Valorant Hata Kodu 43 Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan Valorant’ta bazen sinir bozucu hatalar alıyoruz. Valorant oynarken karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri de hata kodu 43’dür.

İlginizi çekebilir: Valorant Güncel Bıçak Fiyatları

Eğer sende Valorant’a giriş yaparken hata kodu 43 ile karşılaşıyorsan yalnız değilsin. Peki Valorant hata kodu 43 nedir? Ve bu sorun nasıl düzeltilir?

Bazı oyuncular Valorant’a girerken “Platforma bağlanırken bir oluştu. Lütfen oyun istemcinizi yeniden başlatın” hatası alıyorsanız bunun için bir düzeltme yöntemi mevcut.

Valorant Hata Kodu 43 Nedir? Bu Hatayı Neden Alıyorsunuz?

Bu sorunun ise cevabı oldukça basit. Eğer oyuna giriş yaparken bu hatayı alıyorsanız muhtemelen oyun açılırken, oyunu alt tab’a aldınız ve bilgisayarınızda başka şeylere bakıyorsunuz. Bazı nedenlerden dolayı eğer oyun açılırken farklı bir şeye bakmak için oyunu alt tab’a aldığınızda istemci bazen ana menüyü yükleyemez ve bu nedenle de hata kodu 43’ü alırsınız.

Valorant Hata Kodu 43
Valorant Hata Kodu 43

Valorant Hata Kodu 43’ü Nasıl Düzeltilir?

Bu sorunun üstesinden gelmek için istemcinizi yani oyunu yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu hatayı yeniden almamak için yapmanız gereken şey ise, yapacağınız işe kısa bir süreliğine ara verip oyunun tamamen açılmasını beklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu sorunu sık sık yaşayabilirsiniz. Bu genellikle, düşük CPU ve RAM kullanan bilgisayarlarda daha sık yaşanmaktadır.

Oyunun tamamen yüklenmesini bekledikten ve ana menüye ulaştıktan sonra dilediğiniz şekilde yeniden alt tab yaparak başka şeyler ile ilgilenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Mobile Legends Başlangıç Taktikleri

Eğer yeniden bu sorunu yaşamaya başlarsanız bilgisayarınıza reset atabilirsiniz. Eğer halen bu sorun düzelmediyse o zaman Riot sunucularından kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Riot sunucuları ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu Valorant’ın sunucu durumu sayfasını ziyaret etmektir.

Yorum yapın