Lost Ark Valtan Phase 2 Rehberi

Bir önceki haberimizde Lost Ark’ın yeni Legion Raid boss’u olan Valtan Phase 1 için kılavuzumuzu sizlerle paylaşmıştık. Bu içeriğimizde ise Valtan Phase 2 için neler gerekiyor, Phase 2 mekanikleri nelerdir bunları ele alacağız.

Valtan Phase 1’i başarı ile tamamladıysanız sırada Phase 2 var! Bu Legion Raid kılavuzu ile Valtan Phase 2 için gerekli olan hazırlıkları, mekanikleri ve ödülleri öğreneceksiniz.

Yorumlarda Phase 2 ile ilgili olarak merak ettiğiniz bir konu olursa sormaktan çekinmeyin.

Valtan Phase 2 Genel Bakış

Öncelikli olarak Valtan Phase 2’de neler var bunlara kısaca bir göz atalım. Ardından ise burada kullanmanız gereken pot’ları ve çok daha fazlasını ele alacağız.

 • Normal mode Valtan HP: x160 bar / 1,074,523,848 (1.07b)
 • Hard mode Valtan HP: x160 bar / 1,991,561,183 (1.99b)
 • Normal moda girmek için gerekli item level: 1415
 • Hard moda girmek için gerekli item level: 1445
 • Önerilen savaş eşyaları: Healing Potion, Destruction Bomb, Whirlwind Bomb ve Timestop
 • Ayrıca diğer oyuncular yukarıdaki potlara ek olarak Corrosion Bomb’da kullanabilirler.
 • Önerilen Kart Seti: We’ll meet again & Forest of Giants

Valtan Phase 2 Ödülleri

Argos’a benzer şekilde, Valtan Phase 2‘yi bitirdiğinizde, her aşamanın sonunda normal ganimet gelir ve bir miktar ekstra altın karşılığında bonus ganimet kutusunu satın alarak ekstra ganimet elde edebilirsiniz.

Ödüller arasında, ring, necklace ve çeşitli birçok ödül bulunuyor. Ayrıca, loot box’dan ise Bone Plate adı verilen bir eşya düşmektedir. Bu eşya ile eşya craftlayabilmeniz mümkündür.

Lost Ark Valtan Phase 2
Lost Ark Valtan Phase 2

Valtan Phase 2 Dövüş İçin Genel Bakış

Öncelikle Phase 1 için aynı yardımcılar Phase 2 içinde yanınızda bulunacak. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • King Thairain
 • Wei
 • Balthorr

Tüm parti bilgisine bağlı olarak, hasar vermeye yardımcı olmak için King Thairain’i kullanabilir veya bazı sert wipe ve knock-out mekaniklerini atlamak için Balthorr’u kullanabilirsiniz.

Valtan Phase 2 toplamda 3 aşamadan oluşuyor:

 • Destruction Stage.
 • Normal Stage.
 • Ghost Stage.

Her aşama arasındaki geçişler Valtan’a yeni yetenekler kazandırıyor.

Valtan Phase 2 Destruction Stage

Valtan savaşı Destruction Stage ile başlar ve x2 savunma güçlendirmesine (her güçlendirme %10) sahip olur ve ekibinizin bu güçlendirmeleri kaldırmak için onu duvara çarparak iki kez zırhını yok etmesi gerekir, ardından ekibiniz için destruction penceresi açılır.

Valtan’ın duvara çarpmasını sağlamak için genellikle rastgele 1 oyuncuyu hedefler ve sıkıca tutarak ve zemine 3 kez vurarak ona doğru koşmaya hazırlanır, ardından o oyuncuya doğru koşar. Herkesin aynı noktada durması ve zeminde kırmızı gösterge göründüğünde, zarar görmemesi için orada durmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  V Rising'de Balık Nasıl Tutulur?

Bir duvara çarptığında hem duvar hem de Valtan çökecek. O zaman bir parti üyesi bir Corrosion Bomb atmalı ve diğer herkes Destruction yeteneklerini (zayıf nokta) takip eden Destruction Bomb atmalıdır.

Takımınız yeterince Destruction (zayıf nokta) dağıtırsa, Valtan kırılır ve 1 defans güçlendirmesi kaybolur.

Valtan 2 duvarı kıracak, sonra atlayacak ve size ve ekibinize zarar veren ve sendelemeye neden olan çapalar atacak, bu çapalardan kaçmaya başlamak için her bir takım üyesine önceden pozisyon ataması yapmak mantıklıdır.

