerle dolduracağınız ve ardından kısa bir süre için bir Demon’a dönüşeceğiniz bir oyun stiline sahiptir. Demonic Impulse yapısı, olabildiğince hızlı dönüşmek için yeterli uzmanlığa sahip olmaya büyük ölçüde bağımlıdır, bu nedenle oyunun ilk aşamalarında biraz yavaş alışabilirsiniz.

Bu yapı, genellikle Specialization ve Crit istenen istatistikler olarak öne çıkar ve Specialization genellikle birincil odak noktasıdır. Yaklaşık olarak 70/30 Specialization/Crit dağılımını yapmanız gerekiyor.

Bu yapı için istenen Engraving’ler aşağıdaki gibidir:

  • Demonic Impulse
  • Grudge
  • Cursed Doll
  • Keen Blunt
  • Adrenaline

Demonic Impulse

252 Beceri Puanına sahip yepyeni bir seviye 50 karakter için örnek bir Demonic Impulse yapısı şöyle görünecek aşağıdaki görselde olduğu gibi görünecektir.

Perfect Suppression

Perfect Suppression yapısı yalnızca normal becerileri kullanır. Bunun nedeni, Perfect Suppression engraving’in Demonize özelliğinizi devre dışı bırakmasıdır – bunun karşılığında hasar artırımında küresel bir artış elde edersiniz. Bu, bir Demon’a dönüşemeyeceğiniz ve Demon becerilerini kullanamayacağınız, ancak becerilerinizle harcanabilecek bir ölçü oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Perfect Suppression, yüksek saldırı hızına ve tutarlı hasara sahip, yap ve harca tarzı bir yapıdır. Demonize diye bir şey yok, bu yüzden becerilerinizi kullanarak dönüştürme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan ölçünüzü oluşturun ve harcayın.

Bu yapı tipik olarak Crit ve Swiftness’i istenen istatistikler olarak önceliklendirir ve Crit genellikle birincil odak noktasıdır. Yaklaşık 60/40 Swiftness/Crit dağılımını hedeflemenize gerekmektedir.

Bu yapı için istenen engraving’ler:

  • Perfect Suppression
  • Grudge
  • Keen Blunt
  • Adrenaline
  • Master of Ambush

252 Beceri Puanına sahip yepyeni bir seviye 50 karakter için örnek bir Perfect Suppression yapısı aşağıdaki gibi görünecektir.

İlginizi Çekebilir  Stray: Malo İçin Kırmızı, Sarı ve Mor Bitkiler Nerede Bulunur?

Perfect Suppression

Shadowhunter Seviye Atlama Rehberi

Lost Ark’ta seviye atlamak oldukça basittir. Ancak bu noktada size yardımcı olabilecek birkaç temel noktaya değinmek istiyoruz.

Demonic Clone

Demonic Clone

Shadowhunter’da seviye atlarken belki de en çok kullanacağınız yetenek Demonic Slash yeteneğidir. Hızlı bir şekilde yer değiştirmek için kullanabileceğiniz, size yüksek mobilite kazandırabilecek bir yetenek. Yeteneğin seviyesini yükselterek “Excelent Mobility” bölümü aktif hale getirebilir ve hareket alanınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Bu da harita da hızlı bir şekilde yer değiştirebilmenize olanak sağlar.

Cruel Cutter

Cruel Cutter

Görevleri yaparken kullanabileceğiniz bir diğer yetenek ise Cruel Cutter’dır. 12. Seviyeye geldiğiniz açılan normal bir yetenek olan Cruel Cutter, hem alan hasarı hem de tek hedefli saldırılar için oldukça kullanışlı bir yetenektir. Bu aynı zamanda ilk 10. Seviyeye çıkarmanız gereken yetenek olarak öne çıkıyor. Bu sayede, hem yüksek alan hasarı ile mob’ları hızlı bir şekilde temizleyebilir hem de Boss savaşlarında yine tek hedefli olarak yüksek hasar çıkarabilirsiniz.

Thrust Impact

Thrust Impact

Thrust Impact, 16. Seviyeye geldiğinizde açılan bir başka hasar odaklı yetenektir. Oldukça yüksek bir hasar sahip olan bu yetenek ile hem alan hasarı hem de tek hedefli hasar verebilirsiniz. Bu yetenekte aynı Cruel Cutter gibi 10. Seviyeye çıkarmanız gereken bir başka yetenektir.

Bu rehberde YouTube ve Twitch üzerinden bizlere kapsamlı bilgiler veren Shandamon’a teşekkür ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Shadowhunter en iyi PvE ve PvP Build’ları

Yorum yapın