Minecraft’ta Blast Furnace (Yüksek Fırın) Nasıl Yapılır?

Blast Furnace (Yüksek Fırın), Minecraft’ta sahip olabileceğiniz en önemli eşyalardan biridir. Bir fırın gibi, esas olarak oyundaki öğeleri eritmek için kullanılır, ancak aynı zamanda normal bir fırına kıyasla iki kat daha hızlı eritme özelliğine sahiptir.

Bununla birlikte, altın, zincir posta ile birlikte cevher bloklarını, aletleri ve zırhı eritmek için kullanılabilir. Bu eşyayı Minecraft’ta oluşturmak, eski eşyalarınızı eriterek, Minecraft örs gibi başka yaratıcı öğeler oluşturmak için daha fazla kullanılabilecek demir külçelere dönüştürebilmek için izlenecek ilk adımlardan biridir.

İlginizi çekebilir: Minecraft’ta cam nasıl yapılır?

Blast Furnace Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta Blast Furnace yapabilmek oldukça basittir, yalnızca elinizde yeterli malzemelerin olması gerekir. Gerekli malzemeleri elde ettiyseniz adım adım nasıl yapacağınıza geçelim.

  1. Crafting menüsünü açın.
  2. Elinizde gerekli malzemeler varsa Minecraft’ta bir Blast Furnace oluşturmak nispeten kolaydır. Blast Furnace yapmak için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler şunlardır: 5x Demir Çubuk, 3x Pürüzsüz Taş ve 1x Fırın
  3. İşleme ızgaranızı yukarı çekin ve en üst sıraya Demir Külçeleri yükleyin. Kalan Külçelerden ikisi, ızgaranın ortasına yerleştirilmiş fırın ile orta sıranın her iki tarafına da gidecektir. Alt sıraya üç düz taş ekleyin ve Blast Furnace’ınızı oluşturmaya hazır olacaksınız.
minecraftta blast furnace için gerekli malzemeler ve diziliş
minecraftta blast furnace için gerekli malzemeler ve diziliş

İşleme alanını yukarıda belirtilen tüm gerekli öğelerle doldurduktan sonra, sağdaki kutuda yüksek fırınınız görünecektir.

Yüksek Fırınınız hazır olduğunda, onu envanterinize taşımanız gerekir. Yüksek Fırın kullanmak için öğeyi ve yakıtı Yüksek Ocağın üstüne yerleştirmeniz yeterlidir. Bu, durumunu “yanıyor” olarak değiştirir. Üzerine koyduğunuz ürün, normal bir fırının iki katı hızda eritilecek ve yüksek fırına gidecek yakıt da iki katı hızla tüketilecektir. Eritilmiş öğe, ‘eşyayı kullan’ seçeneğine tıklayarak bloktan elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Counter Attack Nedir? Nasıl Yapılır?

Yorum yapın