Toplam çapa sayısı 9’a ulaştığında, Valtan çok yüksek hasar veren çok büyük bir etki alanı ile geri döner. Kırık bir duvar alanının kenarlarında güvenli noktalar vardır.

Takımınız Valtan’ın zırhını yok etmeyi başardıysa tebrikler, şimdi 1. wipe mekaniği için hazırlanın.

Valtan X130 HP Bar

Bunu yapmanın kolay yolu, Valtan x130 HP bara ulaştığında, wipe mekaniğini tamamen etkisiz hale getirdiğinde Balthorr’u kullanmaktır.

Not: Valtan ile savaşa başladığınızda mini haritada 4 nokta görebilirsiniz.

Wipe mekaniğini engelleyen bufflar bunlar. Bu güçlendirmeler duvarların tepesinde, o duvarlar kırıldığında bufflar yerde olacak.

Toplam güçlendirmeler 8’dir, bu nedenle Balthorr’u kullanmayı planlamıyorsanız, takım arkadaşlarınızdan birini kaybetmemek için ekibinizden hangisinin hangi güçlendirmeleri alacağını belirleyin.

Buff, HP çubuğunuzun üzerinde “Esther Blessing” olarak görünecektir, bu buff’ın birikmediğini unutmayın.

Ekibinizin her biri buff’a sahip olduğunda, yardımcıyı başlatmak için Valtan’a x130’a kadar vurabilirsiniz. patlatabilirsiniz.

Valtan’ın x130 HP bar’ı kaldığında, baltasını sola ve sağa savuracak ve ilk vuruştan önce 5 saniye boyunca havada tutacaktır (hasar vermez ama wipe mekaniğini önlemek için az önce aldığınız güçlendirmeyi kaldırır).

3 saniye sonra yerde bir desen fark edeceksiniz, KIRMIZI DİLİMLER ÜZERİNDE DURMAYIN, altınızdaysa kırmızı bölgelerden çıkmak için 2 saniyeniz var.

2 saniye daha sonra, tüm alanlar kırmızı renkte parlayacak ve Valtan 2. vuruşunu gerçekleştirecek, buff’a sahipseniz, buff gitmiş olacak ve hayatta kalacaksınız. Değilse, öleceksin.

Bu bölümden sonra Valtan alandan atlayacak ve çevredeki tüm duvarları kıran bir kükreme ile arenanın merkezine geri dönecek.

Artık daha fazla rastgele mekaniğe ve counter mekaniğe erişebilecek.

Counter mekanik: Valtan sımsıkı tutunacak ve maviye dönüp ileri atılmadan önce 3 kez yere çarpacak. Tüm gardiyanlara ve patronlara benzer şekilde, maviye döndüğünde onu durdurmak için karşı yeteneğinizi kullanmanız gerekecek.

Valtan Phase 2 Normal Stage

Normal stage’e gelindiğinde, Valtan yine zıplayacak ve etrafındaki kırmızı dilimlerle geri sıçrayacak ve biraz hasar verecek.

Ardından Valtan, cone mekaniğini yapmak için bir kez daha atlayacak, 1/5/7/11 saat konumunda 4 taş görünecek, Valtan’ın öfke saldırısını tutan bir koni ile 1 oyuncu hedeflenecek.

Hedef almayan herkes o kayaların arkasına saklanmak zorunda. Konisi olan adam 2 kayanın arasında hareketsiz duracak ve 4 saniye bekleyecek ve dışarı fırlayıp 1 taşın arkasına saklanacak, çok hızlı değilseniz Timestop’u kullanabilirsiniz.

Bundan sonra Valtan baltasını tutacak ve aynı mekaniği bir kez daha yapacak. Büyük olasılıkla koni aynı oyuncuyu hedefleyecektir. Bu nedenle, koniyi 1 konumunda hedefleyin ve hareket etmeyin, ardından 4’e kadar sayın ve ondan dışarı fırlayın.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Chaos Dungeon Kılavuzu - Nasıl Girilir?

Valtan X88 HP Bar

Valtan x88 vuruşu yaptığında, kükreyip atlayacak ve arenanın 2 yanından 1’inde hilal şeklinde kırmızı bir işaret belirecek, yani VALTAN BU TARAFI KIRACAK.

Bu nedenle, X88’e ulaştığınızda, hangi tarafın kırılacağını görmek için otomatik olarak alanın ortasına gidin.

