Lost Ark Valtan Phase 1 Rehberi

Valtan, Lost Ark’ta 2 aşamaya bölünmüş ilk Legion Raid boss’udur ve bu eksiksiz kılavuz, oyuncuların Phase 1’deki temel mekanikleri öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Mekanikleri öğrendikten sonra ise her hafta Valtan’ı rahatlıkla kesebilirsiniz. Elbette takımınızdaki herkesin bu mekaniklere hakim olması gerekiyor.

Valtan Phase 1 ve 2’yi temizlemek, şu anda Lost Ark’taki en zorlu görevdir ve bu eksiksiz kılavuz, bunu daha kolay şekilde yapabilmenizi sağlayacaktır. Valtan, 2 aşamaya bölünmüş 8 oyunculu bir raid’dir. Hem Phase 1 hem de Phase 2‘yi temizlemek, harika altın ödülleri içerir ve gelecekte kalıntı teçhizata geçmek için hayati önem taşır. Argos’un aksine Valtan’da oyuncular boss’un tam HP’sini görebilmektedirler.

Lost Ark’ta Valtan Phase 1’i tamamlamak için oyuncuların boss’un toplam 50 HP barını bitirmeleri gerekir. Bu kılavuzda, Valtan’ı ve oyuncuların Phase 1’in farklı bölümlerinde karşılaşması gereken tüm mekanikleri temizlemek için gerekli hazırlıklardan geçeceğiz.

Lost Ark Valtan Phase 1
Lost Ark Valtan Phase 1

Lost Ark Valtan Phase 1 Hazırlık

Şimdiye kadarki en zorlu içerik olduğu için Valtan’a hazırlıklı gelmek önemlidir. Doğru eşyaları barındırmak ve aynı zamanda boss’un mekaniklerini öğrenmek gerekiyor. Bunun dışında, Normal Mod için gerekli item level 1415 ve Hard Mod için 1445’tir.

Eşyalar

Genel olarak, eşyalar oldukça standarttır ve oyuncular Valtan Phase 1 için şunları getirmelidir:

  • HP iksirleri (baskın konusunda deneyimli değilseniz tercihen mor olanlar)
  • Whirlwind veya Clay Grenade (stagger için oldukça önemli iki eşya)
  • Bleed efektini kaldırmak için Panacea veya Sacred Charm
  • Dark Grenades (isteğe bağlı – partide DPS olmaması durumunda yalnızca 1 veya 2 oyuncu bunları getirmelidir)
İlginizi Çekebilir  Lost Ark Shadowhunter PvE ve PvP Build

Pozisyonlar

Son olarak, baskın başlamadan önce ekip, sırasıyla 30 ve 15 HP’de gerçekleşen 2 wipe mekaniği için pozisyon belirlemelidir. Arenanın bir saat olduğunu hayal edin; oyuncular sırasıyla saat 1, 2, 4, 5, 7, 8, 10 ve 11 konumunda durmalıdır. Raid lideri 1 numarada olmalı, ardından en yüksek stagger’a sahip sınıflar (ideal olarak sonraki birkaç pozisyonda gunlancer/artillerist) olmalıdır.

Valtan Phase 1 Bölüm 1 – Purple Wolf (50-45 HP)

Bölüm 1, Valtan Raid’in tanıtımıdır. Oyuncular, büyük bir mekaniği olmayan Purple Wolf ile karşı karşıyadır. Saldırılarının çoğu ön tarafta olduğundan, arka tarafı güvenli bir nokta olarak kabul edilir. 45 HP’ye ulaştıktan sonra boss iki portal oluşturur ve Bölüm 2’ye geçer. Boss portal açmak için dönüştüğünde boss’dan uzak durun.

Valtan Phase 1 Bölüm 2 –Red Wolf & Blue Invader (45-30 HP)

Bölüm 2’ye geçildiğinde, Red Wolf ile savaşmaya başlayacaksınız. Yeterince hasar verdikten sonra Blue Wolf’da savaşa katılacak. Red ve Blue Wolf arenadayken rastgele iki oyuncu işaretlenir; biri mavi işaretli, diğeri kırmızı. Mavi işaretli olan, mavi kurt tarafından hedef alınır ve arenanın güney tarafına hareket etmelidir. Kırmızı işaretli olan, kırmızı kurt tarafından hedef alınır ve kuzey tarafında kalmalıdır (kurtlar birbirine yakınsa daha az hasar alır, bu yüzden birbirinizden çok fazla ayrılmayın).

