Twitter Videosu Nasıl İndirilir? Twitter Video İndir

Twitter’dan video yükleme işlemi platformca desteklenmemesi adına özel yöntemlere başvurmayı gerektirir. Uygulama tarafından video indirme işlemine izin verilmemesi ardında yatan telif hakkı kurallarıdır. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından satın alınan ve ismi X olarak değiştirilen Twitter’da yeni yönetim, video indirme izinlerine ilişkin herhangi bir izin vermedi. Bu nedenle Twitter videosu indirme işlemleri için masaüstü, Android ya da iOS cihazlara göre farklı işlem adımlarını takip etmek gereklidir.

Bahsi geçen yöntemlerin doğrudan Twitter ile ilişkisi bulunmayı, sizinle paylaşılan uygulama ya da web adreslerinin alternatifleri bulunmaktadır. Burada sizlerle güvenlik anlamında uygun paylaşımlarda bulunduk. Yazı dışında farklı uygulama ya da web sayfası bulmanızın mümkün olduğu gibi bu uygulamaları kullanmanın risklerinin de bulunduğunu hatırlatmak isteriz. O halde sözü fazla uzatmadan, gelin hep birlikte Twitter’dan video yükleme işlemlerinin ayrıntılarına göz atalım!

TWITTER’DAN PC’YE VİDEO NASIL İNDİRİLİR?

Twitter’dan masaüstü cihaza video indirme işlemleri için geliştirilmiş programlar kullanılabilirken, bu amaca yönelik hazırlanmış web siteleri de kullanılabiliyor. Masaüstü cihazlara programsız Twitter’dan video yüklemek için ayrıca web tarayıcısı Google Chrome’a yüklenen bir uzantı da kullanılabiliyor.

Web sitesi aracılığı ile gerçekleştirilecek indirme işlemleri masaüstü cihazlarınızla birlikte Android işletim sistemine cihazlar için de takip edilebilir. Masaüstü cihazınıza video yüklemek için takip edebileceğiniz iki ücretsiz yöntemin detaylarına aşağıda paylaşılan iki alt başlıktan takip edebilirsiniz.

Chrome Uzantısı Kullanarak Twitter Videoları Nasıl İndirilir?

Twitter’dan Chrome ile video indirme işlemleri tercih edebileceğiniz ilk yöntemdir. Twitter DM videolarını kolayca indirmek için Chrome web mağazasını ziyaret etmeniz ve doğru eklentiyi yükleyerek video indirme işlemine geçmeniz gereklidir.

İlginizi Çekebilir  CS:GO Config (Cfg) Dosyası Nasıl Yapılır?

Chrome üzerinde Twitter’dan video yüklemeye yönelik birden fazla alternatif olabilir. yine sizlerle güvenli bir eklentiyi seçtik. Bahsettiğimiz güvenli Chrome uzantısını kullanarak Twitter’dan istediğiniz videoyu ücretsiz olarak PC’ye indirmek adına izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. Chrome mağazasına giriş yaparak ya da https://chrome.google.com/webstore/detail/video-downloader-professi/elicpjhcidhpjomhibiffojpinpmmpil?hl=en adresini kullanarak “Video Downloader Professional” uzantısına erişim sağlayın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir
 • Uzantıya ilişkin sayfaya erişim sağladığınızda yukarıda gösterildiği gibi “Chrome’a ekle” butonuna tıklayın.
 • Twitter’a giriş yaparak ilgilendiğiniz bir videoyu açın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir2
 • Video oynatılırken adres çubuğunun sağ köşesinde yer alan ve yukarıdaki görselde turuncu daire içine alınan bildirime tıklayın ve açılan ekranda yukarıda kırmızı çerçeve ile gösterilen bilgi kutucuğuna tıklayın.
 • Video indirme formatını seçerek ilgilendiğiniz videoyu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Twitter’dan Masaüstüne Programsız Video Nasıl İndirilir?

Twitter’dan PC’ye programsız video indirme işlemleri için hazırlanmış web sitelerini kullanabilirsiniz. Bahsi geçen web sitelerine ilgilenilen Twitter videosunun linki yapıştırılmak sureti ile işlem tamamlanır. İşlemi gerçekleştirmek için birden fazla seçeneğiniz  mevcuttur. Twitter’dan bilgisayarınıza video yüklemek için https://ssstwitter.com/tr ya da https://tr.savefrom.net/153/download-from-twitter gibi adresleri kullanabilirsiniz. SSS Twitter üzerinden video yüklemek için takip etmeniz gereken işlem sıralaması şu şekildedir:

 1. https://ssstwitter.com/tr adresine giriş yaparak platforma erişim sağlayın.
 2. İlgilendiğiniz videonun altında yer alan dosya yükleme butonuna tıklayın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir3
 • Açılan menüde yukarıda kırmızı ok ile gösterilen “Bağlantıyı kopyala” butonuna tıklayarak videoya ait URL adresini kopyalayın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir4
 • SSS Twitter ekranına geri dönün ve kırmızı çerçeve içine alınan bölüme kopyaladığınız video linkini yapıştırmanın ardından sarı çerçeve içine alınan “İndir” butonuna tıklayın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir5
 • Video dönüştürme işleminin tamamlanmasının hemen sonrasında web sitesinden size yukarıdaki gibi video formatı için seçenekler sunulur. Uygun olan seçenek üzerine tıklamanın ardından videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Lost Ark Argos Phase 3 Kılavuzu

TWITTER’DAN TELEFONA VİDEO NASIL İNDİRİLİR?