Valtan o tarafa inip onu kıracak ve merkeze dönecek, bu dönüş sizi geri itecek ve elbette biraz hasar verecek, bu yüzden dikkatli olun.

Merkeze dönmeyi bitirdiğinde, 1/5/7/11 saat konumunda 4 taş belirecektir. Patlaması bitene kadar herkes kayaların arkasına saklanmalı.

Ardından 1 hedeflenen oyuncu koni mekaniğini tekrar yapacak. Hedeflenen oyuncunun kendisini kırık alanın yakınında konumlandırması, hareketsiz durması, 4’e kadar sayması ve takım arkadaşlarına geri dönmesi önerilir.

Bundan sonra 4 taş patlayacak ve çok yüksek hasar verecek.

Şu andan itibaren güvenli ve dikkatli oynayın, çünkü Valtan’ın rastgele mekaniği sizi itebilir/devrebilir ve kırık alanın yakınındaysanız düşersiniz.

Valtan X64 HP Bar

Valtan’ın can barı X64’e geldiğinde, Valtan alanın ortasına atlayacak ve sağ bacağıyla beyaz bir nokta oluşturarak yere vuracak.

Bundan kaçının çünkü sert vurur ve nakavtlara neden olur. Takım arkadaşlarınıza bununla çarpmaktan kaçınmanın daha iyi bir yolu, tüm takım yığınınızın 1 puanda olması ve patlamadan önce dışarı fırlamasıdır (bu yöntem 1. zamanlayıcılar için tehlikeli olabilir).

Bundan sonra, Valtan bir karşı tamirciye başlamadan önce bazı animasyonlar yapacak.

Animasyondan sonra 3’e kadar sayın ve karşı becerinizi kullanın.

Not: Arenanın kırık bölgesinin yakınında durmayın, karşı koyamazsanız, önündeki kişiyi yakalar ve hasar vermeye başlar veya onları kırık alana doğru iterek nakavt eder.

Valtan X34 HP Bar

X88 tamircisi ile aynı, ancak bu sefer Valtan arenanın diğer tarafını kıracak, bu da artık güvenli bir yer olmadığı anlamına geliyor.

Daha önce kırılan alanın en ucuna güvenle gidebilirsiniz (Valtan sizi itmediği sürece düşmezsiniz).

Ve elbette bundan sonra, tıpkı X84 gibi kayaları güvenli noktalar ve hedeflenen koni mekaniği yapacak.

Valtan X15 HP Bar

Şimdi Valtan ölmek üzere, bu yüzden son karmaşık silme mekaniğini yapacak. Valtan x15 çubuğuna çarptığında başlar. Bir portala atlayacak ve arenanın ortasına vuracak (areanın ortasında durmayın).

Kısacası, nakavt edilmekten ve silme hasarı almaktan kaçınmak için Valtan portala atladığında Balthorr’u kullanın. Ardından Valtan yere vurmaya başladığında 3. vuruşundan sonra zaman durdurma iksirini kullanın, çünkü Balthorr ile bile hala çok yüksek hasar alırsınız.

Derinlemesine açıklama: Valtan rastgele 1 oyuncu seçecek ve o oyuncunun konumundan başlayarak 4 kez koni şeklinde saldırılar başlatmaya başlayacak. Herkesin 1 pozisyonda durması ve Valtan’ın sizi hedef almasına izin vermesi, 1. vuruş inmeden önce dışarı fırlaması ve ardından 1. vuruşunu yaptıktan sonra geri gitmesi önerilir.

Diğer 3 vuruş 3 farklı yönde olacaktır.

Daha sonra Valtan, etrafta dolaşarak kaçınılabilecek oyuncuları hedef alan beyaz patlamalara neden olarak zemini parçalamaya başlayacak.

Beyaz patlamalara başka birinin altında neden olmamak için tüm takım arkadaşlarının birlikte hareket etmesi önerilir.

Ardından Valtan, bu mekaniği sırayla aşağıdaki hareketlerle takip edecek:

 • İç çembere bir vuruş
 • Dış çembere bir vuruş
 • 3 kaya güvenli nokta ve sarı patlama
 • 3 kaya patlaması

Yani beyaz patlamalardan sonra şunları yapmanız gerekecek:

 • İç çemberin patlamasını bekleyin
 • Dış çember patlamasını önlemek için boss yaklaşın
 • Sarı patlamayı önlemek için kayalardan birinin arkasına geçin
 • Kayaların patlamasını önlemek için tekrar kayaların olmadığı güvenli noktaya hareket edin.
İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Whetstone Nasıl Elde Edilir?