Kalan oyunculara gelince, 3’ü sadece kırmızı kurda ve 3’ü sadece maviye zarar verebilecek. Sarı bir tutkunuz varsa, yalnızca mavi kurdu hedefleyebilirsiniz. Sarı bir tutku olmadan kırmızıyı hedefleyin. Emin değilseniz, ikisine de vurun ve hangisine zarar verebileceğinizi görün.

Red Wolf Bleed

Red Wolf’un saldırılarının kanama yığınları uyguladığını unutmamak önemlidir. 3 yığında, patron sizi güçlü bir saldırı ile hedefler. Yığınlarınızı 3’ün altında tutmaya çalışmak için Panacea kullanmanız önerilir. Bu nedenle Panacea, Lost Ark’taki Valtan Phase 1’i temizlemek için bu eksiksiz kılavuzda önemli bir öğe olarak kabul edilir.

Red Wolf Fear

Mavi Kurda yeterince hasar verdikten sonra arenayı terk edecek ve tüm oyuncular Kızıl Kurda odaklanmalıdır. Bu bölümde, Red Wolf, oyunculara rastgele bir karanlık debuff’ı uygular. 5 yığında, oyuncu korkar ve patron onlara ışınlanır ve onları yakalar. Bu genellikle oyuncunun öldürülmesiyle sonuçlanır. Çok fazla parti üyesini kaybetmeden patronu mümkün olan en kısa sürede 30 HP’ye DPS yapmak önemlidir. Thirain yıldızını kullanacaksanız, şimdi yapmanın tam zamanı. Ancak bunun bir sonraki bölümde Wei’yi kullanmanızı engelleyeceğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir  Valorant En İyi Görüntü ve Grafik Ayarları

Valtan Phase 1 Bölüm 3 – Orb Wipe Mechanic (30 HP)

Valtan ortaya ışınlanır ve stagger kontrolü gerektiren bir büyüyü yönlendirmeye başlar. Oyuncular, hazırlık bölümünde belirtildiği gibi pozisyon almalıdır. Bu pozisyonların her birinde bir küre ortaya çıkacak ve en yakın oyuncuyu takip etmeye başlayacak. Bu mekaniği tamamlamak için oyuncular sırayla bu küreleri almalıdır (Bükülmüş Savaş Lordu Uçurum Zindanı Salonundaki İllüzyon Kılıcına benzer). Bir oyuncu bir küre aldığında, patrona koşmalı ve sendeleme becerilerini kullanmaya başlamalıdır (bu yüzden yüksek kademeli sınıflar önce gitmelidir). Birisi 1’den fazla küre seçerse veya takım patronu zamanında şaşırtamazsa, parti silinir.

Bu, raid’lerin en zor mekaniği olduğundan, Wei sidereal kullanmanız önerilir (bu yüzden baskın lideri önce gider). Ek olarak, pozisyonunuza göre küreyi ne zaman almanız gerektiğini anlamak için patronun üzerindeki mor bir debuff’a dikkat edin. Bu debuff, bir küre alındığında bir yığın kazanır. Örneğin, bir küre alması gereken 5. oyuncuysanız, patronun 4 yığın mor debuff’ı olduğunda (bu, 4 kürenin zaten alındığı anlamına gelir) onu alabilirsiniz.

Kolay Stratejiler

Her oyuncunun bir küre alması aşırı koordinasyon gerektirir ve zorlayıcı olabilir. Ancak bu eksiksiz kılavuz, Lost Ark’taki Valtan Phase 1’i çok daha kolay hale getirmenin iki yolunu daha içeriyor.

Sadece İlk Dört Orb’u Alın

Bu stratejiye göre, yalnızca ilk dört oyuncu bir küre alır ve ardından Wei yıldızını kullanarak patronu şaşırtmak için acele eder. Kalan dört oyuncu, kürelerini hiç ellerine almadan haritanın kenarında oynatıyor. Bu, hata payını sınırlar ve herkesin bir küre seçmesi gerekmediğinden tamirciyi kolaylaştırır.

