Söylenti: Call of Duty: Warzone 2, Yeni Nesil Konsollara ve PC’ye Gelecek

Ortaya çıkan en yeni habere göre, Call of Duty: Warzone 2’nin 2023 yılında piyasaya sürülmek üzere PS5, Xbox Series X ve PC için bağımsız bir devam oyunu olarak planlandığı bildiriliyor.

Bu bilgi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına rağmen “en azından” sonraki üç Call of Duty oyununun PlayStation’da bulunacağını iddia eden bir Bloomberg raporunun ardından geliyor.

Raporun yayınlanmasının ardından, tanınmış bir sızdırıcı olan Tom Henderson, piyasaya sürülmek üzere sıradaki üç Call of Duty oyununun önerdiği bir liste paylaştı ve bunlar arasında isimsiz bir Call of Duty oyunu olan 2022 için Call of Duty: Modern Warfare 2 yer alıyor.

Daha sonra tweet’ine devam eden Henderson, düşündüğü bazı önemli şeyleri takipçileri ile paylaştı. Görünüşe göre, Warzone devam oyununun orijinal ücretsiz oynanabilen Battle Royale ile hiçbir ilgisi olmayacak ve bunun yerine sadece mevcut nesil konsollarda ve PC’de yayınlanacak. Henderson, “Warzone 2 tam anlamıyla budur… Warzone 2, yalnızca mevcut nesil konsollarda ve PC’de yer alacak. Daha iyi donanım için tamamen yeni bir oyun.” sözlerini sarfetti.

Call of Duty: Warzone 2
Call of Duty: Warzone 2

Sonraki Call of Duty Oyunları PlayStation’da Yer Almayabilir

Activision cephesinden resmi bir açıklama gelmediği için bunlar şimdilik söylenti olarak havada kalıyor.  Ancak doğru çıkarsa Call of Duty: Warzone 2, PlayStation platformunda mevcut olan son Call of Duty oyunu olabilir. Ve bir Warzone devam oyunu PlayStation’da mevcut olsa bile, Activision’ın ilk lansmanından sonra ne kadar süre ve ne ölçüde PlayStation’daki güncellemeleri desteklemeye devam edeceği, Microsoft’un birinci taraf stüdyolarıyla münhasırlık planlarına kesin cevaplar verene kadar belirsiz kalacak.

İlginizi Çekebilir  Steam Half-Life Oyunu Kısa Süreliğine Ücretsiz

Call of Duty: Warzone 2, 2023 Yılında Piyasaya Sürülebilir

Ayrıca Tom Henderson’ın attığı tweet’e göre, Treyarch tarafından geliştirilmekte olan yeni Call of Duty: Warzone 2, 2023 yılı içerisinde piyasaya sürülecek ve Modern Warfare 2 ise 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmüş olacak.

Microsoft’un Blizzard Activision’ı satın almasından sonra akıllara mevcut oyunların PlayStation’a çıkmama olasılığı ağır bassa da, Microsof’un tam olarak ne yapacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Yorum yapın