V Rising Rehber: Roof (Çatı) Nasıl Yapılır?

V Rising’in bir bölümünde mevcut base’inizi yükseltmek ve üstünü kapatmak için bir roof yapma (çatı) görevi bulunmaktadır. Bu görevde, yaptığınız ana mekanın üzerini çatı ile kapatmak zorundasınız. V Rising’de çatı yapmak sanıldığı kadar zor olmasa da bilmeyen biri için zorlayıcı olabilir. Biz de V Rising’de çatının nasıl yapılacağını size anlatmak istedik.

Güneş ışınlarından korunmak için ana mekanınıza bir roof yapmanız gerekiyor. Bir Mist Barrier yaparak çatı yapana kadar gündüz vakti güneş ışınlarından korunabiliyor olsanız da, sürekli olarak Mist Barrier’i çalıştırmak için Bone ihtiyacınız olduğundan ve kalenizin sürekli olarak genişlediğini göz önüne aldığınızda bir roof (çatı) yapmak çok daha mantıklıdır.

V Rising Roof
V Rising Roof

V Rising’de Kaleniz İçin Roof (Çatı) Nasıl Yapılır?

V Rising’in başlangıcında, kalenizi yaparken “wooden palisade” ile duvarları yapmanız gerekiyor. Bunlar, sınırlarınızı korumak için ilkel duvarlar olarak işlev görür ve yalnızca Lumber’ın yapılmasını gerektirir, ancak bu minimum koruma sağlar. Duvarlarınız olarak Palisades kullanıyorsanız, bir çatıya sahip olmanız mümkün değildir.

Çatı yapmak içinse “Reinforced Wall” adı verilen yapıyı kullanmanız gerekir. Reinforced Wall yapmak içinse 10 Stone Brick ve 6 Plank gerekiyor. Stone Brick elde etmek içinse bir Grinder’a ihtiyacınız var. Etraftan toplamış olduğunuz taşları Grinder’ın içerisine atarak Stone Brick elde edebilirsiniz.

Stone Brick yapmak için hazırladığımız detaylı rehberimizi de okuyabilirsiniz.

Plank yapmak içinse bir Sawmill’e ihtiyacınız var. Ağaçlardan veya etraftan toplandığınız Wood’ları Sawmill’e atarak ihtiyacınız olan Plank’i karşılayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Cotton Yarn ve Cloth Nasıl Yapılır?

Reinforced Wall’a sahip olduğunuzda ve bunları kalenize yerleştirdiğinizde artık bir çatı yapabilirsiniz. B tuşuna bastığınızda ve yapı moduna geçtiğinizde çatılarınızı yerleştirebilirsiniz. Son çatıyı koyduğunuzda ise gündüz vakti kalenizin içerisi karanlık olacaktır. Bu da sizi zararlı güneş ışınlarından koruyacak ve artık Mist Barrier kullanmanıza gerek kalmadığı anlamına gelecektir.

Aşağıdaki video’da görsel olarak V Rising’de çatı nasıl yapılır görebilirsiniz.

Ayrıca V Rising için hazırlamış olduğumuz detaylı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın