Lost Relics Nasıl Bir Oyun ve Nasıl Oynanır?

Merhaba sevgili oyun içerikleri okuyucuları. Bugünkü içeriğimizde, oldukça az bir kitle tarafından bilinen Lost Relics’in nasıl bir oyun olduğunu ve nasıl oynanacağını anlatacağız.

Lost Relics’te canavarlar, tuzaklar ve bazen boss’larla dolu zindanlarda maceraya atılıyorsunuz. Bu zindanlar ayrıca altın, sanal para birimi, sanal öğeler ve eğer şanslıysanız NFT’ler dahil olmak üzere ganimetlerle doludur!

NFT’lerin Lost Relics dünyasında faydası vardır. Örneğin, düşmanlarınızı yenmek için kullanılabilecek bir kılıç bulabilirsiniz! Ancak bu ganimeti ancak hayatta kalırsanız ve zindanın çıkışını bulursanız tutabileceksiniz!

Canlı çıkamazsan, zindanda toplanan tüm ganimetleri ve yanında getirdiğin tüm sanal nesneleri kaybedersin.

lost relics
lost relics

Lost Relics Nasıl Bir Oyun?

Daha önce Forgottern Artifacts olarak bilinen Lost Relics, Mayıs 2019’da piyasaya sürüldü. Oyun ilk olarak, oyuncuların NFT’leri toplamaya başlayabildiği bir alfa öncesi sürüm olarak piyasaya sürüldü. Lost Relics, oyun oynamak için özel olarak tasarlanmış bir ağ olan Enjin blok zincirindeki ilk projelerden biridir. Geçtiğimiz yıllarda geliştirme devam etti ve oyun hala düzenli olarak güncelleniyor. Proje, tek geliştiricisi olan CodeBit Labs tarafından geliştirilmiştir: Cliff Cawley! Bu doğru, bir adam tüm oyunu geliştirmeyi başardı!

Lost Relics Oyna ve Kazan Mekaniği

Lost Relics’in takas edilebilir bir token’ı yok. Kazanmak için ziyaret ettiğiniz zindanlarda NFT’ler bulmanız ve ardından bu NFT’leri pazarda satmanız gerekecek. Aşağıda, oyunun satılabilir öğelerinden biri olan “Mythical Inferno” yu görebilirsiniz.

lost relics mythical inferno
lost relics mythical inferno

Nadir NFT’ler oldukça azdır, bu yüzden çok fazla kazanmayı beklemeyin… 600$’a takas edilebilecek bir Efsanevi Cehennem Kılıcı bulacak kadar şanslı değilseniz.

İlginizi Çekebilir  En İyi Çocuk Oyun Önerileri 2023 PC Oyunları

Hesap Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle oyunun web sitesinden bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Sabırlıysanız, oyunu oynamak ücretsizdir. Web sitesine kayıt olmanız ve sıranızı beklemeniz gerekecek. Hesap sayfanızda, kaç hesabın etkinleştirilmeyi beklediğini görebileceksiniz.

Bekleyemiyorsanız, Lost Relics Shop‘tan 7, 30 veya 90 günlük bir Power Pendant satın alarak anında ve kalıcı erişim elde edebilirsiniz.

  • 7 Günlük Power Pendant: 11.43 Dolar
  • 30 Günlük Power Pendant: 22.85 Dolar
  • 90 Günlük Power Pendant: 63.22 Dolar

Ödül Sistemi

Lost Relics’te kazanç elde etmenin ikin yolu bulunmaktadır. Bunlar;

  • NFT’lerinizi EnjinX gibi ikincil bir pazarda veya oyun içi pazar yeri olan Emporium’da satarak.
  • Bir zindanda Gölge Taşları bularak. Bu bir oyun içi para birimidir ve bunlardan 100 tanesi 1 $ENJ’e eşdeğerdir.

Lost Relic’e Nasıl Başlanır?

İhtiyacınız olan tek şey web sitelerinde bir hesap oluşturmak, kaydolmak ve beklemek veya 11,46 USD’ye anında erişim elde etmek için kolyeyi satın almak.

Lost Relics’e girdikten sonra, sizi çeşitli NPC’lere götürecek bir giriş görevi olacak. Ana şehir olan Talmuth’u bu şekilde tanıyacak ve sakinleriyle tanışacaksınız.

Daha sonra oldukça kolay olan ilk zindanınıza gideceksiniz. Temel kontrolleri öğrenecek ve ilk sandıklarınızı açacaksınız!

Ardından, ihtiyacınız olan tek şey becerilerinizi geliştirmeye ve daha iyi donanıma sahip olmaya devam etmektir. Bu, daha iyi ödüller getiren daha zor zindanlara girmenizi sağlayacaktır.

Oyun akışı oldukça basit: Bir görev bulun, bir zindana gidin, eziyet edin, şehre geri dönün ve bir sonraki zindana hazırlanın.

Kasabadayken, mağazadaki diğer oyuncularla ticaret yapabilir veya maceralarınızda kullanılabilecek eşyalar üreterek becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Oynanışa Dair Bilmeniz Gerekenler

Hiçbir şey düşmanlarınızı uzaktan vurmaktan daha iyi olamaz. Bu nedenle, oyuna başladığınız da oyunun size vermiş olduğu bow’u kullanın.

İlginizi Çekebilir  Witchfire, Erken Erişim Oyunu Olarak 2022'nin Dördüncü Çeyreğinde Yayınlanacak

Her maceradan mümkün olduğunca çok kaynak almaya çalışın. Bu, mineralleri çıkarmak için kayalar bulacağınız erken dönem mağara benzeri maceralarınız için bir kazma satın almak anlamına gelir. Bunun da ötesinde, toplama becerilerinizi ve daha sonra daha güçlü öğeler elde etmenizi ve üretmenizi sağlayacak mesleklerinizi seviyelendireceksiniz.

Bir zindana gidiyorsanız ve onu tamamlayabileceğinizden emin değilseniz önceden hazırlanın! İşlerin ters gitmesi durumunda seni iyileştirmek için biraz yiyecek bulundurmanız faydanıza olacaktır.

Tüm Sandıkları Toplayın

Her zindandaki her sandığı bulmaya çalışın. Unutmayın, her maceradan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsunuz ve inanın bana, zindanın gitmediğiniz bir bölümünü keşfetmek için fazladan bir dakika kaybetmeye değer. O sandığın ne içerebileceğini asla bilemezsin!

2023 Yılında Lost Relics Oynamaya Değer mi?

Lost Relics, 2019 yılında piyasaya sürüldüğünde oldukça büyük ilgi gördü. Ancak 2023 yılına geldiğimizde ilk zamanki oyuncu sayısına göre çok daha az oyuncuya sahip. Bunun nedeni ise kazanmak için oyna mekaniğinin iyi düşünülmemiş olmasıdır. Lost Relics zindanlarında eziyet ederek sayısız saat geçirdim ve bu oyunda NFT koleksiyonum 68 enjin değerinde, yani tüm eşyalarımı satabilirsem yaklaşık 88 USD elde edebiliyoruz. Elbette bu Türkiye’deki oyuncuların ilgisini fazlasıyla çekecektir.

Ayrıca oyunda çok fazla nadir NFT bulunmuyor. Düzgün ve para eden bir NFT bulmak için ortalama olarak 3-4 ayınızı düzenli olarak harcayabilirsiniz.

Yorum yapın