CS:GO Bunny Hop Nasıl Yapılır? Bunny Hop Kodu

Çoğu CS:GO oyuncusu, en hızlı koşabileceğinizin zamanın bir bıçak tuttuğunuz zaman olduğuna inanır. Bu teorik olarak doğru olsa da, bunny hop zıplarken daha da hızlı gidebilirsiniz. Bunny Hop’ın kısaltması “bhop” olarak geçmektedir.

Counter Strike Global Offensive ve Counter Strike serisinde aslında Bunny Hop bir hata ile ortaya çıkmıştır. Yazılımsal bir sorun üzerine bunny hop kodları ve buna benzer CFG yapılarının ortaya çıkması ile oyunda meşru bir hal almıştır. Ancak bazen hatalardan da güzellikler ortaya çıkabilmektedir.

Bunny Hop ilk başlarda yapılması zor olan bir alıştırmadır. Birden fazla tuş kombinasyonu ve Mouse becerisi gerektirmektedir. Bu bağlamda oyuncuların tepkisi bunny nasıl yapılır gibi sorulara yöneliyor. Aslında zorlu bir süreç değildir. Oyun içerisinde 1-2 günlük kısa deneyim ile sizlerde kolaylıkla Bunny Hop yapabilirsiniz. CS:GO başta olmak üzere oyun içerisinde çoklu parkur modlarında eğlenceli süreçler ve anlar yaşanabilmektedir.

CS:GO Bunny Hop Nasıl Yapılır? Bunny Hop Kodu
CS:GO Bunny Hop Nasıl Yapılır?

CS:GO Bunny Hop Kodu

Bunny Hop, sadece kodlar aracılığı ile olabilecek bir durum değildir. Bu sebepten dolayı öncelikle kodlardan ziyade kendinizi oyuna adapte etmeniz gerekmektedir. Başarınızı desteklemek için ham sayılara ve istatistiklere ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki satırı autoexec dosyanıza veya konsola eklemek, hareket hızınızı takip etmenizi sağlayacaktır.

 • cl_showpos 1

Bu komut, saniye başına kare (FPS) bilgi tablosuna benzeyen benzer bir istatistik getirir. Komut, koordinatlardaki konumunuz, açılar ve en önemlisi mevcut hızınız gibi bilgileri sağlar.

İlginizi Çekebilir  Stray: Malo İçin Kırmızı, Sarı ve Mor Bitkiler Nerede Bulunur?

Hareketsiz duruyorsanız, hız doğal olarak sıfırda olmalıdır. Bir bıçakla koşuyorsanız 250 hızda olacaktır. Düz bir çizgide zıplayan bunny hop aslında daha yavaş hıza neden olacağını fark edeceksiniz. Düz bir çizgide tavşan atlama alıştırması yapmak, temelleri anlamak için iyi bir fikir olsa da, hızınızı artırmak için bunny hop sırasında da atış yapmanız gerekir.

Bunny Hop doğru şekilde yapıldığında hızınızı 300’ün üzerindeki değerlere yükseltebilir, bu da bıçakla koşmaktan 50 daha fazladır. Özel oyunlarda ve normal maçlarda çılgına dönebilirken, bunny hop hızınız rekabetçi oyunda 285.94 civarında sınırlanacak. Bu, hem 64 hem de 128 sunucuları için geçerlidir ve rekabetçi bir şekilde oynuyorsanız bu kaçınılmaz bir sonuçtur.

CS:GO’da Bunny Hop etkinleştirmeden önce, chat komut satırına  (sv_cheats 1) Hile kullanımını etkinleştirir. Ardından, komutları girmeniz gerekir:

 • sv_enablebunnyhopping 1;
 • sv_autobunnyhopping 1;
 • sv_maxspeed 1000;
 • sv_staminalandcost 0 veya sv_staminajumpcost 0.

Manuel bunny hop yasaldır ve tüm sunucularda kullanılabilir. CS:GO’da otomatik bunny hop’a yalnızca özel sunucularda izin verilir. Resmi sunucularda hile yapmak yasaktır ve yasaklamaya neden olabilir.

CS:GO’da Hızlı Bunny Nasıl Yapılır?

CS:GO’da tavşan zıplaması nasıl yapılır, bu soru aslında tuş kombinasyonuna olan aşinalığınız ile ortaya çıkabilecek basit bir cevaptan ibarettir. Nasıl ki klavyeyi 10 parmak kullanan yetenekli kişiler var ise Bunny Hop’ta aynı şekilde bir yetenekten ibarettir. Bu bağlamda Bunny Hop nasıl yapılır gelin kısaca madde madde inceleyelim.

 • İlerlemeye başla
 • Boşluk Atlama düğmesine basın
 • Havadayken yön hareket tuşuna basın (A veya D)
 • Farenizi aynı yönde hareket ettirin
 • A’ya basarsanız, farenizi sola hareket ettirin. D’ye basarsanız, farenizi sağa hareket ettirin
 • İnmeden hemen önce zıplamaya bir kez daha basın
 • Karşıt düğmeyle üçüncü adımı tekrarlayın
 • Üçüncü adımda A kullanılmışsa, bu sefer D’yi kullanın ve tam tersi
 • Farenizi seçtiğiniz yön tuşuyla aynı yönde hareket ettirin
İlginizi Çekebilir  Valheim'da Mantar Nasıl Bulunur ve Yetiştirilir?

Şeklinde kombinasyon sürecini tekrarlamanız gerekmektedir. Oyuncuların bu kısımda yaptıkları en büyük hata ise A tuşuna bastıklarında Mouse’ı sağ tarafa çevirmek gibi hatalar ya da doğru noktada boşluk tuşuna basmamalarından kaynaklanmaktadır. Oyunun içerisinde bazı modlarla birleştirilen yapıya bakılacak olursa Bunny hop yapmak için genellikle aynı yana doğru çevrilmesi gereken tuş kombinasyonunu doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Ayrıca bakınız: İşinize yaracak tüm CS:GO konsol kodları

Bu bağlamda oyuncular A tuşuna bastığında kafalarını sağ tarafa doğru çevirirlerse bu büyük bir hatadan ibaret olacaktır. Bu Sebepten dolayı Mouse’ı hangi yöne çevireceğinizi karar vermeniz gerektiğini iyi bir şekilde anlayıp karar vermelisiniz.

CS:GO’da bazen alıştırma yapmak için kullanabileceğiniz bazı Bunny Hop haritaları mevcuttur. Bu haritalar;

 • bhop_sqee_csgo
 • bhop_elements
 • bhop_lego2

Bu haritalarda otomatik bunny hop kullanımına izin verilmektedir. Bu, profesyonel sunuculara gitmek bhop yapmanızı hızlandıracaktır. Ayrıca deneyim ve tecrübe konusunda da aynı şekilde sizinle eşdeş olan tecrübe edinmeye çalışan kişilerle tanışabilirsiniz.

CS:GO Bunny Hop Nasıl Yapılır? Bunny Hop Kodu
CS:GO Bunny Hop Nasıl Yapılır? Bunny Hop Kodu

Counter Strike 1.6’da Bunny Yapma Yöntemleri

Bunny hopp, Counter Strike 1.6’da hızlanmak ve çatışmadan hızlıca kaçmak için en ideal yöntemdir. Bunny Hop işlemi, bir tavşanın yapacağı gibi zıplamayı ve hareket etmeyi içerir. İleri ve bir yandan diğer yana zıplıyorsunuz, bu da rakibinizin size nişan almasını çok zorlaştırıyor. Bunny Hop nişan almada zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Gelen ateşten kaçınmak ve aynı anda rakiplerinize yaklaşmak için denemeler yapabilirsiniz.

 • “W” tuşu ile ilerlemeye başlayın.

Atlamak için “Boşluk” tuşuna basın. “W” tuşunu bırakın ve sırasıyla “A” veya “D”ye basarak sola veya sağa doğru hareket ettirin.

Farenizi, karakterinizin atış yaptığı yöne doğru hareket ettirin.

Tam olarak yere düşmek üzeriyken tekradan boşluk space tuşuna basın. Farenizi her seferinde vurduğunuz yöne doğru hareket ettirin. Süreçte uzmanlaşmadan önce bir süre tavşan atlama alıştırması yapmanız gerekebilir.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark Argos Phase 3 Kılavuzu

Hızlı Bunny Hop yapmak için Counter Strike 1.6’da CFG kullanabilirsiniz. Yıllardır aktif olarak ve hâlen kullanılmakta olan kısa bir cfg komutu vardır. Bu komutlar sayesinde hem oyunculuğunuzu hem de bunny hop hareketlerinizi hızlandırmış olursunuz.

 • alias +jump_2 “alias _special j_bhop; j_start”
 • alias -jump_2 “alias _special j_stop”
 • alias j_bhop “+jump;wait;-jump;wait;j_start”
 • alias j_start “special”
 • alias j_stop ” “
 • bind “space” “+jump_2

Bu kodlar herhangi bir komut satırına yapıştırma komutları değildir. Bunlar aksine CFG komut satırına işlenebilecek belirli bir algoritmik yapıya sahip olan yazılımsal verilerdir.

Bunny Hop yapması eğlenceli bir şey. Topluluk tarayıcısında hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için sayısız Bunny Hop haritası var. Bu tür bir hareketi gerçekleştirmek için parmaklarınızı eğitmek genellikle Counter Strike’ta yardımcı olur. Birçok haritada karmaşık atlamalar bulunur. Bhop yapmayı öğrenmek, hareketinize ince ayar yapmak için atılan birçok adımdan sadece biridir.

Profesyonel oyunlar sırasında da kullanışlı olabilir. Örnek olarak Dust 2’yi alın. A long’a olan mesafe, kapılara doğru giden CT ve T oyuncularının kabaca aynı anda buluşacakları şekilde ayarlanır. Bu, göz atarken bir avantaj elde etmek için her milisaniyenin önemli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, Bunny Hop’ta iyiyseniz, ilerleyiş konusunda ve diğer Base’ye giderken ya da bomba kurmaya giderken bu süreç sizlere avantaj sağlayacaktır. Rakibiniz köşeyi döndüğünde, aim işaretinizi zaten kafasına doğrultmuş olacaksınız.

Ayrıca, CS:GO FPS artırma yöntemleri içeriğimiz de okuyabilirsiniz.

“CS:GO Bunny Hop Nasıl Yapılır? Bunny Hop Kodu” üzerine bir yorum

Yorum yapın