Lost Ark Eşya Yükseltme (Item Upgrade) Nasıl Yapılır?

Lost Ark’ta item upgrade yani eşya yükseltme oldukça basit ancak tamamen RNG’ye (şans) dayalıdır. Oyunda kullanmış olduğunuz eşyalarınızı yükseltmeye başlamak için en az 302 item level seviyesine sahip mavi eşyalara ihtiyacınız var. 302 item level’a sahip eşyaları ise, Chaos Dungeon veya Shushire’ın ana görevlerini tamamlayarak elde edebilirsiniz.

Tüm bu gereksinimleri karşıladıktan sonra ise eşyanızı yükseltmek için herhangi bir büyük şehirde bulunan Gear Honing NPC’sine gitmeniz gerekiyor. Gear Honing, haritada çekiç ikonu ile gösterilmektedir.

Lost Ark’ta Item (Eşya) Yükseltme Materyalleri Nelerdir?

Aşağıda, eşyalarınıza upgrade yapmak için kullanılması gereken materyalleri görebilirsiniz.

Materyal Ne İçin Kullanılır? Nereden Elde Edilir
Guardian Stone Fragment Zırh yükseltmek için kullanılır. Chaos Dungeon,  Una Dailies, Tower, Item dismantling
Destruction Stone Fragment Silah yükseltmek için kullanılır. Chaos Dungeon,  Una Dailies, Tower, Item dismantling
Harmony Shard Bir eşyanın yükseltilmesini sağlayan XP çubuğunu doldurmak için kullanılır. Chaos Dungeon,  Guardian Raids, Tower,  Sylmael Exchange NPC,  Field Boss,  Adventure Islands,  Una Task’s
Harmony Leap Stone Her türlü ekipmanı yükseltmek için gereklidir. Chaos Dungeon,  Guardian Raids, Tower,  Sylmael Exchange NPC,  Field Boss,  Adventure Islands
Stars Breath Eşya yükseltmede başarı olasılığını artırmak için kullanılabilir. Cube, Treasure Map, Tower, Ghost Ship, Adventure Island, Field Boss

Eşya Yükseltme

Lost Ark Eşya Yükseltme
Lost Ark Eşya Yükseltme

Eşya yükseltme penceresini açmak için Gear Honing NPC’si ile konuşmanız yeterli olacaktır. Pencereyi açtığınızda, yapmanız gereken şey yükseltmek istediğiniz eşyayı seçmektir. Eşyayı yükseltmek için, XP çubuğunu Harmony Shard ile doldurmanız gerekir. Upgrade tuşunun hemen üstündeki çubuğu sağa doğru sürükleyin ve ardından Upgrade tuşuna basın. Bunu yaptıktan sonra eşyanızın seviyesi yükselmiş olacak.

Bunun haricinde, upgrade tuşunun alt kısmında, bazı gerekli kaynakları da göreceksiniz. Upgrade işlemi başarısız olursa buradaki kaynakları kalıcı olarak kaybediyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  Mobile Legends Başlangıç Taktikleri
Lost Ark Eşya Yükseltme
Lost Ark Eşya Yükseltme

Her yükseltmenin bir başarı oranı olduğundan, Star’s Breath gibi yardımcı malzemeler kullanarak bu olasılığı artırabilirsiniz.

Eğer upgrade işleminiz başarısız olursa, Artisan’s Energy barınız artacaktır. %100’e ulaşırsa, bir sonraki yükseltmenizin başarılı olması garantidir.

Her başarılı yükseltme, o eşyanın yükseltme düzeyini artıracaktır. Ulaşabileceği maksimum seviye 20’dir. Ancak çoğu eşya için 15. seviyeyi geçmeye gerek yoktur.

Item Upgrade (eşya yükseltme) işlemlerimiz bu kadardı. Okuduğunuz için teşekkürler.

Yorum yapın