Valorant Initiator Ajanları Ve Komboları

Valorant Initiator Ajanları Ve Komboları

Takım çalışmasının önemli olduğu bir taktiksel birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu olan VALORANT drr. Oyunda farklı özelliklere ve yeteneklere sahip ajanlar (karakterler)  arasından seçim yaparak takım halinde savaşılır.. Ajanların bazı özellikleri ve yetenekleri, takımın oyun tarzını belirleyen ve kazanma şansını artıran unsurlardan bazılarıdır.  Bu nedenle, oyuncuların hangi roldeki ajanları seçeceklerine dair iyi bir anlayışa sahip olmaları gerekir.

VALORANT‘ta dört farklı tarzda oyun oynayan ajanlar vardır. : Duelist, Sentinel, Controller ve Initiator. Her roldeki ajanlar farklı özelliklere ve yeteneklere sahip olup, takımın farklı ihtiyaçlarına göre belirlenir.

DUELİST AJANLAR

Valorant Initiator Ajanları
Valorant Initiator Ajanları

VALORANT Oyununda Duelist rolü, takımın saldırı ve teknik stratejisinde hareketlilik ve agresif özelliklere sahiptir.. Bu roldeki  oyuncu ajanlar, rakip takımın hareket kabiliyetini zorlayarak kontrol noktalarını ele geçirme veya düşman takımı baskı altında tutma gibi saldırgan eylemler gerçekleştirirler. Duelistler, rakiplerini doğrudan hedef alan saldırı yeteneklerine ve mobilite sağlayan yeteneklere sahiptirler.

VALORANT‘ta şu anda altı duelist ajan bulunmaktadır: JettPhoenixReynaRazeNeon ve Yoru. Yeni Ajanlar Eklendiğinde anında buradan Paylaşacağız.

Duelistler, takımın saldırı stratejisinde önemli bir rol oynarlar. Ancak, oyuncuların bu roldeki ajanları kullanırken, takımın hedefleri ve stratejileri göz önünde bulundurarak dikkatli bir şekilde oynamaları gerekir. Eğer aşırı agresif hareket edilirse, oyuncular kolayca yakalanabilir ve takımın dezavantajlı bir pozisyona düşmesine neden olabilirler.

İlginizi Çekebilir  Street Fighter 6, Bir Teaser Fragman ile Duyuruldu

SENTİNEL KARAKTERLER

Emmanuel SEO How to play sentinels 1664204490364 1668469615400

VALORANT ‘ta Sentinel rolü, takımın savunma stratejisinde önemli bir rol oynayan ajanları ifade eder. Sentinel ajanları, takımın savunma hattında kalabalıklaşma veya düşmanların kontrol noktalarını ele geçirme girişimlerine karşı koyma görevi üstlenirler. Bu roldeki ajanlar, düşmanların pozisyonlarını tespit etmek ve takım arkadaşlarına bilgi sağlamak için taktiksel yetenekleri kullanabilirler.

VALORANT‘ta şu anda dört sentinel ajan bulunmaktadır: ChamberSageCypher ve Killjoy.

Sentinel ajanları, takımın savunma stratejisinde önemli bir rol oynarlar. Ancak, oyuncuların bu roldeki ajanları kullanırken, takımın savunma hattını korumak için sadece taktiksel yeteneklerini kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda agresif hareket eden düşmanları da engelleyerek takımın dezavantajlı bir pozisyona düşmesini önlemeleri gerekir. Sentinel ajanlarının taktiksel yetenekleri ve takım çalışması ile birlikte kullanıldığında, takımın savunma stratejisi oldukça güçlü hale gelebilir.

CONTROLLER AJANLAR

CONTROLLER

ALORANT ‘ta Controller rolü, takımın kontrol stratejisinde önemli bir rol oynayan ajanları ifade eder. Bu ajanlar, düşmanların hareketlerini kısıtlayarak ve kontrol noktalarını ele geçirerek takımın avantajını sağlamak için tasarlanmışlardır.

VALORANT‘ta şu anda beş Controller ajan bulunmaktadır: BrimstoneHarborOmenViper ve Astra.

Controller ajanları, takımın kontrol stratejisi için oldukça önemlidir. Bu ajanlar, takımın avantajını sağlamak için düşmanları hareketlerinde kısıtlayarak ve kontrol noktalarını ele geçirerek takım arkadaşlarına daha iyi bir pozisyon sağlayabilirler. Controller ajanları, takım çalışması ve taktiksel yeteneklerini kullanarak, takımın kontrol stratejisi oldukça güçlü hale gelebilir.

