Lost Ark Paladin Rehberi

Lost Ark’ta Paladin sınıfı çeşitli büyülerle takım arkadaşlarını destekleyen bir destek rolü üstleniyor. Diğer MMO’larda bulunan Paladin’lere göre biraz daha destek ağırlıklı olan yeteneklere sahip. Bu içerikte Paladin ile ilgili önemli noktalara değiniyoruz.

Oynanış açısından bakıldığında Lost Ark’taki Paladin sınıfı hem hasar hem de destek rolünde olan bir sınıftır. Gerektiğinde hasar verebilen, gerektiğinde ise takım arkadaşlarına büyüleriyle destek çıkan bu sınıf mutlaka her Dungeon ve Raid gruplarında bulunmalıdır.

Paladin sınıfının Identity sayacı dolduğunda Sacred Executioner formuna girerek daha fazla hasar verebiliyor. Aynı zamanda takım arkadaşlarına daha fazla hasar verebilmeleri için Holy Aura adındaki yeteneği aktif hale getirebiliyor.

Seviye atlarken ağırlıklı olarak Sacred Executioner yeteneğini kullanırken, oyun sonu içeriğinde ise ağırlıklı olarak Holy Aura’yı kullanacaksınız.

En İyi Paladin PvE Build’ı

Tıpkı Bard sınıfındaki gibi, kullanmanız gereken Engraving, destek ağırlıklı olandır. Paladin’in yetenekleri, DPS olarak inşa edildiğinde bile bir DPS sınıfına kıyasla anlamlı bir hasar vermez. Partinize destek olarak daha fazlasını yarar sağlayabilirsiniz. Bu noktada, aşağıda yapmanız gereken en iyi PvE build’ı aşağıdaki gibi olmalıdır.

Blessed Aura Build

Blessed Aura build’ı, Paladin’in Holy Aura’sına zaman içinde ek hasar azaltma ve iyileştirme (Healing Over Time) verir. Bu Engraving, Paladin’in partiye ek güvenlik sağlamasını olanak verir. Oyun, esas olarak, hareket etmek ve düşman saldırılarından kaçınmak için kılıç becerilerinizi kullanırken Holy yeteneklerinizi kullanmak üzerine kuruludur. Holy yetenekleriniz, mümkün olduğu kadar çok sayıda faydalı güçlendirme sağlarken mümkün olduğunca fazla Piety oluşturmaya odaklanmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Shadowhunter Chaos Dungeon ve The Cube Rehberi

Bu yapıyı oluşturmak içinse Swiftness ve Specialization özelliklerini ağırlıklı olarak gitmemiz gerekiyor. Swiftness bu noktada birincil özelliğimiz olmalıdır.

Bu build için gerekli engraving’ler aşağıdaki gibidir.

 • Blessed Aura
 • Awakening
 • Specialist
 • Heavy Armor
 • Ether Boy
 1. seviyeye geldiğinizde ise yetenekleriniz aşağıdaki gibi olmalıdır.

Lost Ark Paladin PvE Build

Ayrıca aşağıda Paladin için Dungeon‘larda kullanabileceğiniz oldukça kullanışlı bir başka build daha var.

Lost Ark Paladin PvE Dungeon Build

Lost Ark Paladin Seviye Atlama Rehberi

Her zaman şunu belirtiyoruz ki, Lost Ark’ta seviye atlamak oldukça basittir. Bu nedenle Paladin sınıfında seviye atlarken öncelik vermeniz gereken bazı yetenekler vardır. Yetenekleri öncelik sırasına göre belirledik.

 • Charge: Charge, kilidi hemen açılan ve karakterinizin ileri atılmasını sağlayan bir 4 beceri puanı ile bu beceriyi 4’e kadar seviyelendirebilir ve Excellent Mobility tripod ile atılma mesafesini 3 metre artırabilirsiniz.
 • Wrath of God: Bu, 18. seviyede kilidi açılan ve bir Paladin olarak kullanabileceğiniz yüksek hasarlı AoE Holy yeteneklerinden biridir. Bu beceriyi, büyük mob gruplarını temizlemek için kullanacaksınız.
 • Dash Slash: Bu, 20. Seviyeye geldiğinizde açılan bir yetenektir. İmleci tuttuğunuz noktaya doğru koşmasını ve ardından ise yetenek süresinin dolumu sonrasında yukarıda doğru hamle yaparak hasar verir.
 • Executor’s Sword: 24. Seviyeye ulaştığınızda açılan bu yetenek, Paladin için ikinci en yüksek hasar veren yetenektir. Bu yetenek aynı zamanda 10. Seviyeye çıkarmanız gereken bir başka yetenektir.
 • Holy Sword: Bu yetenek 40. Seviyede açılır ve Paladin için yüksek hasar potansiyeline sahiptir. Aynı şekilde bu yeteneği de 10. Seviyeye çıkarmanız gerekiyor.

Paladin rehberimizin sonuna geldik. Merak ettiklerinizi yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız.

Bu da ilginizi çekebilir: Shadowhunter Rehberi

Yorum yapın