Street Fighter 6, Bir Teaser Fragman ile Duyuruldu

Capcom, şimdiye kadar ki en popüler ve en iyi oyun serilerinden biri olan Street Fighter 6 için bir teaser fragmanı yayınladı. Henüz tanıtım aşamasında olduğumuz için yayınlanmış olan teaser pekte bir şey göstermiyor, ancak oyunun hayranlarını heyecanlandırması için yeterli oldu.

Street Fighter 6 resmi olarak duyuruldu ve aşağıda izleyebileceğiniz bir fragman yayınlandı. Teaser fragmanında Street Fighter’ın en popüler ve sevilen karakterlerinden biri olan Ryu ve oyuna gelen yeni karakterlerden biri olan Luke yer alıyor.

Street Fighter 6’nın yayınlanan teaser’ında Ryu ve Luke bir idman yapıyorlar gibi görünüyor. Birçok kişinin beklediği dövüş sahnelerine ise yer verilmemiş.

Street Fighter 6
Street Fighter 6

Oyuncuların bu noktada ilgisini çeken şey ise Ryu’nun teaser fragmanında ki görünümü oldu. Street Fighter V’dekinden farklı olarak Ryu, daha yaşlanmış olarak gözüküyor. Sonuçta Ryu’da olsanız zamanın sizi yaşlandırmasına engel olamıyorsunuz.

Teaser’da gösterilen bir diğer karakter olan Luke ise, önceki oyundan farklı olarak yeni kıyafetlerini kuşanmış. Bu nedenle önceki oyundan biraz daha farklı görünüyor. Luke’un yalnızca kıyafetleri değil, aynı zamanda saç kesimi de biraz daha farklı diyebiliriz. Yine de belirtmekte fayda var ki, Street Fighter 6 yine bir önceki oyunda olduğu gibi RE Engine ile geliştiriliyor. Bu nedenle grafikler ve diğer grafikler çok farklı olmayacaktır.

Street Fighter 6 Ne Zaman Çıkacak?

Açıkçası şu an için oyunun resmi çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Yayınlanan teaser fragmanı da tam bir açıklama içermiyor. Ancak fragman içerisinde 2022 yılının Yaz ayı işaret edilmiş. Bu nedenle oyunla ilgili daha fazla detayı önümüzdeki 4-5 ay içerisinde göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Call of the Wild: The Angler Yakında Piyasaya Sürülecek

Street Fighter 6 için yayınlanmış olan teaser fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Street Fighter 6 Hangi Platformlara Çıkacak?

Bu sorunun aslında cevabını tamamen kendi tahminlerim üzerine yazıyorum. Önceki oyun hem PC hem de konsollar için piyasaya sürülmüştü. Bu nedenle, hem PC hem de PlayStation ve Xbox konsollarında yayınlanacaktır. Ayrıca Street Fighter 6‘nın Nintendo Switch ve mobil platformlar içinde yayınlanması oldukça muhtemel.

Yorum yapın