INITIATOR AJANLAR

3895b790 00fb 11ec adf7 41cfe958c216

VALORANT ‘ta Initiator rolü, düşmanları keşfetmek ve ortaya çıkarmak için tasarlanmış ajanları ifade eder. Bu ajanlar, düşmanların pozisyonlarını tespit etmek için kullanılan yeteneklere sahiptirler. Ayrıca, düşmanların pozisyonlarını değiştirmelerini engelleyebilen saldırılar yapabilirler.

İlginizi Çekebilir  Mesajlar WhatsApp'den Telegram'a Nasıl Aktarılır?

VALORANT‘ta şu anda altı Initiator ajan bulunmaktadır: SovaKay/oFadeBreachGekko ve Skye.

Initiator ajanları, takımın stratejisi için oldukça önemlidir. Bu ajanlar, düşmanların pozisyonlarını keşfederek ve onları hareketlerinde kısıtlayarak takımın avantajını sağlayabilirler. Initiator ajanları, takımın birçok farklı bölgesinde sürpriz saldırılar yaparak düşmanları ortaya çıkarmak için tasarlanmışlardır. Takım arkadaşlarına yararlı bilgiler sağlayarak, Initiator ajanları takımın planını koordine etmelerine yardımcı olabilir ve takımın stratejisi için gereken avantajı sağlayabilirler.

Valorant DİĞER Ajanların Listesi

VALORANT’ta 23 ajan bulunmaktadır. Bu ajanların 5’i kontrol uzmanı, 6’sı düellocu, 6’sı öncü ve 5’i gözcüdür.

No. Ajan Tür Ülke Çıkış Yaması
01
Brimstone icon Brimstone Valorant controllerKontrol Uzmanı US ABD Beta
02
Viper icon Viper Valorant controllerKontrol Uzmanı US ABD
03
Omen icon Omen Valorant controllerKontrol Uzmanı Belirsiz
04
Killjoy icon Killjoy Valorant sentinelGözcü DE Almanya 1.05
05
Cypher icon Cypher Valorant sentinelGözcü MA Fas Beta
06
Sova icon Sova Valorant initiatorÖncü RU Rusya
07
Sage icon Sage Valorant sentinelGözcü CN Çin
09
Phoenix icon Phoenix Valorant duelistDüellocu GB Birleşik Krallık
10
Jett icon Jett Valorant duelistDüellocu KR Güney Kore
11
Reyna icon Reyna Valorant duelistDüellocu MX Meksika 1.0
12
Raze icon Raze Valorant duelistDüellocu BR Brezilya Beta
13
Breach icon Breach Valorant initiatorÖncü SE İsveç
14
Skye icon Skye Valorant initiatorÖncü AU Avustralya 1.11
15
Yoru icon Yoru Valorant duelistDüellocu JP Japonya 2.0
16
Astra icon Astra Valorant controllerKontrol Uzmanı GH Gana 2.04
17
KAYO icon KAY/O Valorant initiatorÖncü ATE 3.0
08
Chamber icon Chamber Valorant sentinelGözcü FR Fransa 3.10
19
Neon icon Neon Valorant duelistDüellocu PH Filipinler 4.0
20
Fade icon Fade Valorant initiatorÖncü TR Türkiye 4.08
21
Harbor icon Harbor Valorant controllerKontrol Uzmanı IN Hindistan 5.08
22
Gekko icon Gekko Valorant initiatorÖncü US ABD 6.04
23
Deadlock icon Deadlock Valorant sentinelGözcü NO Norveç 7.0

VALORANT CROSSHAİR RENK KODLARI İSİMLİ YAZIMIZ İLGİNİZ ÇEKEBİLİR..

Valorant Crosshair (Nişangah) Renk Kodları

“Valorant Initiator Ajanları Ve Komboları” üzerine bir yorum

  1. Bence Bu Site Çok İyi Oyun Önerilerine Baktım En Sevdiğim Oyunlar 1.siraya Çok yakın Demek İstediğim Hakkını Veren Site Kötü Oyunları En Sona Almışlar Karma Karısık Değil Ve Benim Oynadığım Oyunlar Valorant Cs Go Ve Yeni Oyunlar Bulmak İstiyorum Ve Bu Site Cidden Hakkını Veriyor Ben Beğendim Sizde Beğeneceğinizi Düşünüyorum

    Yanıtla

Yorum yapın