Lost Ark Awakening Görevleri Kılavuzu

Lost Ark‘ta seviye atlarken, doğal olarak yeteneklerinizin kilidi açılıyor. Ancak, oyun sonuna geldiğiniz de, ekstra olarak kullanabileceğiniz Awakening adında bir yetenek var. Ve bu yeteneği açmak için bazı görevleri yapmanız gerekiyor.

Lost Ark Awakening görevleri ile elde edeceğiniz Awakening yeteneği, uzun bir bekleme süresine sahiptir ancak bu yetenek ile çok yüksek hasar verebilirsiniz. 50. Seviyeye ulaştığınızda bu yeteneğin önemi çok daha iyi kavrayacaksınız.

50. seviyeye ulaştığınızda, ilk Lost Ark Awakening görevinizi erken safhalarda alacaksınız. Ancak, ikinici Awakening görevi ise çok daha sonra geliyor. Bu kılavuzda, Lost Ark Awakening görevlerinizi nasıl alacağınızı ve bunları bitirmek için ne yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Unutmadan şunu da belirmekte fayda var. Awakening yeteneklerinizi kullanabilmek için Chaos Shard eşyasına sahip olmanız gerekiyor. Bu eşyayı tüm büyük şehirlerdeki “Goods Merchant”lardan alabilirsiniz.

Lost Ark Awakening Görevleri Nasıl Açılır?

İlk Lost Ark Awakening görevi, oyunun sonuna ulaştıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor. Vern Castle’a vardığınızda, oyun sonu içeriğinde ilerlemek için yapacak çok sayıda görev alacaksınız. Turuncu görev, Ark’ın parçalarını aramanızı sağlarken, mor görev listesi, yelkencilik ve Awakening yeteneği ile uğraşmanıza neden olacak. İlk Awakening yeteneği “Thirst for Power” ile başlamaktadır. Görev adının etrafında parantez içinde “Awakening” olduğu için bunun bir Awakening görevi olduğunu anlayacaksınız.

Görevi aldığınızda size Trixion’daki Beatrix ile konuşmanızı ister. Trixion’a gitmek için F2 tuşuna basarak Song of Trixion’u kullanın. Beatrix ile konuştuktan sonra Story from the Exiles, The Book of Order ve Chaos hikaye görevlerini tamamlayacaksınız. Bu görevleri tamamladıktan sonra ise Awakening yeteneğinizi elde etmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir  Twitter Videosu Nasıl İndirilir? Twitter Video İndir
Lost Ark Awakening
Lost Ark Awakening

İkinci Lost Ark Awakening Yeteneği Nasıl Açılır?

İlk Awakening yeteneğinizi aldıktan sonra ise ikinci Awakening yeteneğinizi de oyunun ilerleyen zamanlarında açmanız gerekiyor. Oyunun haritasında en batıda bulunan Rohendel’e giderek ikinci Awakening görevinizi açacaksınız. Ancak buraya yalnızca 400 item level üzeri oyuncular girebilir. Bu nedenle 400 item level’a ulaşmadan giriş yapamazsınız. 400 item level’a ulaşmak içinse günlük olarak Chaos Dungeon’lara, Raid’lere ve Abyssal Dungeon’lara girmeniz gerekir.

Ayrıca sadece 400 item level olmanız yeterli değildir. Bildiğiniz üzere oyunda kayıp Ark’ları bulmaya çalışıyoruz ve Ark’ları bulma görevinde 4/7’lik duruma gelmiş olmanız gerekiyor. Yani kayıp Ark’lardan 4 tanesini bulmuş olmanız gerekir.

Bunları tamamladığınızda otomatik olarak Procyon ve Rohendel’e gitmek için gerekli rehber görevlerini otomatik olarak alacaksınız. Ayrıca Rohendel’e gitmek için yapmanız gereken gemi geliştirmeleri de var.

Tüm bunları yaptıktan ve Rohendel’e girdikten sonra, Rohendel’in ana şehrinde posta kutusunun yanında bulunan mor bir görev olan Strange Mail görevini alarak Mail Carrier Sentos adlı bir NPC ile konuşacaksınız.

Bu, farklı adalara yelken açmanızı, Shushire hikayesini tamamlamanızı ve daha fazlasını gerektirecektir. Bu, Tier 1 içeriğinin ana hikayelerinden biridir, bu nedenle tamamlanması biraz zaman alacaktır. Tüm bu adımları ve sıralı görevleri tamamladıktan sonra Mail Carrier Sentos isimli NPC’ye giderek ikinci Awakening yeteneğinizi alabilirsiniz.

Not: Tüm görevleri yerine getirdikten sonra bile ikinci Awakening görevi pek çok kişi için görünmüyor. Yani ikinci Awakening görevinde bir bug söz konusu ve Amazon bu sorunu çözmeye çalıştığını resmi forumlarda belirtti.

Yorum yapın