Mesajlar WhatsApp'den Telegram'a Nasıl Aktarılır? | Oyun İçerikleri

Mesajlar WhatsApp’den Telegram’a Nasıl Aktarılır?

WhatsApp’in tartışmalı gizlilik politikasının ardından birçok WhatsApp kullanıcısı Signal ve Telegram‘a geçiş yapıyor. Sorunsuz bir geçiş sağlamaya yardımcı olmak için Telegram’daki geliştiriciler, sohbetleri WhatsApp’tan Telegram’a aktarmanıza izin veren yeni bir sohbet içe aktarma aracı oluşturdu.

Not: Bu kılavuz, WhatsApp sohbetlerini Telegram’a aktarmaya odaklanırken, Line ve KakaoTalk gibi diğer mesajlaşma uygulamalarından da sohbetleri içe aktarmak için Telegram’ın içe aktarma aracını kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

WhatsApp Sohbetlerini Telegram’a Aktarma İşlemleri

Telegram, içe aktarma aracını Apple’ın App Store’daki en son sürüm 7.4 güncellemesiyle ekledi. Bu yazı itibariyle, özellik Android’de kararlı sürüm ile birlikte gelmiştir. Telegram kullanıcısıysanız, WhatsApp sohbetlerini içe aktarmak için aşağıda anlatmış olduğumuz adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Kişisel Sohbetlerinizi WhatsApp’tan Telegram’a Aktarın

1- Kişisel sohbetleri Telegram’a aktarmak için, bir WhatsApp kişisinin konuşma penceresini açın, dikey üç nokta menüsüne dokunun ve Daha Fazla -> Sohbeti dışa aktar’ı seçin. WhatsApp şimdi dışa aktarmaya medyayı dahil etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Siz de medyaya sahip olmak istiyorsanız, “Medyayı Dahil Et”e dokunun. Yalnızca kısa mesajlardan memnunsanız “Medyasız”ı seçin.

kişisel konuşmalarınızı dışa aktarın
kişisel konuşmalarınızı dışa aktarın

2- Bu seçeneklerden birine dokunduğunuz anda paylaşım sayfası görünür. Paylaşım sayfasından Telegram’ı seçin. Telegram şimdi mesajları nereye aktaracağınızı seçmenizi isteyecek. Son mesajlar listesinden seçim yapabilir veya kişiyi bulmak için arama kutusunu kullanabilir ve “İçe Aktar”a dokunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kart Oyunlarını Sevenlere Müjde! Marvel Snap Beta Testi Başladı!
Telegram'da içe aktarma bölümünü seçin
Telegram’da içe aktarma bölümünü seçin

3- Uygulama şimdi mesajlarınızı içe aktarmaya başlayacak. İşlem, ileti içe aktarma boyutuna bağlı olarak yalnızca birkaç saniye ile birkaç dakika arasında sürebilir. Ayrıca, medyayı da içe aktarmayı seçerseniz biraz daha beklemeniz gerekecek. İçe aktarma işlemi tamamlanana kadar uygulamayı açık tutmalısınız.

mesaj içe aktarma sayfası
mesaj içe aktarma sayfası

4- Aşağıda görebileceğiniz gibi, Telegram, WhatsApp kişilerimden birinden gelen mesajları başarıyla içe aktardı. İçe aktarılan iletilerde, iletinin başka bir platformdan içe aktarıldığını belirtmek için, iletinin orijinal zaman damgasıyla birlikte bir “İçe Aktarıldı” etiketi bulunur.

mesajları aktardıktan sonraki görünüm
mesajları aktardıktan sonraki görünüm

Grup Sohbetlerini WhatsApp’tan Telegram’a Aktarma

Grup sohbetlerine gelince, içe aktarma aracının size gerçekten yardımcı olabileceği yer burasıdır. Zaten Telegram grubunda bulunan kişilere mesajları otomatik olarak düzenler ve atar. Telegram grubuna dahil olmayan bir kişiden mesaj gelirse, Telegram mesajı o kişinin telefon numarasıyla birlikte gösterecek. Grup sohbetlerini Telegram’a nasıl aktarabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1- İletileri içe aktarmak istediğiniz grubu açın ve sağ üst köşedeki dikey üç noktalı menüden Diğer -> Sohbeti dışa aktar’ı seçin. Tıpkı kişisel sohbetlerde olduğu gibi, bir gruptan medya ile veya medya olmadan içe aktarmayı seçebilirsiniz.

grup sohbetini dışarı aktarın
grup sohbetini dışarı aktarın

2- Şimdi açılan paylaşım sayfasından Telegram’ı seçin. Artık mesajları nereye aktarmak istediğinizi seçebilir ve İçe Aktar düğmesine dokunabilirsiniz. Alternatif olarak, ‘İçe Aktarılacak Yeni Grup Oluştur’ seçeneğini kullanarak mesajları içe aktarmak için yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

dosyanızı aktarmak istediğiniz yeri seçin
dosyanızı aktarmak istediğiniz yeri seçin

3- İçe aktarma işlemi tamamlandıktan sonra bir onay görürsünüz. Bundan sonra, WhatsApp grubundaki tüm mesajları ve medyayı (WhatsApp çıkartmaları ve belgeleri hariç) Telegram’da inceleyebilirsiniz.

grup sohbetini telegramda içeri aktarın
grup sohbetini telegramda içeri aktarın

Sıkça Sorulan Sorular

1- Tüm mesajları WhatsApp’tan Telegram’a Taşıyabilir Miyim?

Evet, Telegram’ın yeni sohbet içe aktarma aracını kullanarak tüm WhatsApp mesajlarını Telegram’a taşımak mümkündür. Ancak, bireysel kişisel sohbetlerden ve gruplardan sohbetleri manuel olarak dışa aktarmanız gerekecektir.

İlginizi Çekebilir  Birinin Sizi iPhone'da Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

2- Telegram’a Ne Tür Mesajlar Taşıyabilirim?

Metin mesajlarını, emojileri, resimleri, GIF’leri, videoları, sesli notları ve konumu taşıyabilirsiniz. Sohbet taşıma aracı, WhatsApp’ın çıkartmalarını, animasyonlu çıkartmalarını ve belgelerini içe aktarmayı desteklemez. Kişiler için kısmi destek vardır – telefon numarasını görüntüleyebilirsiniz, ancak doğrudan kişi listesine ekleyemezsiniz.

3- Mesajları Farklı Bir Kişinin Sohbetine Aktarabilir miyim?

WhatsApp mesajlarını teknik olarak farklı bir kişinin Telegram’daki sohbetine aktarabilirsiniz. Ancak, hem siz hem de alıcı için istenmeyen bir kafa karışıklığı yaratacağı için bunu yapmanızı önermeyiz.

Yorum yapın