Minecraft 1.19 Güncellemesi Detayları ve Çıkış Tarihi

Ağırlıklı olarak “The Wild Update” olarak bilinen ve merakla beklenen Minecraft 1.19 güncellemesi, nihayet bu hafta içinde desteklenen tüm platformlar için yayınlanacak.

Java oyuncuları, çok sayıda anlık görüntü ve ön sürüm aracılığıyla Minecraft’ın 1.19 güncellemesinde gelen bazı yeni özellikleri deneyimleme şansına sahip oldular. Ancak Minecraft’ın Bedrock veya Java sürümünde oynuyor olsanız da, 1.19 güncellemesi 7 Haziran 2022 Salı günü yayınlanacak.

Güncelleme bir sürü yeni blok, biyom, çeteler, öğeler ve daha fazlasını içerecek. Ancak en önemlisi, oyuncuların hareketlere, titreşimlere ve kokuya dayalı olarak oyuncuları tespit eden Minecraft’taki ilk tamamen kör mafya olan Warden’a dikkat etmeleri gerekir. Muhafız, “Deep Dark” olarak bilinen en yeni yeraltı biyomunda bulunabilir.

Minecraft 1.19 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Minecraft 1.19 “The Wild” güncellemesinin resmi çıkış tarihi 7 Haziran 2022 Salı iken, yaklaşan güncellemenin çıkış süresinin 07:00 PT / 10:00 ET / 3PM BST olması bekleniyor. Bu, her hafta yeni anlık görüntülerin yayınlandığı zamandır ve muhtemelen 1.19 güncellemesinin yayınlanma zamanı olacaktır.

Minecraft 1.19 güncellemesi için Mojang Studios tarafından daha resmi bir çıkış zamanı duyurulursa, bu makaleyi mutlaka güncelleyeceğiz.

Minecraft 1.19 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Minecraft 1.19’u indirmek ve oynamak, oynadığınız platforma bağlıdır. Java kullanıcıları için Minecraft Başlatıcı’yı açmanız ve büyük yeşil “oynat” düğmesinin yanındaki açılır menüyü seçmeniz yeterlidir. Buradan, kullanıcılar ‘en son sürüm’ seçeneğini seçebilecekler.

İlginizi Çekebilir  Assassin's Creed Mirage Oyunun Türkçe Yama Çıktı!

Bunu yaptıktan sonra, oynat’ı tıklayın ve Minecraft otomatik olarak oyunun 1.19 olması gereken en son sürümünü indirmeye başlayacaktır.

Konsol oyuncularına gelince, tek yapmanız gereken oyununuzun en son güncellemeyi aldığından emin olmaktır. PlayStation kullanıcıları için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

minecraft 1.19 güncellemesi the wild
minecraft 1.19 güncellemesi the wild

PlayStation

  • Oyun Kitaplığınızdan Minecraft’a gidin ve kumandanızdaki seçenekler düğmesini seçin.
  • Güncellemeyi kontrol et’i seçin.
  • Oyununuz daha sonra Minecraft’ın en son sürümünü indirmeye başlayacak

Xbox

  • Uygulamalar ve Oyunlar’ı açın.
  • İndirilenler” bölümüne gidin.
  • Minecraft için en son gelen güncellemeyi indirmeye başlayın.

Xbox oyuncuları, indirmeler bölümünde en son güncelleme yoksa Xbox mağazasına gidebilir ve Minecraft’ı arayarak, gelen güncellemeyi buradan indirebilirler.

Yorum yapın