V Rising Rehber: At Nasıl Alınır?

V Rising‘deki en büyük sorunlardan biri, haritanın oldukça büyük olmasıdır. Özellikle kuzey bölgelerinde yapılacak çok fazla seyahat bulunuyor. Farbane Woods başlangıç ​​bölgesinin kuzeyindeki herhangi bir yere ulaşmak için oyun içi birkaç saat gerekir. Bu, seyahatiniz sırasında güneş çıkarsa kalenize geri dönmenizi zorlaştırabilir. Neyse ki, hızlı seyahat etmenizi verimli hale getirmenin somut bir yolu var. V Rising’e başladıktan birkaç saat sonra bir at alabilirsiniz.

Peki V Rising’de at nasıl alınır? Gelin birlikte bakalım.

V Rising’de atlar, haritadaki birkaç farklı yerden elde edilebilir. Tahmin edeceğiniz gibi atlar, yaya olarak ya da Alpha Wolf’u yenerek elde ettiğiniz Kurt formu yeteneği ile sizden çok daha hızlı hareket edebilirler. Ancak atların da tıpkı kaleniz gibi bakıma ihtiyacı vardır. V Rising’deki atlara ve onları nasıl elde edebileceğiniz aşağıda anlattım.

V Rising At Nasıl Elde Edilir
V Rising At Nasıl Elde Edilir

V Rising’de İlk Atınızı Alın

İlk atınıza rastlayacağınız yer Dunley Farmlands’dir. Bu, Farbane Woods‘un hemen kuzeyindeki bölgedir ve atların tutulduğu birkaç çiftliğe sahiptir. Doğu Farbane Woods’un hemen kuzeyinde, Dunley Farmlands‘in güneydoğu kesiminde bir at bulabilirsiniz. Bölgenin bu bölümünün yakınında, basitçe “Farms” olarak adlandırılan bir bölge olacak.

Burada ahırda bir at göreceksiniz. Bulduğunuzda, ona yaklaşabilir ve ata binmek için etkileşim tuşunu basılı tutabilirsiniz. Bu andan itibaren, o belirli atı tutmak veya kaybetmek tamamen sizin elinizdedir. Eğer onu tutmayı seçerseniz, kalenize dönebilirsiniz ve atınız siz tekrar binmeyi seçene kadar orada kalacaktır. Ancak, atınızı en son nerede indiğinizi unutarak kaybederseniz, tekrar Dunley Farmlands’e dönüp başka bir tane bulmanız gerekecek.

İlginizi Çekebilir  Hassasiyet Ayarlarınızı Diğer Oyunlara Nasıl Aktarabilirsiniz?

Bir ata bindiğinizde, atınızın istatistiklerini görmek için envanter tuşuna basabilirsiniz. Her atın sahip olduğu üç istatistik vardır: Max Speed (Maksimum Hız), Acceleration (Hızlanma) ve Rotation Speed (Dönme Hızı). Bu istatistikler V Rising’deki her at için rastgeledir ve şu anda istatistikler değiştirilemiyor. Belki de oyunun ilerleyen dönemlerde gelebilecek olan bir güncelleme ile bu gerçekleştirilebilir.

Dolayısıyla, atınız için belirli bir istatistik ağacı istiyorsanız, bir tane binebilir, istatistiklerini kontrol edebilir ve ardından o atın gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığına karar verebilirsiniz. Bir atın Max Speed’i, ne kadar hızlı gidebileceğidir, Acceleration atın maksimum hızına ne kadar çabuk ulaşabileceği ve Ration Speed ise atın ne kadar hızlı dönüş yapabileceğini gösterir.

V Rising At Nasıl Elde Edilir
V Rising At Nasıl Elde Edilir

V Rising’de At Kontrol Etme

Bir ata bindiğinizde, onu birkaç farklı şekilde kontrol edebilirsiniz. At varsayılan olarak yavaş yürüyecektir, ancak dörtnala gitmek ve hızını artırmak içinBoşluk yani Space” tuşuna basabilirsiniz. Ayrıca atınızın üzerindeyken düşmanlara saldırabilirsiniz, ancak yalnızca yakın dövüş silahınızla bunu yapabilmeniz mümkündür.

Ata binerken yetenekler ve silah becerileri kullanılamaz. At üzerindeyken saldırmak titizlik gerektirir. Bu nedenle at üzerinde saldırırken dikkatli olmanız ve odaklanmanız gerekir.

Attan inmeye hazır olduğunuzda, nişangahı getirmek için Q’ya basabilirsiniz. Atınızdan inmek istediğiniz yere nişangâhı hedefleyin ve ardından tamamen inmek için Q’ya tekrar basın. Düşmanlar etrafını sarmaya başlamadıkça, attan indikten sonra at mevcut noktasından hareket etmeyecektir. Atı olabildiğince güvenli bir yerde bırakın, çünkü hayvan korkarsa ve kaçarsa oldukça kolay bir şekilde kaybedebilirsiniz.

Atınızı hayatta tutmak için su içirmeniz gerekir. Bunu da oyunda bulunan waterskin eşyası ile yapabilirsiniz. Bu eşya, leather ve plant fiber olduğu sürece envanterinizin üretim sekmesinden üretilebilir. Waterskin’ini suyla doldurmak için bir gölet bulabilirsiniz. Daha sonra sağlıklı kalması için atınıza doldurmuş olduğunuz bu suyu verebilirsiniz. Her tam su tulumu 7,5 saat sürer, bu nedenle atınızın sağlığını sık sık yenilemeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark İmleç Rengi Nasıl Değiştirilir?

V Rising İçin hazırladığımız diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın