Fortnite Chapter 3 Season 2’nin Haritası Yayınlandı

Fortnite Chapter 3 Season 2: Resistance‘ın çıkışı için kapalı kalma süresi sona ererken, büyük güncellemeyle gelecek olan yepyeni haritanın da görünümü ortaya çıkmış oldu.

Fortnite’ın en yeni sezonu ‘Resistance‘ olarak adlandırılıyor ve IO ve Seven, adanın kontrolünü ele geçirmek için savaşırken topyekün savaşa odaklanıyor. Ancak, kötü şöhretli Battle Royale haritasında meydana gelen bu kadar çok yıkımla birlikte, pek çok değişiklik olacağı kesin.

Fortnite Chapter 3 Season 2
Fortnite Chapter 3 Season 2

Fortnite Chapter 3 Season 2 Haritası

Fortnite’ın Resistance isimli yeni sezonunun haritasını henüz görmediyseniz, önceki haritaya göre farklılıklar olduğunu söylemek gerekir.

Happy Power isimli bir Twitter kullanıcısı ve aynı zamanda bir yayıncı, Fortnite Chapter 3 Season 2’nin haritasını sızdırdı.

Aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere bir önceki harita ile yeni harita arasında çok büyük farklılıklar bulunmuyor. Ancak ada içerisinde devam eden bir savaş olduğu açıkça ortada.

Fortnite Chapter 3 Season 2’de yer alan bir diğer yeni özellik, hangi grupların hangi alanlardan sorumlu olduğunu gösteren “war overlay” bölümüdür. İlk olarak bu sızıntı FortTory tarafından tespit edildi.

Fortnite War Overlay Nedir?

Peki Fortnite’daki bu yeni özellik olan war overlay nedir? War Overlay, ada içerisindeki savaş devam ederken ve ada kontrolü el değiştirdikçe farklı bölgelere ayırılan ve bu bölgeleri kontrol eden IO ve The Seven taraflarının yönettiği bölümü göstermektedir.

Aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi, adanın büyük bir kısmı, muhtemelen IO’nun rengi olan kırmızı renktedir. Haritadaki mavi ana hatların, The Seven tarafından yönetilecek olan direniş tarafından kontrol edilen bölümler olması bekleniyor.

Son olarak, Fortnite Chapter 3 Season 2 Resistance için yayınlanmış olan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  League of Legends 13.2 Yama Notları Belli Oldu!

Yorum yapın