Diablo Immortal Tomb of Fahir Dungeon Rehberi

Diablo Immortal nihayet mobil oyuncular için piyasaya sürüldü ve daha ilk günden birçok oyuncu tarafından oynanmaya başlandı. Birkaç teknik aksaklık yaşansa da, oyun genel olarak beğenildi.

Tomb of Fahir, Diablo Immortal’daki üçüncü zindandır. Bu kılavuz, sizi bekleyen zorluklarla mücadele etmemenizi sağlamak için Diablo Immortal’da Tomb of Fahir’in nasıl temizleneceğini ele alacaktır.

Diablo Immortal Tomb of Fahir Nerede?

Bu dungeon’ın kilidi, Shassar Sea bölgesinin görev serisini yaparken 28. seviyeye ulaştığınızda açılabilir. Tabri’nin isteğini tamamladıktan sonra, Library of Zoltun Kulle’e giden yolu açmasını emredecek.

Tomb of Fahir, Sereth Outpost Waypoint’in yakınında bulunuyor.

diablo immortal tomb of fahir konumu
diablo immortal tomb of fahir konumu

Diablo Immortal Tomb of Fahir Set Eşyaları

Bu zindanı ilk oynadığınızda, bunu görev serisinin bir parçası olarak yapacaksınız. Ancak, meydan okumayı artırmak ve daha iyi ganimet elde etmek için zindanı daha yüksek bir zorlukta tekrar oynayabilirsiniz.

Hell 1 zorluğundayken set öğeleri düşmeye başlar ve çoğunlukla Diablo Immortal’da ihtiyacınız olan şey budur.

Tomb of Fahir’deki boss’ları kestiğinizde aşağıdaki eşyaları elde etme şansınız olacak.

  • Braided Serpent of Shal’baas(yüzük) Hell 2
  • Exemplar’s Urge(kemer) Hell 1
  • Issatar Undone(yüzük) Hell 2
  • Mountebank’s Bravado(kemer) Hell 1
  • Mountebank’s Flourish(kolye) Hell 2
  • Open Gut(kemer) Hell 2
  • Shepherd and Beastmaster(eldiven) hell 1
  • Storm-Tack of Shal’baas(kemer) Hell 1
  • The Tyrant(ayakkabı) Hell 2
  • Whipcrack(kemer) Hell 1
İlginizi Çekebilir  Minecraft: Nether Portal Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilir: Diablo Immortal Necromancer Build

İlginizi çekebilir: Diablo Immortal Demon Hunter Build

Diablo Immortal Tomb of Fahir Boss’ları

Tomb of Fahir diğer dungeon’lara göre biraz karmaşıktır. Karşılaşacağınız ilk boss, haritanın en solundaki Icon of Rebirth’dür. Boss’u öldürdükten sonra, oynadığınız zorluğa bağlı olarak size bir miktar ganimet ile birlikte oldukça fazla deneyim verecektir.

Bir sonraki boss için haritanın sağ tarafına gitmeniz gerekiyor. Orada Icon of Souls ile karşılaşacaksınız. Yine, size deneyim ve biraz ganimet verecek olan boss’u yenmeniz gerekiyor.

Daha sonra bu iki boss’u öldürdükten sonra ortadaki iç oda da King Fahir spawn olacak. Burada, dikkat etmeniz gereken nokta, King Fahir alan hasarı veren saldırılar yapıyor. Bu nedenle bu saldırılardan kaçınmanız gerekir. Boss’u yendikten sonra, asansöre doğru gitmeniz gerek.

Derinlere inerken bir başka düşmanla daha karşılaşacaksınız, The Colossal Tomb Borer. Sadece yüzünün önünde durmazsanız, savaşması oldukça kolaydır.

Onu yendikten sonra, derinliğin dibine ulaşacak ve Segithis, the Clusterflesh ile karşılaşacaksınız.

diablo immortal tomb of fahir
diablo immortal tomb of fahir

Icon of Rebirth ve Icon of Souls’u Nasıl Yenebilirsiniz?

