Mount & Blade 2: Bannerlord'da Nasıl Evlenilir? | Oyun İçerikleri

Mount & Blade 2: Bannerlord’da Nasıl Evlenilir?

Mount & Blade 2: Bannerlord’da oyundaki neslinizi sürdürmek istiyorsanız tıpkı bir önceki oyunda olduğu gibi evlilik yapabilirsiniz. Bu noktada, oyuncuların merak ettiği şey ise Mount & Blade 2: Bannerlord’da evliliğin nasıl yapıldığıdır.

Oyunda soyunuzun devamını sağlamak istiyorsanız bir kadını baştan çıkarmalı ve onunla evlenmelisiniz. Daha sonrasında ise çocuk yapabilirsiniz. Peki Bannerlord’da nasıl evlenebilir ve çocuk yapabilirsiniz? Bu sorunun cevabını size adım adım anlatacağız. Aslına bakıldığında bunu öğrenmesi ve yapması çokta karmaşık olmayan bir oyun mekaniğidir.

Bu Mount And Blade 2 Bannerlord evlilik kılavuzu, size bir partnerle nasıl kur yapıp onunla evleneceğinizi ve ayrıca nasıl çocuk yapabileceğinizi gösterecek. Lafı çok uzatmadan anlatmaya başlayalım.

Mount & Blade 2: Bannerlord’da Evlilik Nasıl Yapılır?

Öncelikle, oyunda evlenmek ve bir aile kurmak istiyorsanız bunu yalnızca soylu bir kadın ile yapabilirsiniz. Temel oyunda yalnızca heteroseksüel evlilikler mümkün olsa da, bazı modlar eşcinsel evlilikleri de mümkün kılıyor. Google’da bu modu “Gay Marriage mod” olarak aratırsanız bulabilirsiniz.

Bannerlord’da evlenmek teorik olarak oldukça basittir. İşte izlemeniz gereken yol:

 • Karşı cinsten bir soylu bulun (temel oyunda). Genellikle kasabalar arasında veya kalelerin içinde seyahat ederler.
 • Bulduğunuz soylulara evlenmek istediğinizi belirtin.
 • Karşı cinsle başarılı bir konuşma gerçekleştirin. Bu, cazibe statünüze bağlı olarak belirli bonuslarla birden fazla seçenek arasından doğru seçimler yapmayı gerektirir.
 • İkinci kere güzel bir konuşma yapmadan önce oyun içi zaman ile birkaç gün bekleyin.
 • Sonra yeniden evlilik teklifi edin.
 • Evlenmek istediğiniz karaktere çeşitli hediyeler vererek evliliğe ikna edin.
İlginizi Çekebilir  Valorant Macbook'ta Nasıl Oynanır?

Evlenmek istediğiniz soylu ile her görüşmenizden önce oyununuzu kaydedin. Eğer konuşma esnasında başarısız olursan, o soyluyla evlenme şansını kaybedersin, bu yüzden belirli bir karakterle evlenmeye kararlıysan oyunu mutlaka kaydedin.

Mount & Blade 2: Bannerlord Evlilik

 

Bannerlord’da Lord’lar ile Evlenilir mi?

Maalesef oyundaki lord’lar ile evlenemiyorsunuz. Oyundaki herkes ile flört edebilirsiniz ancak bir lord ile evlenebilmeniz mümkün değil.

Fakat şöyle bir durum var ki, Güney İmparatorluğu’nun lideri Rhagaea ile evlenemiyor bile olsanız kızı ve varisi olarak görünen Ira ile evlenebilmeniz mümkün.

Bannerlord’da Evlilik İçin En Uygun Partnerler

Oyundaki bazı partnerler evlilik için bazılarından daha iyidir. Oyun içerisinde bulunan istatistikler ansiklopedisinde (N tuşu ile açılır) bunu daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Bir YouTuber olan “DroBlue” oyunda evlenebileceğiniz en iyi partnerlerin bir listesini paylaşmış.

Hayal kırıklığı yaratan bir şekilde, kadın olarak oynayanlar veya oyunu aynı cinsiyetten birlikteliklere izin verecek şekilde modifiye edenler için en iyi kocaları bulmaya yönelik kapsamlı bir araştırma yapılmamıştır. Yani elimizdeki liste şimdilik erkek bir karakter oynayanlar için en iyi partnerlerdir.

İşte Bannerlord’daki en iyi partner listesi:

 • Abagai
 • Arwa
 • Ira
 • Liena
 • Phaea
 • Yana
 • Silvind
 • Svana

Bannerlord’da Çocuk Nasıl Yapılır?

Bannerlord’da çocuk yapmak için ilk adım olan evliliği tamamladıktan sonra artık çocuk yapmak için hazırsınız. Bu noktada çocuk yapmak oldukça basittir. Eşiniz ile birlikte bir şehirde biraz zaman geçirdikten sonra hamile kalma olasılığı oldukça yüksektir. Eşiniz hamile kaldıktan sonra, hamile olduğuna ait bir bildirim gelecektir.

Şunu da belirtmekte fayda var ki, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, eşinizin doğum sırasında ölme ihtimali vardır.

Oyun içerisinde birkaç mevsim geçtikten sonra varisinizin yani çocuğunuzun doğduğuna dair ikinci bir bildirim alacaksınız. Oldukça yavaş büyüyen bu çocuklar ancak genç bir birey olduklarında ordunuza katılabilecekler. Çocuğunuzu orduya aldıktan sonra yanınızda tutmak ona ekstradan beceri geliştirme yeteneği verecek ve hatta savaşa girdiğinizde lider bir karakter olarak savaş esnasında oynanabilir bir karakter olacak.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Roof (Çatı) Nasıl Yapılır?

Dövüşmenin veya başka bir klan üyesi olmanın yanı sıra, çocuklarınız sosyal statü oluşturmak için diğer büyük aileleri evlilik yoluyla birleştirmek için de kullanılabilir. Yani başka bir imparatorluk ile birleşme sağlamak istiyorsanız karşı taraftan soylu bir kadın veya erkek ile evlendirebilirsiniz.

Diğer rehberlerimize buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yapın