V Rising Rehber: Iron Ore, Iron Ingot Nasıl Elde Edilir? | Oyun İçerikleri

V Rising Rehber: Iron Ore, Iron Ingot Nasıl Elde Edilir?

Popüler hayatta kalma oyunu V Rising’de Iron (Demir) nasıl elde edilir merak mı ediyorsunuz? Bu rehberimizde birçok oyuncunun merak ettiği şeylerden biri olan, V Rising’de nasıl iron elde edebileceğinizi ve haritada bulunan tüm iron deposit’lerin yerini öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede artık iron ile ilgili herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

V Rising’de Iron Ore Nasıl Elde Edilir?

V Rising’de önemli materyallerden biri olan Iron Ore’u bulabileceğiniz üç yer bulunuyor.

  • Dunley Farmlands’deki The Haunted Iron Mine
  • Cursed Forest’taki Iron Ore bölümleri.
  • Dunley Farmlands’deki Iron Ore bölümleri.

Demir Cevherini bulmak için açık ara en iyi yer, haritanın tam ortasında bulunan Dunley Farmlands’deki The Haunted Iron Mine’dır. Haritadaki tam konumu görmek için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

V Rising Iron Lokasyonları
V Rising Iron Lokasyonları

Farbane Woods’daki Copper Mine’daki gibi, The Haunted Iron Mine’da da çok sayıda iron ore bulunuyor. Ancak madenden iron ore toplamak istiyorsanız 40. Seviyeye gelmiş olmanız gerekiyor. Bu detayı kaçırmayın.

The Haunted Iron Mine’ın yanı sıra iron ore toplayabileceğiniz bir diğer yer ise Dunley Farmlands’deki iron ore damarlarıdır. Ancak bu alanda yalnızca birkaç alan bulunuyor ve The Haunted Iron Mine’a göre de daha tehlikelidir.

Bu nedenle, çok sayıda Iron Ore’a daha kolay erişmek istiyorsanız, üssünüzü The Haunted Iron Mine’dan çok uzak olmayacak şekilde kurmalısınız. Üs inşası için oldukça uygun yerler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Valheim Kılavuzu: Bronz Nasıl Yapılır?

V Rising’de Iron Ore Nasıl Çıkarılır?

V Rising Iron
V Rising Iron

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki, iron ore’u kazabilmek ve toplayabilmek için Merciless Copper Mace’e ihtiyacını var. Bunun yanı sıra Merciless Copper ile yapılmış herhangi bir silahta işinizi görecektir. Ancak Mace daha fazla iron ore toplamanıza imkan tanıyacaktır.

Merciless Copper silahı elde etmek için, önce o silahı üretmenin tarifini açabilecek bir araştırma kitabı edinmelisiniz. Bu araştırma kitapları, belirli bir seviyedeki düşmanlar, özellikle de boss’lar tarafından rastgele düşüyor. Farbane Woods’un uzak güneybatısındaki Clive The Firestarter’ın özellikle bu tarifi sıklıkla attığı bilinmektedir, şansınızı onda deniyebilirsiniz. İhtiyacınız olan kitabı bulduğunuzda, Merciless Copper silahınızı üretme yeteneğinin kilidini açmak için onu Research Desk’e gidip ilahı öğrenebilirsiniz.

Iron Ore toplamadan önce, kan grubu olarak Worker tercihinide bulunmanız sizin için daha iyi olacaktır. Worker kan grubuna sahip olduğunuzda, işçilik ile ilgili tüm becerileriniz artacaktır. Bu sayede daha fazla maden toplayabilirsiniz.

V Rising’de Iron Ingot Nasıl Elde Edilir?

Bir Furnace kullanarak Iron Ore’larınızı eritebilir ve bu sayede Iron Ingot elde edebilirsiniz. Ancak öncesinde Iron Ingot tarifinin kilidini açmış olmanız gerekir. Bunu yapmak için, Farbane Woods’un kuzeyindeki Haydut Kalesinde (Bandit Stronghold) bulunan 37. seviye bir boss olan Quincey The Bandit King‘i yenmelisiniz. Stronghold’un kapısını açabilmek içinse bu noktada Minor Explosive Box’a ihtiyacını var. Bunu da, Clive the Firestarter‘dan elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: V Rising’deki tüm boss konumları

Quincey The Bandit King’i yendikten sonra, Iron Ingot yapmak için gerekli olan öğrenme kitabını bulmuş olacaksınız. Aynı zamanda, metalleri işlemek için gerekli olan Smithy inşa etme yeteneğinin kilidini de açacaktır.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Awakening Görevleri Kılavuzu

İlginizi çekebilir: V Rising Roof (Çatı) yapma rehberi

V Rising Iron Silahları

V Rising’deki iron silahlar kullanmak için öncelikle 35. seviye olmanız gerekiyor. 35. seviye olduktan sonra ise artık iron silahları kullanabilirsiniz. Aşağıda kullanabileceğiniz iron silahların listesini görebilirsiniz.

  • Iron Axe
  • Iron Mace
  • Iron Spear
  • Iron Sword

Yukarıdakilere ek olarak, elde edeceğiniz Iron Ingot’lar ile de iron armor yapabilirsiniz.

Yorum yapın