Wowhead Benzeri Kullanılabilecek Siteler

Bildiğiniz üzere Mart 2022 tarihinde dünyanın en popüler World of Warcraft bilgi platformlarından biri olan Wowhead Türkiye’deki yasal sorunlardan dolayı oluşabilecek nedenlerden dolayı siteyi Türkiye erişimine kapattı. Şu anda siteye yalnızca Proxy veya VPN aracılığıyla giriş yapabiliyoruz. Ancak her seferinde VPN ile uğraşmak isteyemeyen kullanıcılar için, Wowhead kadar detaylı bilgiler bulunmasa da kullanılabilecek farklı web sitelerinin kısa bir listesini yapmak istedik. Umarız bu siteler işinize yaratacaktır.

MMO Champion
MMO Champion

MMO-Champion

MMO-Champion uzun yıllardır varlığını sürdüren bir forum sitesi. Ağırlıklı olarak mmo oyunları yer alıyor olsa da genelde World of Warcraft kullanıcıları tarafından kullanılmaktadır. Tıpkı Wowhead’de olduğu gibi burada da birçok rehber ve Blizzard tarafından yayınlanmış olan Blue Post’lar yer alıyor. Bunun yanı sıra Talent Calculator, videolar ve database gibi birçok özellikte sunuyor.

Ayrıca MMO Champion’un içerisinde wowpedia fandom sitesine de doğrudan bir geçiş bulunuyor.

icy veins
icy veins

Icy Veins

Icy Veins yine Wowhead’e benzer şekilde içerisinde birçok sınıf için detaylı rehberlerin bulunduğu bir başka WoW sitesidir. Icy Veins’in içerisinde World of Warcraft’ın yanı sıra WoW Classic, WoW TBC Classic, Diablo 3, Overwatch, Heroes of the Storm ve Starcraft 2 içinde çeşitli bir çok rehber bulunuyor. World of Warcraft’ın tüm güncel sürümleri ile ilgili rehberlere ulaşabileceğiniz sitenin içerisinde sınıf rehberlerinin haricinde meslekler içinde rehberler yer alıyor ve ayrıca tartışma alanı içinde forum mevcut.

wow professions
wow professions

WoW Professions

WoW Professions sitesi tamamen oyundaki mesleklere yönelik detaylı rehberlerin bulunduğu bir web sitesidir. Oyunda yeniyseniz ve mesleğinizi nasıl kasmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu siteden yararlanabilirsiniz. Veya bir mesleği hızlı bir şekilde nasıl kasacağınızı öğrenmek istiyorsanız yine WoW Professions’ın içerisinde detaylı rehberler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Sons of the Forest: İtfaiyeci Baltası Nerede Bulunur?

Eğer aldığınız ve kastığınız meslek ile farm yapmak istiyorsanız yine her meslek için farm rehberleri yer alıyor. Şu anda Retail WoW, WoW TBC Classic ve Eylül 26 tarihinde gelecek olan Wotlk Classic içinde rehberler var.

Wowtbcgg
Wowtbcgg

Wowtbcgg

Wowtbc.gg sınıf derecelendirmelerinin, BiS listelerinin, pve rehberlerinin, pvp rehberlerinin, boss rehberlerinin, seviye kasma rehberlerinin bulunduğu oldukça detaylı bir web sitesi. Bu sitede yalnızca WoW Classic için hazırlanmış sayfalar yer alıyor. Yani Shadowlands veya gelecek olan Dragonflight expansion’ları için herhangi bir bilgi yok.

wowdb
wowdb

WoWDB

Bu noktada, Wowhead’e database olarak en yakın site WoWDB’dir. Zaten açılımı da World of Warcraft Database olarak geçer. WoWDB üzerinden oyun içerisinde bulunan herhangi bir görevi, eşyayı veya NPC’yi arayarak bulabilirsiniz.

Warcraft Tavern
Warcraft Tavern

Warcraft Tavern

Warcraft Tavern, hem Wow Classic, hem WoW TBC Classic hem de Wotlk Classic ve Retail için sınıf bilgileri, leveling rehberleri dahil olmak üzere içerisinde birçok bilgiyi barındırıyor. Yine birçok WoW sitesinde olduğu gibi Blue Post’lar da Warcraft Tavern’de yayınlanıyor. Ayrıca yine diğer web sitelerinde olduğu gibi bir forum bölümü de mevcut.

Yorum yapın