League Of Legends'ın Yeni Şampiyonu Naafiri Nasıl Oynanır? | Oyun İçerikleri

League of Legends’ın Yeni Şampiyonu Naafiri Nasıl Oynanır?

Aylarca bekledikten sonra League of Legends’ın yeni şampiyonu olan Naafiri serbest bırakılmaya hazır. Bu bizim için ne anlama geliyor? Bu, uzun süre bekleyip sabırlı olduktan sonra bu orta koridor suikastçısını oynayabileceğimiz anlamına geliyor. Peki bu yeni orta koridor şampiyonu nasıl oynanıyor? Bu içeriğimizde şampiyonun yetenek setlerinden ve aynı zamanda nasıl oynanacağından bahsedeceğiz.

league of legends naafiri yetenekleri
league of legends naafiri çıkış tarihi

Naafiri Çıkış Tarihi

Riot Games, Naafiri için oynanışını ve yeteneklerini ortaya çıkarmanın yanı sıra bize bu yeni şampiyonun ne kadar destansı göründüğünü gösteren bir trailer yayınladı. Gümüş liginde oynayan oyuncuların bile keyif alabileceği basit bir orta koridor suikastçısı olacak olan Naafiri’yi oynamak için iki tane tarihimiz var. Birincisi, yeni şampiyon PBE sunucularına ardından ise canlı sunuculara gelecek.

Yeni şampiyon Naafiri 27 Haziran 2023 tarihinde ilk kez oyuncuların oynaması ve test etmesi için PBE sunucularına gelecek. PBE sunucusuna gelmesinin ardından, League of Legends 13.14 yaması ile birlikte 19 Temmuz 2023 tarihinde de canlı sunuculara gelmiş olacak.

Naafiri Oynanış Rehberi

Naafiri’nin çıkış tarihinden bahsettiğimize göre, şimdi gelelim bu şampiyonun nasıl oynanacağına.

Riot oyunları yazarı Kenny “Karnifexlol” Cameron, Naafiri için şampiyon blog gönderisinde tonlarca geliştirici içgörüsü paylaştı. Konseptinin K’Sante gibi dayanıklı meta şampiyonlarla birlikte nasıl geliştiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Riot Games’in buradaki resmi şampiyon analizlerine göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Street Fighter 6, Bir Teaser Fragman ile Duyuruldu

Naafiri Yetenekleri

Her şeyden önce bir şampiyonu oynayabilmek için yeteneklerinin ne olduğunu bilmek gerekir. Aşağıda açıklamaları ile birlikte Naafiri’nin yeteneklerini ve aynı zamanda yeteneklerinin nasıl kullanıldığını gösteren bir video mevcut.

  • We Are More (Pasif): Naafiri, saldırılarınızdan/yeteneklerinizden etkilenen düşman şampiyonlara doğru fırlayan 3 adede kadar karanlık kurt oluşturur.
  • Darkin Daggers (Q): Naafiri 2 adede kadar hançer fırlatır, her biri kanama hasarı verir veya hedef zaten kanama durumu etkisine sahipse bonus hasar verir. Her hançer düşmanların içinden geçebilir. Çağrılan tazılar, vurulan ilk hedefe doğru sıçrar.
  • Hounds’ Pursuit (W): Naafiri, kısa bir süre sonra kendisi ve sürü arkadaşları hedefe doğru atılarak ilk şampiyon isabetine çarpar.
  • Eviscerate (E): Naafiri, tazılarını da tamamen iyileştiren bir AOE (alan hasarı) saldırısına atılır.
  • The Call of the Pack (R): Naafiri karanlık güçlerini açığa çıkarır ve toplam 6 tehlikeli köpek çağırır. Bunu yapmak ona ek hız, haritada daha iyi görüş ve bir düşmana saldırırken kalkan sağlar. Yetenek güçlendirmeleri, bir rakip şampiyonu ortadan kaldırdıktan sonra yenilenir.
Naafiri’nin yeteneklerini yukarıdaki videoda görselli olarak görebilirsiniz.

Bire Birleri Oldukça Güçlü

Naafiri’nin yeteneklerine göz attığımızda, yetenek seti nedeniyle bire birlerinin oldukça güçlü olduğunu görebiliyoruz. Özellikle Q yeteneği olan Darkin Daggers, koridor aşamasında karşınızdaki rakipleri dürtmenize olanak sağlıyor.

Naafiri aynı zamanda W yeteneği ile de mobillik kazanıyor ve bu sayede rakiplerinizin üzerine sizi görmedikleri yerlerden saldırabilme imkanı ortaya çıkıyor.

E yeteneği olan Eviscerate ile de alan hasarı vurabildiğiniz için birden fazla öldürme de elde edebilir ve takımınızın kaderini belirleyebilirsiniz.

Yorum yapın