Herkes Güney’e

Bu stratejide, raid lideri dışındaki tüm oyuncular arenanın uzak güney tarafına gider. Raid lideri ortaya gider ve hemen Wei yıldızını kullanır (küreler hareket etmeye başlamadan önce, sendeleme kontrolü başladığında). Bunu yaptıktan sonra, raid lideri 8 kürenin tümünü hokkabazlık ederken arenanın kuzey tarafına koşar (1 tane alabilirler, ancak daha fazlasını alamazlar). Bu, kalan 7 oyuncunun doğrudan boss’a koşmasını ve küreler hakkında endişelenmeden tüm sendeleme becerilerini kullanmasını sağlar. Bu çok daha kolay bir yöntemdir, minimum düzeyde koordinasyon gerektirir ve esas olarak baskın liderinin küreler üzerinde oynamasına dayanır.

İlginizi Çekebilir  Diablo Immortal En İyi Demon Hunter Build

Valtan Phase 1 Bölüm 4 – Blue Wolf & Red Invader (30-15 HP)

Sendeleme kontrolünde başarılı olduktan sonra Mavi kurt arenaya girer. Biraz hasar aldıktan sonra Kızıl Kurt katılıyor ve bu dövüş Bölüm 2:’dekine benziyor: 2 oyuncu hedefleniyor, Mavi Kurt Güney Yakasına taşınmalı ve 4 oyuncu her kurda zarar verebiliyor.

Tek fark sarı buff. Bölüm 2’de sarı güçlendirmeye sahip olmak, oyuncuların yalnızca mavi kurda zarar verebileceği anlamına gelirken, şimdi tam tersi; sarı bir güçlendirme, yalnızca kırmızı kurdu hedefleyebileceğiniz anlamına gelir. Bölüm 2’ye benzer şekilde, sonunda Kızıl Kurt kaybolacak ve herkes 15 HP’ye ulaşana kadar Mavi Kurt’a odaklanmalıdır.

Valtan Phase 1 Bölüm 5 – Orb Wipe Mechanic (15 HP)

Bölüm 5, Bölüm 3 ile aynıdır. Tercih ettiğiniz stratejiyi kullanın ve ideal olarak Wei sidereal’ı hazır bulundurun. Ayrıca, stagger kontrolünde başarılı olduktan sonra, boss büyük bir AOE (alan hasarı) saldırısı yapacak. Güvenli nokta, arenanın uzak güney tarafı olacak.

Valtan Phase 1 Bölüm 6 – Purple Wolf (15-0 HP)

Son aşama, önceki bölümlerden gelen tüm saldırıların yanı sıra yeni bir wipe mekaniği içerir. Şimdiye kadar Purple Wolf’un saldırılarına yabancı olmamalısınız, çünkü bunlar Mavi ve Kırmızı Kurt’unkiyle aynıdır. Ancak yeni wipe mekaniği ekip çalışması gerektiriyor.

Rastgele bir oyuncu (genellikle boss’tan uzakta konumlanmış olan) bir fear efekti alacak. Birkaç saniye sonra boss o oyuncuya ışınlanır ve bir stagger kontrolü başlatır. Oyuncular boss’un stagger’ını kaldırmazsa, korkulan oyuncu yakalanır ve bu da o oyuncunun ölümüne yol açar (önemli ölçüde daha yüksek bir seviyeye sahip olmadıkça). Boss bunu birkaç kere yapmaktadır, bu nedenle eğer ikincide de başarısız olursanız bu sefer tüm grup ölür. Buna karşı koymak için boss’dan çok uzağa gitmeyin (fear yemeniz durumunda takım arkadaşlarınızın size yardım etmesini zorlaştıracaktır).

Valtan Phase 1 için tüm bölümler bunlardan ibarettir. Birkaç denemeden sonra mekaniklere alışacak ve Valtan’ı artık rahatlıkla kesebileceksiniz.

Phase 1’i tamamladıysanız Valtan Phase 2 için artık hazırsınız.

Yorum yapın