Lost Ark Counter Attack Nedir? Nasıl Yapılır?

Lost Ark’ın en önemli mekaniklerinden biri olan counter attack, yani karşı saldırılar, savaşın seyrini her zaman değiştirebilecek önemli bir mekaniktir. Lost Ark’ta, savaşın belki de en önemli kısımlarından biri olan bu mekanik ile hayatta kalabilir ve ayrıca bunun yanı sıra hasarınızı da vermeye devam edebilirsiniz.

Lost Ark’taki çoğu sınıfta bulunan bu mekanik ile, oyunun önemli bir PvE contenti olan Guardian Raid’leri çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilmeniz mümkün. Peki, kısaca counter attack’ın ne olduğunu söylediğimize göre bir de bu mekaniğin nasıl çalıştığına değinelim.

Lost Ark Counter Attack
Lost Ark Counter Attack

 

Lost Ark’ta Counter Attack Nasıl Çalışır?

Lost Ark’ta bulunan belirli düşmanlar, bunlar genellik boss’lardır, belirli saldırıları yapacakları zaman ara sıra mavi renkte yanarlar. Bu şu anlama gelmektedir: Bu counter attack yapmak için doğru zamandır ve counter attack yaparak boss’un yapacağı saldırıyı bloke edebilir ve karşı saldırı yapabilirsiniz.

Hangi Saldırıların Counter Attack Yaptığını Nasıl Bulabilirim?

Lost Ark’ta counter attack yapmak için hangi yeteneği kullanmanız gerektiğinin bir yolu var. “K” tuşuna basarak yeteneklerinizin bulunduğu pencereyi açın ve “Counter Attack” etiketine sahip yeteneklerinize bakın. Daha sonrasında ise, Counter Attack üzerine pratik yapmak istiyorsanız “Training Room” a girin ve Counter Attack bölümünü seçin. Antrenman odasında Counter Attack üzerine alıştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Aşağıda bir yeteneğin Counter Attack’ı destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebileceğinizi görebilirsiniz.

Lost Ark Counter Attack
Lost Ark Counter Attack

Lost Ark ile ilgili daha fazla içeriğimize rehberler bölümümüzden göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Twitter Videosu Nasıl İndirilir? Twitter Video İndir

Yorum yapın