Elbettte tüm bunları yaparken, panik yapmamaya çalışın.

Valtan Ghost Stage

Valtan bir hayalete dönüşecek ve HP çubuğunu 15’ten 40’a yeniden dolduracak ve yeni bir kapma tamircisine erişimi olacak.

Valtan Grab Mekaniği

Valtan önüne hilal şeklinde kırmızı bir daire çizecek, bu kırmızı bölgedeki herkes kısa bir süreliğine sersemleme yiyecek.

Not:

 • Valtan bu hareketi her 10 HP barında bir yapacak.
 • Awakening kullanmak sizi kapmaya karşı bağışık kılmaz
 • Time Stop Potion ancak onu yakalamadan önce kullanırsanız yardımcı olabilir, sonra çalışmaz.

Ghost Phase’i başlattığınızda, Valtan’daki x6 defans güçlendirmeleri sayesinde daha az hasar vereceksiniz.

Bunları kaldırmak için Valtan’ın klonuna karşı koymanız gerekecek. Her 1 başarılı sayaç, bu güçlendirmelerden 1 tanesini kaldırır.

Ayrıca Ghost aşaması sırasında kenarlara dikkat edin çünkü bazı klonlar portallardan yan yana koşar ve önlerine çıkarsanız sizi bayıltır.

Rastgele Mekanikler

Rastgele mekanik, Normal ve Zor mod arasındaki farktır. Normal modda, çoğunlukla sizi şaşırtacaklar, Zor mod ise çoğunlukla sizi yere serecek.

Valtan Swing Axe Yeteneği

Valtan baltasını sola ve sağa savurur, ardından merkezde Valtan’ın çevresinde patlayıcı kırmızı alan oluşmasına neden olan bir darbe alır ve çevresinde başka bir patlayıcı daire alanına neden olan bir dönüşle sonuçlanır, güvenli nokta: Valtan’ın yakın tarafları.

Valtan Cross Yeteneği

Valtan baltasını bir kez savurur ve 2 saniye boyunca havada tutar, ardından yere çarpmadan önce bacaklarının yanında güvenli bir çapraz kaya oluşturur.

Valtan Normal Spin Yeteneği

Valtan baltasını tutacak ve size zarar veren birkaç tur döndürecek, kırmızı dairenin dışına çıkarak kolayca önlenebilir.

Valtan Jump and Spin Yeteneği

Valtan rastgele 1 oyuncuyu hedef alacak ve ona doğru atlayarak kayaların çaprazlanmasına neden olacak, bazen başka bir oyuncuya doğru hareketli bir dönüşle takip edilebilir.

Valtan Hold Mechanic (Çok Önemli!)

Valtan baltasını sabit bir duruşta tutar, eğer oyuncular şaşırtıcı becerilerle uğraşırsa, Valtan çok büyük bir AoE dönüşü yapar, bu çok ağır hasar verir ve bazı oyuncuları öldürebilir ve onları yere serebilir.

Arena bozulursa bu mekanik çok çok tehlikelidir. Güvenli nokta balta sapının altında.

Birisi Valtan’a vurursa Time Stop Potion’ı kullanabilirsiniz.

Valtan 3 Counters Mekaniği (Önemli)

Valtan baltasını sabit bir modda tutar ve baltaya 3 kez karşı konulmalıdır, eğer bir oyuncu tarafından başarılı bir şekilde karşılanırsa, bu oyuncu başka bir oyuncuya dokunursa etrafında 4 saniye süren bir debuff aurasıyla 1 dakikalığına susturulacaktır. Onlardan beri de olacak, bu yüzden karşınızı yapın ve takım arkadaşlarınızdan kaçın.

 • counter başarısız olursa, her parti üyesi hasar alır
 • counter başarısız olursa, her parti üyesi iki kat hasar alır.
 • counter başarısız olursa, wipe yersiniz.

Not: Her bir counter’ın ardından Valtan yer değiştirir.

Valtan Phase 2 Önerilen ve Kullanılması Gereken Yardımcılar

 • Balthorr: x130 ve x15
 • King Thairain: Ghost phase’inde, Valtan’dan 6 defans güçlendirmesi kaldırıldıktan sonra.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Yorum yapın