Diablo Immortal En İyi Necromancer Build

Diablo Immortal, Android ve iOS cihazlar için nihayet piyasaya sürüldü ve oyuncular oyundaki sınıflarla ilgili en iyi build’ları bilmek istiyorlar. Bu içeriğimizde sizlere Necromancer için en iyi PvE ve PvP build’larının hangisi olduğunu açıklayacağız.

Diablo Immortal’da Necromancer sınıfı oldukça esnek bir sınıftır. Necromancer sınıfı adından da anlaşılacağı üzere ölüleri yeniden diriltebilen bir büyücü sınıfıdır. Ancak hemen paragrafın başında da söylediğimiz üzere, oldukça esnek.

Necromancer sınıfı, düşük hareket kabiliyetine sahip olmasına rağmen PvE ve PvP savaşlarında oldukça üstün bir sınıf. Ağırlıklı olarak sınıfın kullandığı yetenekler uzak saldırılar ve destek becerileri dahil olmak üzere oldukça çeşitli. Dilerseniz Necromancer sınıfını bir destek olarak veya yanınızda dolaştırıp düşmanlara çeşitli büyüler yapabileceğiniz master of summon olarak oynayabilirsiniz.

Bu rehber size, Necromancer’daki en iyi PvE ve PvP build’larını öğretecek.

Diablo Immortal En İyi Necromancer Build’ı

Necromancer, kırılgan bir büyücü sınıfı olduğu ve çok hızlı hareket edemediği için onu kullanmanın en iyi yolu düşmanlarınız ile olan mesafenizi artırmaktır. Sekizinci seviyeye ulaştığınızda, yavaş yavaş bu dezavantajları dengelemeye yardımcı olan becerilerin kilidini açmaya başlarsınız, ancak yine de bir karar vermeniz gerekir. Necromancer’ınız, düşman hareketini engelleyen ve saldırıları iptal eden becerilerle PvP oyunu desteğine odaklanabilir veya onu tam bir DPS sınıfına dönüştürebilir, zırhı delip geçebilir ve AoE saldırılarıyla yüksek alan hasarı verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  WhatsApp'de Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Biz öncelikli olarka DPS için gerekli olan şeyleri size açıklayacağız. Bu build, Necromancer’ı düşman saldırılarına karşı biraz daha savunmasız bırakırken, tüm senaryolarda size çok daha fazla çok yönlülük sağlayacak.

Diablo Immortal Necromancer Build
Diablo Immortal Necromancer Build

Necromancer İçin En İyi Özellikler

 • Intelligent
 • Fortitude
 • Vitality

Intelligent, Necromancer için bir zorunluluktur, çünkü yakın dövüş sınıfları için Strength’de olduğu gibi ve genel hasarınızı etkiler. Fortitude, zırhınıza hafif bir destek sağlar, ancak aynı zamanda Necromancer’ın bazı becerileri için kullanışlı olan zırh delme yeteneklerinizi de güçlendirir. Son olarak, Vitality, Necromancer için çok önemlidir. Biraz da olsa düşük olan can havuzunuzu artırmanıza yardımcı olur.

Necromancer En İyi Yetenekler

 • Soulfire: Soulfire, düşmanlara patlayan ve patlama etkilerinin tüm düşmanlarına taban hasarının %25’ini veren sihirli bir ateş topu fırlatır. Aynı anda yalnızca iki düşmanı delebilen ve birden fazla düşmanın olduğu durumlarda daha az kullanışlı olan Bone Spear’dan daha esnek bir yetenektir.
 • Command Skeletons: Birinci seviyede açılan bu yetenek ile dört adet iskeleti çağırabilir ve düşmanlara saldırtabilirsiniz.
 • Corpse Explosion: seviyede açılan bu yetenek, ölü düşmanların cesetlerinin patlamasına neden olur.
 • Wraith Form: seviyede açılan bu yetenek, size kısa süreliğine %50 hareket hızı verir.
 • Bone Armor: seviyede açılan Bone Armor yeteneği, size ve aynı zamanda yakınınızda bulunan müttefiklerinize bir savunma kalkanı verir.
 • Command Golem: 50. seviyede ise, yoluna çıkan her şeye hasar veren bir golem çağırabiliyoruz.

Yukarıdaki bu yapı, Necromancer’ınızın çok çeşitli tehditlerden kurtulmasını ve çoğu düşmana karşı kendini korumasını sağlar ve destek becerileri konusunda biraz esnekliğe sahip olursunuz. 15. seviyeye ulaştığınızda, Necromancer’ın hareket kabiliyetinden rahatsız değilseniz, Wraith Form’a es geçebilir ve bunun yerine Bone Armor ve Command Golem’e odaklanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir savunma becerisine yatırım yapmak istemiyorsanız Bone Armor’ı da kullanmamakta özgürsünüz.

İlginizi Çekebilir  Minecraft'ta Blast Furnace (Yüksek Fırın) Nasıl Yapılır?

Command Skeletons ve Soulfire yetenekleri, ana becerilerinizdir ve oyunun çoğunda kullanacaksınız. Corpse Explosion yetenesi ise oldukça güçlüdür, unutmamanız gereken nokta, ceset olmadığında herhangi bir patlama olmayacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, çoğunlukla PvE durumlarında faydalıdır, ancak PvP maçları sırasında, özellikle de Immortal statüsünü denemek ve kazanmak için Shadow Clan etkinliklerini yapıyorsanız, yine de kullanışlı olabilir.

Necromancer İçin En İyi Gem’ler

 • Chained Death
 • Freedom and Devotion
 • Bloody Reach
 • Follower’s Burden

Yukarıdaki gem’ler Necromancer için kullanılabilecek en iyi seçeneklerdir. Saldırınızı ve çağrılarınızı daha da kullanışlı hale getirir. Chained Death vurduğunuz her düşman için saldırı gücünü artırırken, Bloody Reach menzilli saldırılarınızın gücünü artırır ve belirli bir şans yüzdesi ile rakiplerinizi yavaşlatmanıza olanak sağlar.

Freedom and Devotion ise, çağrılarınızın sahada olduğu süreyi uzatır ve Follower’s Burden, her aktif takipçi için saldırınızı güçlendirirken, aldıkları hasarı azaltır.

Yorum yapın