Lost Ark Argos Phase 3 Kılavuzu

Lost Ark’ın oyun sonu içeriklerinin belki de en zor boss’larından biri olan Argos için kısa ama sizin için çok faydalı olacağını düşündüğümüz bir kılavuz hazırladık. Özellikle Argos Phase 3’de oldukça zorlanan oyuncular bu kılavuz sayesinde biraz daha rahat şekilde Argos’u kesebilir ve ödüllerini alabilirler.

Öncelikle şunu söylemekte fayda var ki, Argos Phase 3 için Tier 3 seviyesine geçmiş ve öncesinde Argos için Phase 1 ve Phase 2’yi yapmış olmanız gerekiyor. Ve Argos Phase 3 için önerilen 1400 item level’a ulaşmış olmanız gerekir.

Argos Phase 3’ün bulunduğu Abyss Raid, eşyalarınızı geliştirmenize olanak sağlayacak olan Aksesuar, Ability Stone, Engraving Book, kartlar ve Harsh Oath Launcher ve Preordained Diligence Launches silahları için gerekli olan malzemeleri ödül olarak size veriyor. Ayrıca zindanı bitirdikten sonra ise belirli bir altın karşılığında ekstra ödüller de alabilirsiniz.

Lost Ark Argos Phase 3 Kılavuzu
Lost Ark Argos Phase 3 Kılavuzu

Özellikle yardımcı eşyalar bu fight esnasında oldukça yardımcı olacaktır. Bu nedenle aşağıdaki potları yanınızda bulundurmanızda fayda var.

  • HP Potion
  • Panacea
  • Sacred Charm
  • Dark Grenade

Argos Phase 3, Argos Phase 2’den daha kolaydır. Özellikle hava durumu (weather system) sistemi oyuncuların odağını DPS’den ziyade, harita kontrolüne ve hayatta kalma üzerine kaydırır. Argos Phase 3, 3 farklı takım silme (team wipe) ve 2 anlık ölüm mekaniğine sahiptir. İşte tam da bu noktada hayatta kalmak oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir  V Rising'de Balık Nasıl Tutulur?

Bu rehberde sadece Guardian’ın önceki aşamada açıklanmayan önemli temel mekaniklerine ve saldırılarına odaklanacağız. Guardian’ın tahmin edilmesi kolay veya düşük hasar veren temel saldırıları ayrıntılı olarak açıklanmayacaktır.

Argos Phase 3 Hava Durumu Sistemi (Weather System)

Argos, merkezde yavaşça dönerek ve ışınlanarak havayı sık sık değiştirir. Hava durumuna bağlı olarak, savaş alanında respawn olan tohumlar etkilerini değiştirir. Tohumlar mevcut hava durumuna bağlı olarak zararlı veya faydalı olabilir.

Argos genellikle yararlı olanlardan daha zararlı tohumlar üretir. Daha az zararlı tohumların bulunduğu güvenli bir alanı araştırmanız ve patronu o yere doğru hareket ettirmeniz önerilir. Merkeze yakın durmaktan kaçının çünkü çevredeki zararlı tohumları tetikleme şansını artırır. Bir tohumu tetiklemek için birkaç saniye ona yakın durmanız gerekir. Olumlu etki yakındaki oyuncular için geçerli olduğundan, olumlu/iyi tohumlardan herhangi birini tetiklemeden önce ping attığınızdan emin olun.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken üç farklı hava durumu bulunuyor. Bunlar: Day, Dawn ve Night’dır. Bu durumları ayrıştırmanız için kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere tohumlar bulunur. Bu renkler sayesinde hangisinde olduğunuzu ayrıştırabilirsiniz.

Argos Phase 3 – Day Mekaniği

Day, yani gündüz hava durumundayken Argos herkese belirli aralıklarla yavaş bir debuff uygular. Eğer yeşil renkli tohum tetiklenirse yakındaki oyunculardan gelen debuff temizlenir. Ancak kırmızı olan tohum tetiklenirse yakınınızdaki oyunculara hasar veren bir patlama yaşanır.

Buradaki mekaniği daha iyi anlayabilmeniz için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Argos Phase 3 – Dawn Mekaniği

Dawn, yani şafak vakti hava durumu yağmurlu olur. Ve bu noktada herkes sürekli olarak hasar almaya başlar. Bu noktada eğer mavi renkli olan tohum tetiklenirse mavi tohum yakındaki oyunculara yağmur hasarını birkaç saniyeliğine engelleyen bir kalkan güçlendirmesi uygular. Yeşil tohum ise, bir kez tetiklendiğinde yakındaki oyuncuları hapseder. Bu noktada eğer diğer oyuncular hapsedilen oyuncuya vurursa bu etki içerisinde çıkarlar.

İlginizi Çekebilir  Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Mekaniği daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Argos Phase 3 – Night Mekaniği

Gece karanlık ve korku dolu! Bu hava oyuncuların görüş açısını azaltır. Night hava durumundayken eğer kırmızı tohumu tetiklerseniz yakındaki oyuncuları temizler ve birkaç saniyeliğine normal görüş alanınıza geri dönersiniz.

Eğer mavi tohumu tetiklerseniz tohum patlayarak arkasındaki zehirli bir alan bırakır. Temas halinde, oyuncu 5 kata kadar istiflenmiş zehir debuff’ı alır. Ne pahasına olursa olsun bu tohumu tetiklemekten kaçının, çünkü tetiklenen her tohum Argos’la savaşmak için savaş alanınızı daraltır. Çok fazla zehir yığınınız varsa, temizleme becerilerini veya aşağıdaki videoda olduğu gibi Panacea veya Sacred Charm eşyalarını kullanabilirsiniz.

Argos Phase 3 Multi Charge Mekaniği

Mutli Charge mekaniğinde Argos ortadan kaybolur ve merkezde kırmızı bir telgrafla gösterilen çoklu hücum saldırıları yapar. Bu komboyu rastgele bir oyuncuya göz açıp kapayıncaya kadar vurarak bitirir.

Merkeze yakın durmaktan kaçının ve en az miktarda zararlı tohumun bulunduğu bir noktaya gruplaşın veya birlikte yer değiştirin. Bunu yaparak boss’u kolayca daha güvenli bir yere taşıyabilir ve fight’a burada devam edebilirsiniz.

Mekaniği daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Argos Phase 3’ü yapmak için yukarıdaki mekanikleri bilmeniz yeterlidir. Mekanikleri öğrendikten sonra arkadaşlarınız veya diğer oyuncular ile koordineli bir şekilde kolay bir şekilde yapabilir ve eşyalarınızı alabilirsiniz.

Yorum yapın