Valorant’ın Yeni Ajanı Fade Nasıl Oynanır? Yetenekleri ve Daha Fazlası

Valorant’ın merakla beklenen Türk ajanı Fade nihayet ortaya çıktı ve yeni ajanımız tüm Valorant oyuncuları arasında büyük bir merak uyandırdı. Peki Fade nasıl oynanır? Fade oynarken nelere dikkat etmek gerekir? Tüm bu sorularınızın yanıtını içeriğimizde bulacaksınız.

İlginizi çekebilir: Valorant Güncel Bıçak Fiyatları

Valorant’ın yeni ajanı Fade için hazırladığımız bu rehberde, yeni ajanın yeteneklerini ve bunları nasıl kullanacağınıza dair ipuçları bulacaksınız.

Valorant’ın on dokuzuncu ajanı olarak oyuna dahil edilen Fade, bir akıncı olarak oyuna geliyor. Fade sahip olduğu yetenek seti ile onunla karşı karşıya kalan herkes için son derece tehlikeli ve korkutucu. Sova’nın keşif yeteneklerine rekabet kazandırmak için tasarlanan Fade, yalnızca düşmanları takip etmekle kalmaz, aynı zamanda flaş gibi yardımcı yeteneklere ve sabit bir yarıçap içinde düşman ajanlarını kilitleme yeteneğine sahiptir.

Valorant'ın Yeni Ajanı Fade Nasıl Oynanır
Valorant’ın Yeni Ajanı Fade Nasıl Oynanır

Fade’in Yetenekleri

Valorant’ta yüksek seviyelere çıkmak istiyorsanız sadece iyi bir aim’e sahip olmanız yetmez. Belli başlı ajanlara hakim olmanız gerekir. Bu nedenle, öncelikle, ajan’ın yeteneklerin birlikte bir göz atalım istiyoruz. Yetenekleri öğrendikten sonra yeni ajan Fade’i nasıl oynayacağınıza dair bazı ipuçları vereceğiz.

Q Yeteneği: Mıhla – 250 Kredi

Fade, eline fırlatabildiği bir küre alır. Küreyi fırlattıktan sonra belli bir süre sonra ise düştüğü yerde patlar ve düşmanların içinden normal yollarla çıkamayacağı bir bölge oluşturur.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Valtan Phase 2 Rehberi

Q Yeteneği İçin İpucu

Burada bilmeniz gereken şey, küreyi fırlattıktan sonra ister kürenin kendisinin yere inmesini bekleyebilir veya yeniden sol click ile basarak gittiği güzergahta küreyi olduğu yere indirebilirsiniz. Bu sayede, düşmanları beklemedikleri anda kürenin içine hapsedebilirsiniz. Bu yetenek ile oldukça etkili şekilde kombolar oluşturabilir ve düşmanlarınızı öldürebilirsiniz.

E Yeteneği: Musallat – 200 Kredi

Fade yine Q yeteneğine benzer şekilde bir küre fırlatır. Atılan küre bir süre sonra yere çarpar ve kabuslardan fırlamış bir varlığa dönüşerek, görüş alanı içinde kalan düşmanların tamamını açığa çıkarır.

E Yeteneği İçin İpucu

Bu yetenek tıpkı Q yeteneğinde olduğu gibi düştüğü yeri beklemeden yeniden kullanılarak olduğu yere düşebilir. Bu sayede oyuncuları beklemedikleri anda ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca unutmadan söylemekte fayda var ki, düşmanları bu küreyi yok edebilirler.

C Yeteneği: Ecel – İmza Yeteneği

Fade’in Ecel yeteneği, koni şeklindeki görüş alanında bulunan herhangi bir düşmana veya düşmanın bıraktığı ize kilitlenip hedefinin peşine takılır ve yakalarsa hedefin görüşünü kısıtlar. Bu yeteneği kullanırken nişangahınızın baktığı yöne doğru gideceğini unutmayın.

C Yeteneği İçin İpucu

Bu yetenek sağa veya sola doğru falso verilemediğinden, düşmanınızı kör etmek için doğru zamanda kullanmanız gerekir.

X Yeteneği: Gece Karanlığı – Ulti Yeteneği

Fade’in ultisi duvarlarından içerisinde geçebilen bir kabus enerjisi gönderir ve bu enerji, rakibe doğru giderken yalnızca bir iz bırakmaz, aynı zamanda rakiplerinizi sağır eder ve onlara bir çürüme efekti uygular.

X Yeteneği İçin İpucu

Fade’in ultisi belki de oyundaki en etkili ultilerden biri. Hem saldırı tarafında hem de savunma tarafında etkili kullandığında rahatlıkla eli aldırabilecek cinsden. Ultisinin bu kadar güçlü olmasının sebebi ise alan içerisinde kalan rakiplerin bundan kaçamıyor oluşları.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Icy Legoros Kılavuzu

Fade’in tüm yetenekleri çeşitli senaryolarda kesinlikli çok önemli olsa da, buradaki tüm övgüyü alan yetenek kesinlikle ulti yeteneğidir. Belirli bir alan içerisinde saklanan tüm düşman ajanları hakkında bilgi toplayabilmesi Fade’i kesinlikle son derece iyi bir takım oyuncusu yapıyor.

Valorant’ta Fade Nasıl Oynanmalı?

Düşmanının kalbine korku salmayı seven bir ajan olarak Fade, düellocularının içeri girip spike alanını ele geçirebilmeleri için yetenekleriyle düşmanın yerlerini ortaya çıkarma konusunda oldukça yeteneklidir.

Bunun dışında, Fade’in Musallat yeteneği, belirli bir yarıçapta birden fazla düşmanı oldukları yere sabitmek için oldukça kullanışlı bir yetenek.

Fade’in yetenek seti göz önüne alındığında, yetenek seti nedeniyle takımındaki entry’lerin daha rahat şekilde kill almasını, düşmanların yerini belirleme ve ortaya çıkarması sayesinde vazgeçilmez bir öncü ajanıdır.

Aşağıda Fade için yayınlanmış tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Valorant Hata Kodu 43 nasıl düzeltilir?

Yorum yapın