Gerçek ve güçlü boss’lardan ziyade oyundaki mini boss’lara benziyorlar. Gerçekten mücadele etmeden yenmek nispeten kolaydır.

Icon of Rebirth, Lacuni Slasher, Lacuni Huntress ve Hollow One’ı çağırır. Icon of Souls, Spiderling, Toxic Lurker, Broodmother, Skeletal Archer ve Skeletal Warrior summon ederek size saldırmalarını sağlar.

Icon of Souls, asasını yere vurduktan sonra mavi bir lazer ışını gönderir. Hasardan kaçınmak için etrafta koşmanız ve bu saldırılardan kaçmanız gerekir.

Alan hasarı veren yetenekleriniz, bu iki boss’a karşı mücadele etme konusunda size çok fayda sağlayacaktır. Boss’lar ne zaman savaşmaları için minyonlar çağırsalar, onları boss’lara doğru çekin ve ardından alan hasarı yetenekleriniz ile hem boss’a hem de minyonlara hasar verin.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Leather (Deri) Nasıl Elde Edilir?

King Fahir’i Nasıl Yenebilirsiniz?

King Fahir’e karşı izlenecek tek strateji, knockback saldırılarını engellemektir. Bunu yapmak için, sütunun önünde durmanız gerekecek. Bu noktada yine hasar alıyor olacaksınız. Ancak daha az. Çok fazla hasar almanız durumunda iyileştirmelerinizi de hazır tutun.

Dövüş boyunca King Fahir, üzerlerinde yeşilimsi bir parıltı olan mumyalar üretecek. Bu mumyalar bir süre sonra patlayacak. Bu nedenle bu mumlardan kaçmanız gerekiyor.

King Fahir, asasını defalarca yere vuracak. Bunu ne zaman yaparsa, hazır olun çünkü bu, oyunculara bomba atmak üzere olduğu anlamına gelir. Bunlardan herhangi bir zarar görmemek için hareket etmeye devam edin.

Kral Fahir’in etrafında büyük bir çember belirdiğinde, oyuncuları kendisine yakınlaştırmak ve onlara çok fazla hasar vermek için bir yetenek cast etmeye başlıyor. Çemberi her gördüğünüzde, mümkün olduğunca içerisinde çabuk çıkmaya çalışın.

Segithis, the Clusterflesh’i Nasıl Yenebilirsiniz?

King Fahir’i yendikten sonra asansöre doğru ilerleyin ve asansörü çalıştırın. Bu asansör yolculuğunda birden fazla küçük düşman size saldıracak, ancak onları öldürmekte sorun yaşamayacaksınız. Oldukça kolay ölen yaratıklar.

Sonunda, bir Tomb Borer platforma kilitlenecek ve daha fazla canavar üretmeye başlayacak. Bu yeni düşman dalgasının altında ezilmemek için tomb borer’ı çabucak öldürün.

Segithis’e karşı savaş başladığında, her zaman hareket halinde olduğunuzdan ve bir koni şeklinde tükürdüğü zehir kürelerinden kaçındığınızdan emin olun. Bu küreler tarafından vurulursanız, zamanla zehir hasarı alacaksınız.

Segithis, periyodik olarak kaçınılması gereken bir swipe attack yapıyor. Bu noktada, bu yetenekten kaçınmanız gerekiyor. Yüksek bir hasar veren swipe attack aynı zamanda size knockback efekti de uyguluyor.

Segithis bir oyuncunun etrafında bir daire oluşturduğunda, kaçmaya hazır olun. Çember tamamlanmadan önce yaklaşık 1 saniyeniz var ve içinde kalırsanız, Segithis sizi bir ağın içine alarak ve ciddi hasar vermek için yakına çeker.

İlginizi Çekebilir  V Rising'de Balık Nasıl Tutulur?

Boss’un kafası aşağı inene kadar arka bacaklarına saldırmaya devam edin ve maksimum hasar vermeye başlayın. Boss’un başı aşağıya indikten sonra ise artık bitirici vuruşu yapmak için hazırsınız!

Yorum yapın