Fifa 22 İçin Crossplay Testleri Başladı, Yeni Nesil Konsollara ve Stadia’ya Geliyor

EA, Fifa 22 için Crossplay testinin yakın gelecekte başlayacağını, ancak bu özelliğin yalnızca PlayStation 5, Xbox Series S|X ve Google Stadia sürümleri için geleceğini duyurdu. Ayrıca, gelecekteki diğer FIFA oyunları için bir test ortamı olarak hizmet veren çevrimiçi modlardan yalnızca ikisiyle sınırlı olacak.

Crossplay Nedir ve Hangi Modlar İçin Kullanılabilir?

FIFA 22 için Crossplay, oyunu farklı platformlardan oyuncularla oynama özelliğidir. Crossplay özelliği sayesinde çevrimiçi sezonlar ve çevrimiçi dostluk maçlarında mevcut olacak, yani FIFA 22’yi bir arkadaşınızla başka bir platformda oynamayı seçebilir veya potansiyel olarak başka platformlarda oynayan oyunculara karşı çevrimiçi sezon klasmanlarına girebilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu crossplay testi, FIFA 22’nin PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Stadia sürümlerinde tüm oyunculara sunulacak.

Fifa 22 Crossplay
Fifa 22 Crossplay

Crossplay Neden Sadece Çevrimiçi Sezonlarda ve Çevrimiçi Dostluk Maçlarında Kullanılacak?

EA bu konu ile ilgili şunları söyledi “Oyuncularımızın mümkün olduğunca çok sayıda arkadaş ve başkalarıyla oynamasını sağlamak isterken, oyuna yeni sorunlar ekleme şansını azaltmak amacıyla testi bu iki modla sınırladık. Bu iki moddan aldığımız oyun verilerinin ve geri bildirimlerin, Cross-play’in gelecekteki oyunlarda nasıl daha fazla uygulanabileceği konusunda bilgi vermeye yardımcı olacağından eminiz.”

Crossplay Testi Nasıl Aktifleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır?

Crossplay testi etkinleştirildiğinde, FIFA 22’nin ana menüsündeyken, sağ alt köşede ilgili düğme istemiyle açılabilen bir widget bulacaksınız. Buradaki widget sayesinde crossplay özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri ve Daha Fazlası

Kısacası, PC oyuncuları ve eski nesil konsol oyuncuları için, yani PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri için crossplay özelliği aktif olmayacak.

Yorum yapın