Forza Horizon 5 Series 10 Güncelleme Notları

Popüler yarış oyunu Forza Horizon 5 için series 10 adında yeni bir güncelleme yayınlandı. Özel amaçlı elektrikli off-road yarış serisi Forza ve Extreme E, Horizon Mexico’nun 10. Serisi için bir araya geliyor.

Forza Horizon 5‘te tamamen elektrikli Extreme E ODYSSEY 21 e-SUV‘un direksiyonuna geçmeye ve 21 Temmuz-17 Ağustos tarihleri ​​arasında Festival Oynatma Listesinde dört hafta boyunca kaçırılmayacak Extreme E yarış aksiyonu yaşamaya davetlisiniz.

forza horizon 5 series 10 yama notları
forza horizon 5 series 10 yama notları

Hata Düzenlemeleri ve Yama Notları

19 Temmuz’dan itibaren Xbox, Windows ve Steam’den indirilebilecek olan Series 10 Güncellemesi, Forza Horizon 5: Hot Wheels genişlemesine erişim, yeni Extreme E içeriği ve oyun deneyiminizi geliştirmek için çok sayıda hata düzeltmesi ve değişikliği içeriyor.

Düzeltme için tespit edilen hatalar aşağıdaki gibidir.

 • Müzayede Evi teklifi başarısız olursa oyuncular kredi kaybedebilir.
 • Horizon Tour, Festival Playlist’inde kendini otomatik olarak tamamlıyor.
 • PC’deki TAA, tekerleklerin bulanık veya şeffaf görünmesine neden oluyor.
 • Seri 9’daki bir fizik değişikliğinden sonra simüle edilmiş direksiyon kullanırken bazı otomobiller daha dengesiz hissediyor.
 • Telemetri yer paylaşımını kullanıyorlarsa, The Eliminator’da oyunculara kafa kafaya yarışlarda meydan okuyamama.
 • Oyuncular, kooperatifte bir EventLab etkinliğine katılırken zaman aşımına uğrayabilir.
 • Horizon Open sırasında oyuncular Freeroam’a geri dönebilirler.

Series 10 ayrıca yeni bir kurtarma kurtarma sistemi sunar. Bu güncelleme yüklendiğinde, oyun kaydetme verilerinin kaybı tespit edilirse, oyuncular önceki bir yedeği geri yüklemeyi öneren bir açılır mesaj göreceklerdir. Oyuncular, bu yeni sistemle Seri 10’dan önceki kayıp tasarrufları geri alamayacaklar.

İlginizi Çekebilir  Fifa 22 İçin Crossplay Testleri Başladı, Yeni Nesil Konsollara ve Stadia'ya Geliyor

Series 10’da gelen düzeltmelerin ve iyileştirmelerin tam listesi için sürüm notlarına göz atabilirsiniz. Her oyun güncellemesinde yeni düzeltmeler sunarken Forza Horizon 5 geri bildirimlerinizi yakından dinlemeye devam ediyoruz. Şu anda araştırdığımız sorunlar hakkında güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

2013 Hot Wheels Baja Bone Shaker
2013 Hot Wheels Baja Bone Shaker

Forza x Extreme E

Series 10’daki Festival Oynatma Listesinin her sezonu, sürücüleri her hafta Meksika’daki farklı X Prix konumlarına götüren ve ODYSSEY 21’i Dirt ve Kros yarışlarına katılmasına olanak sağlayacak.

Yaz “Island X Prix” sezonunda Playa Azul’un doğu kıyısında yarışacaksınız; Sonbahar, Guanajuato şehrine “Energy X Prix”i getiriyor; Kış, “Copper X Prix” Kanyonu’ndaki aksiyonu hızlandırıyor; ve son olarak, yarışmacılar Dunas Blancas’taki Baja “Desert X Prix” ile yarışırken Bahar finali için rekabet kızışıyor.

2022 Extreme E Şampiyonası’nda yarışan her takımı temsil eden ODYSSEY 21’in benzersiz çeşitlerinin kilidini açabileceğiniz ve Extreme E yarış kostümleriyle önünüzdeki off-road parkurlarına hazırlanabileceğiniz yeni etkinlikleri ve zorlukları tamamlamak için düzenli olarak kontrol edin. Ayrıca, Forza Horizon 5’in Gelişen Dünyasının bir parçası olarak yeni Extreme E temalı koleksiyon, reklam panoları ve yarış kıyafetlerine dikkat edin.

Yeni Extreme E Kostümleri

Festival Oynatma Listesindeki yeni etkinlikleri tamamladığınızda aşağıdaki Extreme E kostümlerini alabileceksiniz.

 • Extreme E Pink Racesuit
 • Extreme E Yellow Racesuit
 • Extreme E Blue Racesuit
 • Extreme E Black Racesuit
 • Extreme E White Racesuit
 • Extreme E Red Racesuit
 • Extreme E Purple Racesuit
 • Extreme E Green Racesuit

Yeni Araç Özelleştirmeleri

Forza Horizon 5 Series 10, Hot Wheels imzalı redline lastik bileşimi ve 12 yeni Hot Wheels Spectraflame rengi dahil olmak üzere yeni araba özelleştirme seçenekleri sunuyor. Bunlar, tüm Forza Horizon 5 oyuncularına sunulacak ve Hot Wheels genişlemesini gerektirmeyecek.

Son olarak Ağustos 2022 tarihinde Forza Horizon 5 Series 11’de Rami’nin Yarış Tarihi isimli yeni bir etkinlik gelecek.

İlginizi Çekebilir  Valorant Alarmbot Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Yorum yapın