Twitter’dan cep telefonuna video yükleme işlemleri işletim sistemi sürümüne göre farklı yollar ile basit bir şekilde yapılabilir. Anroid ya da iOS işletim sistemleri için farklı yöntemler ile Twitter videosu indirme işlemleri cep telefonlarına ya da tablet gibi diğer akıllı cihazlara gerçekleştirilebilmektedir.  PC için kullanılan yöntemler özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilirken, iOS için güvenlik nedeniyle farklı yöntemlerden yararlanılabilir. Android ve iOS cihazlar için Twitter’dan video yükleme işlemleri için aşağıda paylaşılan iki alt başlıkta anlatılan işlemleri takip edebilirsiniz.

Android’de Twitter Videoları Nasıl İndirilir?

Android cihazlara Twitter’dan video yüklemek için Chrome eklentisi ya da video indirme platformlarını kullanabilmeniz yanında özel geliştirilmiş uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Google Play Store üzerinden yükleyebileceğiniz “Download Twitter Videos” ya da “Twitter için video indirici” isimli uygulamalarını kullanabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlara Twitter indirme uygulaması yüklemek ve uygulama ile video indirmek için takip etmeniz gereken işlem adımları aşağıda özetleniyor:

 1. Google Play Store’a giriş yapın ve “Twitter için video indirici” uygulamasını aratın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir6
 • Yukarıdaki resimde anlatıldığı gibi uygulamanın hemen altında yer alan “Yükle” butonuna tıklayın.
 • Twitter’a giriş yapın ve “Twitter’dan Masaüstüne Programsız Video İndirme” alt başlığının üçüncü maddesinde gösterildiği şekilde ilgilendiğiniz videonun bağlantısını kopyalayın.
 • “Twitter için video indirici” uygulamasını çalıştırın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir7
 • Açılan uygulamada ekranın sağ alt köşesinde yer alan ve yukarıda kırmızı çerçeve içinde gösterilen “+” simgesine dokunun.
Twitter Videosu Nasil Indirilir8
 • Kopyalanan video bağlantısını açılan ekranda yukarıda gösterildiği gibi mor çerçeveli alan içine yapıştırın ve sonrasında “İndir” butonuna dokunun.
 • Yukarıdaki işlemleri takip etmeniz ardından video indirme işlemi başlayacaktır. İndirme işleminin tamamlanması ardından yüklediğiniz videoyu cep telefonunuzdan izleyebilirsiniz.

iOS’ta Twitter Videoları Nasıl İndirilir?

iOS cihazlara Twitter’dan video yüklemek için yine uygulama kullanmanız gereklidir. Ücretsiz müzik ve video indirmek için geliştirilen “My Readle” uygulaması aracılığı ile Apple marka iPhone ya da diğer cihazlarınıza Twitter’dan video yüklemeniz mümkündür. Twitter’dan iPhone’a video indirmek için izlemeniz gereken işlem adımları ise şu şekilde paylaşılabilir:

 1. AppStore’a giriş yapın ve “My Readle” uygulamasını aratın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir9
 • Yukarıda gösterilen uygulamayı cihazınıza indirin.
 • Twitter’a giriş yapın ve indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir10
 • Uygulamayı açın ve yukarıda gösterildiği gibi uygulamanın sağ alt bölümünde gösterilen tarayıcı düğmesine dokunun.
 • Açılan tarayıcıda https://www.twittervideodownloader.com/ adresine giriş yapın.
Twitter Videosu Nasil Indirilir11
 • Açılan ekranda yukarıda gösterildiği gibi kopyalanan bağlantıyı istenen alana girin ve “Download” butonuna dokunun.
 • Açılan yeni indirme bağlantısının tamamlanmasını bekleyerek videonun yükleme işleminin tamamlanmasının ardından izleme işlemine geçebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Windows 11'de Valorant TPM 2.0 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

TWITTER’DAN GIF NASIL İNDİRİLİR?

Twitter’dan GIF indirme işlemleri ile beğendiğiniz animasyonlu dosyaları cep telefonlarınıza ya da bilgisayarınıza MP4 formatında yüklemeniz mümkündür. Hareketli GIF’ler, son dönemde özellikle eğlenceli paylaşımların altında oldukça renkli bir görünüm sunuyor. Bazı GIF’leri arşivine eklemek isteyen kullanıcıların ise bu GIF’leri yüklemesi gerekiyor.

Twitter, alışıldığı gibi telif hakları nedeniyle bu GIF’lerin doğrudan platformdan indirilmesine izin vermemektedir. Twitter’dan GIF indirme işlemleri için tıpkı Twitter videosu yükleme işlemlerinde olduğu gibi alternatif yöntemlere yönelmeniz gereklidir. Twitter’dan GIF yüklemek için izlemeniz gereken adımlar basitçe aşağıdaki gibidir:

 1. Twitter’dan video yükleme işlemlerinden herhangi bir yöntemi seçin ve paylaşılan işlem adımlarını takip edin.
 2. Animasyon GIF’i indirmek için dönüştürdüğünüzde, indirme öncesinde “Download MP4” seçimini yaparak cep telefonunuza ya da masaüstü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

“Twitter Videosu Nasıl İndirilir? Twitter Video İndir” üzerine 2 yorum

Yorum yapın