Minecraft’ta Büyü Masası Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Minecraft’taki oyuncular, aletlere, silahlara veya zırhlara özel bonuslar eklemek için büyü masası yaratarak dilediklerini gerçekleştirebilirler. Bu içeriğimizde ise Minecraft’ta büyü masasının nasıl yapılacağını anlatacağız. Hazırsanız başlayalım.

Minecraft’ta Büyü Masası Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Büyü masası yapmak istiyorsanız öncelikli olarak aşağıdaki malzemeleri elde etmiş olmanız gerekiyor.

minecraft büyü masası yapımı
minecraft büyü masası yapımı
  • 2x Elmas
  • 4x Obsidiyen
  • 1x Kitap

Ayrıca masanıza güç vermek için lapis lazuli’ye ihtiyacını var.

İlginizi çekebilir: Minecraft’ta tavuk farmı nasıl yapılır?

Büyü Masası Yapımı

Büyü masası yapmak için üretim menüsünü açın ve (1) kitap, (2) elmas ve (4) obsidyen cevherlerini aşağıdaki sırayla düzenleyin:

  1. İlk satırın ikinci sütununa kitabı yerleştirin.
  2. İkinci sıranın sütunlarında bir elmas, obsidiyen cevheri ve ardından yeniden elmas’ı yerleştirin.
  3. Üçüncü sıranın üç sütununda da obsidiyen cevheri olacak.

Eşyalar doğru bir şekilde düzenlenirse, sağdaki kutuda bir büyü masasını elde etmiş olacaksınız. Daha sonrasında ise yapmış olduğunuz büyü masasını envanterinize ekleyebilirsiniz.

minecraft büyü nasıl basılır
minecraft büyü nasıl basılır

Minecraft’ta Eşyalara Büyü Nasıl Basılır?

Üretmiş olduğunuz büyü masasını yere koyun ve onunla etkileşime geçin. Bu, üzerinde iki açık yuva bulunan envanterinizin bulunduğu bir pencere açacaktır. İlk yuva, büyü yapmak istediğiniz öğe için, ikincisi ise lapis lazuli içindir.

Eşyayı ve lapis lazuli’yi yuvalara yerleştirdikten sonra bir seçenek belirleyin. Herhangi bir seçenek çıkmazsa, bir tane alana kadar öğeyi çıkarmaya ve geri koymaya devam edin. Unutmayın, 1. seviyede her şeyi büyüleyemeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Valorant Hata Kodu 57 Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Eşyalara Büyü Basmanın Maliyeti Ne Kadar?

Eşyalara büyü basmanın maliyeti, yaratıkları öldürerek, çiftlik hayvanlarını besleyerek, kaynakları madencilik yaparak veya fırınınızı kullanarak kazandığınız deneyimdir. Örneğin, 5. seviyeyseniz ve 3. seviye bir büyü yaparsanız 2. seviyeye geri dönersiniz. Büyü ne kadar iyi olursa, o kadar çok seviye atlamış olursunuz.

Büyüler maksimum 30. seviyeye ulaşır ve daha yüksek seviyeli büyüler, büyü masasının etrafında kitaplık gerektirir. En yüksek sihir seviyesini elde etmek için toplam 15 kitap rafına ihtiyacınız var. Kitap rafları, büyü masasından bir blok ötede, 1 yüksekliğinde, 5’e 5 kare olacak ve bir kapı açıklığı olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Yorum yapın