Minecraft 1.20 Güncellemesi Ne Zaman ?

Minecraft 1.20 güncellemesi

Minecraft, artık sadece bir sandbox online oyunu olmanın ötesinde, sektörün her yerine ulaşabilen ve geniş kitlelere hitap eden bir marka haline gelmiştir. Mojang, diğer projelerine odaklanırken Minecraft’a düzenli içerikler sunmayı ihmal etmemiştir.

Minecraft Live etkinliğinde bahsettiğimiz yeni özelliklerin yanı sıra, Mojang sonunda uzun zamandır beklenen ve ertelenen arkeoloji sistemi ile yeni bir biyomu da oyuna eklemeye karar vermiştir.

Minecraft 1.20 güncellemesi neleri Beraberinde Getirecek?

mineCraft

MineCraft’ın Live etkinliğinde duyurulan güncellemelerin yanı sıra, Mojang ayrıca daha önce duyurduğu arkeoloji sisteminin de oyuna ekleneceğini söylemişti. Bu güncelleme, oyunun hikaye dünyasına büyük bir katkı sağlayacak ve çeşitli kalıntılar bulma fırsatı sunacaktır mutlaka. Oyun meraklıları bu güncellemeyi büyük hevesle bekliyor.

Öncelikle gerçek bir arkeolog gibi hareket etmek için bir çöl bulmamız gerekecek. Geliştiriciler, yayınladıkları blog gönderisinde şimdilik çöl tapınağı içinde kazı yapabileceğimizi belirtmişlerdir, ancak ileride kazı yapılabilecek bölgelerin genişleyeceğini belirtmektedirler. Çöl tapınağı içinde şüpheli kum adı verilen bir blokla karşılaştığımızda (bu blok hakkında henüz bir bilgi verilmemiştir), fırça yardımıyla bu kumu süpürerek içinden rastgele eşyalar veya çömlek parçaları çıkarabileceğiz.

Bunun yanı sıra, etkileyici bir şekilde yapılan anket sonucunda Sniffer mobunun yumurtalarını fırça yardımıyla bulabileceğiz. Yetişkin bir Sniffer, bize çeşitli bitkilerin tohumlarını bulmamız konusunda yardımcı olacak.

Elbette, uzun süredir üçüncü taraf modların vazgeçilmezi olan kiraz çiçeği ağaçları ve biyomu da oyuna eklenecek. Kiraz çiçeği biyomu, pembe yapraklı ve koyu gövdeli ağaçları içerecek ve oyuncular bu ağaçları kullanarak pembe renkte tahta eşyalar üretebilecek.

İlginizi Çekebilir  Aralık 2022'de Çıkacak En İyi Oyunlar

Muhteşem yeniliklerle dolu olan 1.20 güncellemesi, 2023 Yılı içinde yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir

League of Legends 2022 (Sezon 12) Yama Takvimi

“Minecraft 1.20 Güncellemesi Ne Zaman ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın