V Rising Rehber: Cotton Yarn ve Cloth Nasıl Yapılır?

Cotton Yarn ve Cloth, V Rising‘de iki önemli üretim parçasıdır ve her ikisini de yapmak mümkündür. Bu malzemeleri oluşturmak için oyuncular önce bir kale içinde inşa edilebilecek bir iş istasyonu olan Loom’un kilidini açmalı ve bunu kurmalıdır. Bu kılavuz, siz oyuncuları bu süreçte yönlendirmek ve V Rising’de Cotton Yarn and Cloth yapmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri içeriyor.

Hazırsanız öncelikle Loom’u nasıl elde edeceğiniz görelim.

V Rising’de Loom Nasıl Elde Edilir?

Daha önce belirtildiği gibi, Loom hem Cotton Yarn hem de Cloth üretmenin anahtarıdır ve oyuncular 38. seviye boss olan Beatrice the Tailor’ı yenerek tarifin kilidini açabilirler. Oyuncular, Beatrice’i bulmak için Blood Altar’ı ziyaret ederek, V Rising’de bulunan tüm boss’ların yer aldığı listeyi açabilirler. Bu listede boss’u bulduktan sonra, verdiği ödüllerin altındaki “Track Blood”a tıklayarak ve beliren kan izini takip etmelidir. Öldürmeniz gereken boss’u bulduktan ve boss’u öldürükten sonra üssünüze geri dönüp 12 Cooper Ingot, 20 Plank ve dört adet Wool Thread ile Loom’u yapabilirsiniz.

V Rising’de Cotton Yarn Nasıl Yapılır?

Loom’u yaptıktan sonra ise, üretime devam edebilmek için yeterli Cotton’a sahip olmanız koşuluyla, ana yerinizde bulunan Loom’da Cotton Yarn oluşturabilirsiniz. Aslında, her Cotton Yarn, 15 Cotton’dan yapılır ve bunları elde etmek için haritanın belirli bölgelerinde yer alan Dunley Farmland’leri ziyaret etmelisiniz. Bu çiftliklerin konumları aşağıdaki haritada işaretlenmiştir. Cotton’u buradaki tarlalardan ve çevrede bulunan sandıklardan toplayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Valorant Hata Kodu 57 Nedir ve Nasıl Düzeltilir?
V Rising Cotton Farms
V Rising Cotton Farms

Unutulmamalıdır ki, oyuncuların ilgili bitkilerden Cotton toplamak etmek için bir Merciless Copper silahına veya daha iyisine ihtiyacı olacak. Eğer, V Rising’de Iron Ore madenciliği yapmayı umuyorsanız bu gereksinimi de yerine getirmelisiniz. Bu noktada, oyundaki bazı silahların recipe’ları rastgele şekilde düşmektedir. Çalışma yoluyla Merciless Copper silah tarifleri kazanmak da mümkündür, ancak bu seçeneği takip etmek isterseniz oldukça fazla Paper harcamaya hazır olmalısınız.

V Rising’de Cloth Nasıl Yapılır?

V Rising’de Cloth yapmak çok kolaydır. Cloth yapmak için, Loom’a, 3 adet Leather ve 9 dokuz Plant Fiber yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Leather’ın nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ve nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız “Leather nasıl yapılır” içeriğimize göz atmayı unutmayın.

İkinci malzeme olan Plant Fiber ise toplaması en basit malzemelerden biridir. Etraftaki çalıları keserek bunları rahatlıkla toplayabilirsiniz.

Son olarak, V Rising için hazırlamış olduğumuz detaylı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın