Birinin Sizi iPhone’da Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Birine ulaşmak için birkaç girişimde bulunmanıza rağmen karşı tarafın aramalarınıza veya mesajlarınıza yanıt vermemesi gerçekten sinir bozucu. Aradığınız kişinin aramalarınıza yanıt vermemesi veya aradığınızda otomatik olarak meşgule düşüyor olması, oldukça açık iki şeye işaret ediyor. Ya göz ardı ediliyorsunuz ya da engellenmişsiniz demektir.

Birinin iPhone’da numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanın kesin bir yolu olmasa da, birinin iPhone’da numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanıza yardımcı olabilecek bazı uygulanabilir yöntemler vardır.

Birinin iPhone’da Numaranızı Engelleyip Engellemediğini Kontrol Etmenin 6 Yolu

Çağrılarınızın ulaşamamasının veya mesajların hedefe ulaşamamasının birçok nedeni olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, bir sonuca varmadan önce tüm testleri yaptığınızdan emin olun.

Bir Mesaj Gönderin ve Cevap Gelmesini Bekleyin

Birinin Sizi iPhone'da Engellendiğini Nasıl Anlarsınız?
Birinin Sizi iPhone’da Engellendiğini Nasıl Anlarsınız?

Muhtemelen birinin iPhone’da numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanın en kolay yolu bir mesaj göndermek ve yanıtı kontrol etmektir. Öyleyse, gizemi aradan çıkarmak için bu ipucunu deneyin.

  • iPhone‘unuzdaki Apple Mesajları uygulamasına gidin -> konuşma dizisini seçin -> kısa, bir mesaj yazın ve gönderin.
  • Gönderilen mesajın hemen altında “Teslim Edildi” uyarısını alırsanız, bu engellenmediğiniz anlamına gelir. Bu kişi büyük olasılıkla sizi görmezden gelmeye çalışıyor.
  • Ancak “Teslim Edilmedi” gibi bir uyarı alıyorsanız veya herhangi bir bildirim görmüyorsanız, numaranız bloke edilmiş olabilir.
İlginizi Çekebilir  iPhone'u Fabrika Ayarlarına Döndürme (Sıfırlama) İşlemi Nasıl Yapılır?

Diğer taraftan, zayıf hücresel bağlantının veya rastgele iMessage hatalarının da mesajların başarıyla iletilmesini engelleyebileceğini unutmayın. Mesaj gönderdiğiniz kişi, aramaları ve mesajları uzak tutmak için Uçak modunu etkinleştirmiş olabilir. Bu nedenle, mesajınız iletilemezse, bir süre (hatta saatler) bekleyin ve ardından tekrar deneyin.

Karşı Tarafı Aramayı Deneyin ve Sesli Mesaj Özelliğini Test Edin

Birini aramaya çalışıyorsanız ve arama tekrar tekrar iPhone‘unuzdaki sesli mesaja yönlendiriliyorsa, bu olası bir engellemenin işaretidir. Başka biriyle konuşuyorlarsa ve aramanızı reddetmeyi seçerlerse, aramanız sesli mesaja yönlendirilir. Bu durumda karşı tarafın geri dönmesini bekleyebilirsiniz.

Aramanız Bir Kere Çaldıktan Sonra Meşgule Düşüyorsa Ne Yapmalısınız?

Aramanız bir buçuk kez çalar ve iOS cihazınızdaki sesli mesaja yönlendirilirse, bu, engellenmiş olabileceğinizin bir başka göstergesidir. Telefon kapanırsa veya şarjı biterse, yaptığınız aramanın doğrudan sesli mesaja yönlendirileceğini belirtmekte fayda var. Odak modu etkinleştirilirse, aramanızın tamamlanmasını engelliyor olabilir.

Arayacağınız Kişinin Numarasının Başına *67 Yazın ve Bilinmeyen Numara Olarak Arayın

Birinin Sizi iPhone'da Engellendiğini Nasıl Anlarsınız?
Birinin Sizi iPhone’da Engellendiğini Nasıl Anlarsınız?

Numaranızın iPhone‘da engellenip engellenmediğini kontrol etmenin bir diğer yolu, arayan kimliğini devre dışı bırakmak ve ardından karşı tarafı aramaktır. Onu bu kadar kullanışlı yapan şey, numaranızı gizlemenize ve alıcının arayan kimliği okumasında “Özel” “Anonim” veya “Kısıtlı” olarak göstermenize izin vermesidir. Kolluk kuvvetleri gibi hassas alanlarda çalışan veya işle ilgili arama yapmak zorunda olan kişiler, telefon numaralarını gizlemek için bu özellikten yararlanır.

  • Bu nedenle, telefon numarasının önüne *67 ekleyin ve ardından arayın. Örneğin, *67895454475. Aramanız normal bir şekilde çalıyorsa veya kişi aramayı yanıtlıyorsa, numaranızın engellenmiş olma ihtimali yüksektir.
  • Ülkenizde arayan kimliğini devre dışı bırakmak için kodları öğrenmek için arayan kimliği Wikipedia sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm ülkelerin arayan kimliğinin devre dışı bırakılmasına izin vermediğini unutmayın. 911 veya 112 gibi acil durum numaralarına yapılan aramalarda maskelenemeyeceğini de unutmamak gerekir.
  • Ayrıca iOS, arayan kimliğinizi gizlemenize izin veren bir ayar da sunar. Bunu yapmak için iPhone -> Telefon -> Arayan Kimliğimi Göster’deki Ayarlar uygulamasına gidin ve ardından geçişi kapatın.
İlginizi Çekebilir  Realme 11 Telefon İncelemesi

Bir Arkadaşınızdan Aramak İstediğiniz Numarayı Aramasını İsteyin

Birine ulaşmaya çalıştığınızda ve ulaşamadığınızda, sizi engelleyip engellemediğini öğrenmenin belki de en kolay yolu, karşı tarafı arkadaşınızdan aramasını rica etmektir. Bunu yaptığınızda, eğer arkadaşınızdan aradığında karşı tarafın telefonu uzun uzun çalıyor ve telefonu açıyorsa, bu açıkça aramak istediğiniz kişinin sizi engellediğinin açıkça bir göstergesidir.

iPhone’da birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın en kolay yolu bunlardır. Umarım işinize yaramıştır.

Yorum yapın