Star Citizen: Gemiye Nasıl Yakıt Doldurulur ve Onarılır?

Star Citizen oynayan birçok oyuncunun karşılaştığı problemlerden biri gemilerinin yakıtlarını nasıl doldurulacağını bilmiyor olmalı. Bunun yanında çok kapsamlı bir oyun olduğu içinde, oyuncular gemilerinin nasıl tamir edileceğini de bilmiyorlar. Bizde bu içeriğimizde, Star Citizen’da gemi yakıtının nasıl doldurulacağını ve tamir edileceğini anlatacağız.

Önemli Not: Star Citizen’da hem gemi yakıtı doldurmak hem de gemiyi tamir etmek ücretli değildir. Yani para ödemenize gerek yok. Bu nedenle bu işlemleri yaparken para harmamanız gerektiğini bilmeniz iyi olacaktır.

İlginizi çekebilir: Starfield Hakkında Tüm Bilinenler

Gemilere Nerede Yakıt Doldurulur ve Onarılır?

star citizen gemiye yakıt nereden doldurulur
star citizen gemiye yakıt nereden doldurulur

Star Citizen evreninin her yerindeki Hangarlar, landing pad’ler ve drop pad’ler hem gemi yakıtı doldurmanıza hem de tamir etmenize olanak sağlar.

Genellikle insanlar uzay istasyonlarını ziyaret eder ve bu tür hizmetleri almak için bir Hangar veya Drop Pad kullanırlar, ancak zaten bir ayda veya bir gezegende keşif yapıyorsanız, atmosferden çıkıp en yakın uzay istasyonuna uçmanıza gerek yoktur. Sadece iniş pisti olan bir maden tesisinde geminizin yakıtını doldurabilirsiniz.

Gemilere Nasıl Yakıt Doldurulur ve Onarılır?

star citizen gemiye yakıt doldurma
star citizen gemiye yakıt doldurma

Yukarıda belirtilen yerlerden birine indiğinizde, geminin motorlarını ve diğer elektronik cihazlarını kapatmak için “U” tuşuna basın. Şimdi, MobiGlass’ı açmak için “F2” tuşuna basın. Alt sekmelerde, “Vehicle Maintenance Services” adlı İngiliz anahtarı simgesi olan düğmeyi tıklayın.

İlginizi Çekebilir  CS:GO Özel Oyun Rehberi: Bilmeniz Gereken En Yararlı Konsol Komutları!

Şimdi, karşınıza dört adet seçeneğin yer aldığı bir sayfa çıkacak. Burada “No Action Required” yazan seçeneklerden herhangi biri, o kısma geçebileceğiniz anlamına gelir. Alttaki iki seçenek yakıtla ilgilidir. Yakıtınız azaldıysa, büyük düğmeye tıklayın ve “No Action Required” tuşuna basarak kırmızıya dönene kadar bekleyin. Geminizin durumuna bağlı olarak onarım veya yakıt ikmali işleminin daha uzun veya daha kısa, ancak genellikle bir dakikadan kısa sürebileceğini unutmayın.

“Vehicle Maintenance Services” Bölümünü Göremiyorum Ne Yapmalıyım?

star citizen vehicle maintenance services
star citizen vehicle maintenance services

Bir önceki görsel yerine yukarıdaki görseli üç sütunlu ve seçeneksiz görüyorsanız bunun farklı sebepleri olabilir. Öncelikle, kalkışı başlatmak için “F3” tuşuna bastıktan sonra herhangi bir hizmet alamıyorsunuz. Bu nedenle, indikten sonra yanlışlıkla veya iki kez “F3” tuşuna basmadığınızdan emin olun. Zaten bir kalkış başlattıysanız, hangardan çıkın ve ardından tekrar iniş yapmak için yeni bir hangar talep edin.

Sorun bu değilse, geminizin indiğinden ve yere temas ettiğinden emin olun. Ayrıca “U” tuşuna basarak geminin sistemlerini kapattığınızdan emin olun.

Sizin durumunuzda yukarıdakilerden hiçbiri doğru değilse, bu muhtemelen bir hatadır. O gemiyi atıp yenisini almanız tavsiye edilir, ancak gemiden ayrılmadan önce gemideki tüm eşyalarınızı bir uzay istasyonuna veya bir şehre transfer ettiğinizden emin olun.

Yorum yapın