Minecraft’ta Cam Nasıl Yapılır?

Cam, Minecraft’ta evler veya başka yapılar inşa ederken yardımcı bir bloktur. Saydamlığı normal bir pencere gibi bakmanızı sağlarken, farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Ayrıca Camı; fenerler, gün ışığı dedektörleri ve çeşitli dekoratif bloklar yapmak için de kullanabilirsiniz.

Ancak, camı birçok blok gibi üretemeyeceğiniz için, nasıl elde edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bu kılavuz size Minecraft Bedrock ve Java Sürümlerinde nasıl cam yapılacağını öğretecektir.

minecraftta cam yapmak için gerekli malzemeler
minecraftta cam yapmak için gerekli malzemeler

Minecraft’ta Cam Yapmak

Hem Minecraft Bedrock hem de Java Sürümlerinde cam elde etmenin iki ana yolu vardır:

  1. Fırında kum eritmek
  2. Veya bir cam bloğunda silk touch kullanmak

Minecraft’ta cam elde etmenin en kolay yolu, normal veya yüksek fırında kum eritmektir. Cam yapmak için normal veya kırmızı kum kullanabilirsiniz. Kumtaşı kullanırsanız ya pürüzsüz kumtaşına dönüşür ya da hiç dönüşmez. Hangi yakıt kaynağını kullandığınız önemli değil.

Alternatif olarak, eğer dünyanızda varsa, cam elde etmek için ipek dokunuşlu bir kazma kullanabilirsiniz. Normalde, yumruklarınızı veya büyü yapılmamış bir aleti kullanmak, kırdığınızda cam blokların veya bölmelerin kaybolmasına neden olur. İpek dokunuşlu bir kazmanız varsa, almanız için cam blok düşer. Bunu yapmak, zaten camınız varsa ve yanlışlıkla yanlış yere yerleştirdiyseniz de yararlıdır. Büyü masasında büyüleyerek ipeksi bir dokunuş elde edebilirsiniz.

Cam Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Minecraft’ta cam yapmak için gerekli bazı malzemeler bulunmaktadır. Aşağıda gerekli olan malzemeleri görebilirsiniz.

  • x1 Kum
  • x1 Kömür ve Odun (Herhangi bir yakıt)
İlginizi Çekebilir  Minecraft'ta Hızlı Elmas Bulmanın İpuçları

Fırınınıza kumunuzu koyduktan sonra gerekli yakıtı da ekleyin ve kumunuzun cama dönüşmenizi bekleyin. İşte hepsi bu kadar.

Aşağıda nasıl cam yapabileceğinize dair de bir adet anlatımlı video bulunmaktadır.

Yorum yapın