Diablo Immortal En İyi Demon Hunter Build | Oyun İçerikleri

Diablo Immortal En İyi Demon Hunter Build

Blizzard Entertainment’ın yeni mobil oyunu Diablo Immortal, Apple cihazlar için App Store ve Android cihazlar için Google Play Store’a ulaşmasıyla Diablo Immortal sürümü nihayet geldi. Oyunu daha yeni indirdiyseniz ve Demon Hunter sınıfını seçtiyseniz hangi build’ın daha iyi olduğunu merak ediyorsunuzdur. Biz de bu içeriğimizde Demon Hunter sınıfı için en iyi yapının hangisi olduğunu sizlere göstereceğiz.

Diablo Immortal’daki En İyi Demon Hunter Build’ı Hangisidir?

Mobil cihazlara öncelik veren bir oyun olmasına rağmen, Diablo Immortal, Diablo oyununun aslında bir kopyası gibidir. Diablo Immortal’da yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Raid’ler, Dungeon’lar veya farklı daha birçok etkinlik sizi bekliyor. Ancak bu etkinlikleri yapabilmek için kullanabileceğiniz belirli yapılar var.

Demon Hunter sınıfının potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için sayısız farklı yol var, ancak yalnız oynuyorsanız Diablo Immortal’daki en iyi Demon Hunter yapısı Sharpshooter Demon Hunter Build’dir.

diablo immortal en iyi demon hunter build
diablo immortal en iyi demon hunter build

Demon Hunter sınıfı büyük hasarlar verebilirler, ancak aynı zamanda düşmanlardan büyük hasar alma olasılıkları da vardır. Demon Hunter’ların oyunda en fazla hasarı verebilmeleri, ancak aynı zamanda en yumuşak sınıf olmaları da bir o kadar üzücü.

Yakın dövüş yerine menzilli saldırıları tercih ediyorsanız, bu sınıf tam size göre. Demon Hunter aynı zamanda inanılmaz tek hedefli hasara sahiptir, bu onları boss’lara karşı harika bir hasar sınıfı yapıyor, ancak aynı zamanda bu sınıf, kalabalık kontrolünde (Crowd Control) en kötülerden biridir.

İlginizi Çekebilir  Minecraft: Nether Portal Nasıl Yapılır?

Bu yapı tamamen Demon Hunter‘ın hasarını yükseltmekle ilgilidir. Bahsettiğimiz gibi, çok savunmasızsınız, bu yüzden her zaman hareket etmeniz gerekiyor. Şans eseri ateş edebilir ve hareket edebilirsiniz, bu yüzden haritada koşarken düşmanları daha da hızlı alt etmek için gerçekten hasarı mümkün olduğunca artırmak istiyoruz.

Multishot, oyundaki en iyi becerilerden biridir ve toplu şekilde bulunan düşmanlara alan hasarı verir. Daha da iyisi Flamespite silahıyla birleştirildiğinde daha da iyi bir hasarla alevli oklar fırlatabilir ve %10 daha az bekleme süresine sahip olabilirsiniz. Rain of Vengeance ile de düşmanları yavaşlatabilir ve hızlı hareket etmenizi sağlar.

Diablo Immortal Demon Hunter İçin En İyi Yetenekler

Demon Hunter’lar aralarından seçim yapabileceğiniz 2 birincil saldırıya sahiptir. Demon Hunter Sharpshooter build’ı için aşağıdakileri kullanmanızı öneririz:

 • Crossbow Shot: Düşük hızda hareket ederken hasar vermenizi sağlar.
 • Ultimate Volley: 12 saniye boyunca Crossbow’u geliştirerek vuruş başına hasarınızı ve hareket hızınızı artırır.

