Basit Adımlarla Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır? – 2023

Valorant’ta adını grubu dışında, eşleştirildiği rastgele oyunculara göstermek istemeyen oyuncular için Riot Games uzun süre önce ismini gizleme özelliğini getirmiştir. Bu içeriğimizde basit adımlarla Valorant’ta isminizi hangi ayar aracılığıyla gizleyebileceğinizi ve nasıl açabileceğinizi anlatacağız.

Aşağıdaki anlatacağımız ayarları açtığınızda partinizin dışındaki oyuncular isminizi göremezler. Adınız yerine 1,2,3,4,5 numaralı oyuncu şeklinde isminiz gözükecektir. Ancak oyuncu bir partide veya lobideyse, isminiz diğer oyunculara gösterilecektir.

İlginizi çekebilir: Valorant VAN9003 Hatası ve Çözümü

Valorant’ta İsim Gizleme Nedenleri

Valorant’ta isim gizleme nedeni oyuncudan oyuncuya farklılık gösterebilir ancak birçok oyuncu stream sniping nedeniyle isimlerini gizlemektedir. Eğer ünlü bir yayıncıysanız ve rakipler sizi tanıyorsa, o zaman ikinci bir ekrandan nerede olduğunuza bakarak sürekli olarak sizi vurabilir. Bu isim gizleme nedenlerinin en başında gelmektedir. Veya herhangi bir sebep olmadan da bazı oyuncular isimlerini gizleme istemektedirler.

Valorant’ta İsim Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır?

Valorant’taki gizlilik ayarlarını kullanarak adınızı gizleyebilirsiniz. Bu da oyuncunun parti dışındaki diğer oyuncular için anonim olması anlamına gelir.

Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde isminizi gizleyebilirsiniz.

  • Oyunu açın ve oyun “ayarlarına” gidin.
  • Daha sonra “Genel” e tıklayın, ardından ise “gizlilik bölümü” ne gidin.
  • Karşınıza çıkan ekranda “Benim adımı grubum dışındaki oyunculardan gizle” seçeneğini göreceksiniz. İsminizi gizlemek için bu seçeneği açın, isminizi herkese göstermek istiyorsanız kapatın.
valorant isim gizleme ayarının yapıldığı bölüm

Not: Bu ayarı yaptıktan sonra herhangi bir partide değilseniz adınız diğer oyunculara gösterilmeyecektir. Ancak partide olduğunuz oyunculara görünecektir.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Eşya Yükseltme (Item Upgrade) Nasıl Yapılır?

Bu Ayar Açıldıktan Sonra Ne Olacak?

Benim adımı partim dışındaki oyunculardan gizle” seçeneğini açmak, adınızı maçlarda görünmez hale getirecek ve panoda adınızı “ben” olarak göreceksiniz. Ve bir maça girdiğinizde, listedeki yerinize göre adınızı oyuncu 1-5 olarak gösterilecek ve oynamak için hangi karakteri seçerseniz seçin, isim karakter ismine dönüşecektir. Mesela Jett’i seçerseniz, adınız takımınızdaki oyunculara Jett olarak görünecek ve gösterge tablosunda ‘ben’ olarak göreceksiniz.

Aşağıdaki video’da isim gizleme işleminin nasıl yapılacağını da görebilirsiniz.

Ayrıca Valorant için hazırlamış olduğumuz diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Yorum yapın