Birincil saldırıya ek olarak, Demon Hunter’ların seçebileceği 12 kadar yeteneği vardır ve bunları aynı anda sadece 4’ü kullanılabilir. Tek başınıza oynuyorsanız en iyi Demon Hunter Sharpshooter yapısını oluşturmak istiyorsanız, şu becerileri seçmenizi öneririz:

 • Multishot: Bir yöndeki tüm düşmanlara hasar veren bir ok salvosu ateşler.
 • Rain of Vengeance (Seviye 13’de açılır): Havaya, birkaç saniye boyunca yağan ve bölgedeki tüm düşmanlara 4 saniye boyunca hasar veren devasa bir ok yağmuru atarsınız.
 • Daring Swing (Seviye 15’de açılır): Yakınlardaki bir konuma sallanmak için bir ip kullanın, kime size vuramazken siz yolda düşmanlara hasar verin.
 • Vendeance (Seviye 50’de açılır): 6 saniye boyunca Vengeance’ın fiziksel düzenlemesine dönüşerek her birincil saldırının ek hasar için 2 ek atış yapmasını sağlar. Ayrıca bu yetenek pasif olarak yakında her bir düşman için 10 kata kadar biriken %3 hareket hızı kazandırır.
İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Whetstone Nasıl Elde Edilir?

Diablo Immortal’da Demon Hunter İçin En İyi Legendary Eşyaları

Diablo Immortal’a, common, magic ve rare eşyalar ile başlayacak olsanız da oyunun ilerleyen dönemlerinde legendary adı verilen efsanevi eşyaları da elde edebilirsiniz. Bu güçlü ekipman parçaları yalnızca daha yüksek istatistiklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak efsanevi güçler sağlar.

En iyi Demon Hunter Sharpshooter build’ını yaparken, aşağıdaki Legendary eşyaları seçmenizi öneriyoruz.

 • Head: Vision of the Lost
 • Shoulders: Hailstone Shoulders
 • Chest: Heart of Vengeance
 • Legs: Coff’s Unrelenting Fury
 • Main Hand Weapon: Flamespite
 • Off Hand Weapon: The Hungerer

Diablo Immortal Demon Hunter En İyi Eşya Setleri

Legendary eşyaları da hallettiğimize göre artık ikincil eşyalarımız için gerekli olan set eşyalarına gelebiliriz. Tıpkı Diablo 3’de olduğu gibi Diablo Immortal’da da eşya setleri sizleri bekliyor. Bu güçlü zırh parçaları, maksimum karakter seviyesine ulaştığınızda gireceğiniz zorlu boss’ların bulunduğu Raid ve Dungeon’lardan düşmektedir.

Demon Hunter Sharpshooter build’ı için War Rags of Shal’baas setindeki 6 öğenin hepsini almanız gerekiyor. Kazanacağınız bonusları hemen aşağıda listeledik:

 • 6/2 Bonus – Birincil saldırı Hasarını %15 artırır.
 • 6/4 Bonus – Birincil saldırılarınız, saldırı hızınızı kademeli olarak maksimum %25’e kadar artırır.
 • 6/6 Bonus – Birincil saldırılarınız, saldırı hızınızı 10 saniye boyunca artırma şansına sahiptir, ancak her 30 saniyede bir defadan fazla olamaz.

Aşağıda bu set için gerekli olan eşyayı ve hangi boss’dan düşürebileceğinizi görebilirsiniz.

Eşya Adı
Zırh Slotu Dungeon
Burning Heart of Shal’baas Neck Pit of Anguish
Resting Fangs of Shal’baas
Ring 1 Temple of Namari
Braided Serpent of Shal’baas Ring 2 Cavern of Echoes
Dozen Strikes of Shal’baas Hands Mad King’s Breach
Storm-Tack of Shal’baas Waist Forgotten Tower
Wind-trods of Shal’baas Feet Tomb of Fahir
İlginizi Çekebilir  Sons of the Forest: Rebreather Nasıl Alınır?

 

İçeriğimizin sonuna geldiğimizde, dilerseniz Necromancer içinde yapmış olduğumuz içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yorum yapın