Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorununun Çözümü

Eğer bu yazıyı okuyorsanız, sizde Hogwarts Legacy‘de siyah ekran sorunu ile karşılaşmışsınız demektir. Bu içeriğimizde bu sorunun nasıl giderileceğine dair çözüm sunmaktayız.

Pek çok Harry Potter hayranı, en son Hogwarts Legacy DLC söylentileri üzerine heyecanla süpürgelerinin üzerinde uçarken, bazı oyuncular oyunla ilgili, oyun başlatıldığında veya oyun içerisinde iken çökme, takılma ve siyah ekran gibi sorunlar yaşıyor.

İlginizi çekebilir: Hogwarts Legacy’de görünüm nasıl değiştilir?

İlginizi çekebilir: Hogwarts Legacy: Arithmancy Bulmaca Kapıları Nasıl Açılır?

hogwarts legacy siyah ekran sorununun çözümü
hogwarts legacy siyah ekran sorununun çözümü

Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Birçok oyuncu Hogwarts Legacy siyah ekranının 3-5 dakika sonra otomatik olarak kaybolduğunu ve bir süre bekledikten sonra oyuna geri döneceklerini bildirdi. Ancak, oynamak için bir süre beklemeniz gerekeceğinden bu ideal bir çözüm değildir.

Bu nedenle, hata uyarısından sonra açılışta Hogwarts Legacy siyah ekranını kalıcı olarak düzeltmek için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

  • %AppData%\..\Local\Hogwarts Legacy\Saved\Config\WindowsNoEditor konumuna gidin ve gameusersettings.ini dosyasını Not Defteri ile açın. Dosyanın en altına şu kodu ekleyin:

\[ShaderPipelineCache.CacheFile\]

LastOpened=Phoenix

r.ShaderPipelineCache.Enabled = 0

  • Grafik sürücünüzün önceki sürümüne geri dönün.
  • Alt+Tab ile oyun penceresinden çıkın, birkaç dakika bekleyin ve sonra tekrar girmeyi deneyin.
  • Virüsten koruma/güvenlik duvarınızı devre dışı bırakmayı deneyin ve çalışan tüm uygulamaları sonlandırın ve herhangi bir fark yaratıp yaratmadığına bakın.
İlginizi Çekebilir  Soygun Oyunu Crime Boss: Rockay City Duyuruldu - Çıkış Tarihi ve Daha Fazlası

Umarız önerilerimizden biri sorunu çözer ve kısa sürede Harry Potter’ın büyülü dünyasını keşfetmeye geri dönersiniz. Biraz sabır ve ısrarla siyah ekran sorununun üstesinden gelebilir ve kendinizi Hogwarts Legacy’nin büyüleyici dünyasına kaptırabilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücünüzün Güncel Olduğundan Emin Olun

Muhtemelen zaten yeterince duymuşsunuzdur, ancak yeni bir oyunda herhangi bir siyah ekran sorunu için en yaygın düzeltme, GPU sürücülerinizi güncellemektir.

Yeni bir Nvidia Geforce veya AMD sürücü güncellemesi varsa hemen edinin. Bugünlerde büyük ölçüde yeni bir büyük sürümle aynı zamana denk gelecek şekilde piyasaya sürüldüler ve GPU’nuzun Hogwarts Legacy’yi çalıştırmak için amaca yönelik olarak onu bekleyen bir sürücüsünün olması çok yüksek bir ihtimal.

Şunu belirtmekte fayda var ki, her zaman ekran kartı güncellemeleri yeni çıkan oyunla düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle eğer ekran kartınızı güncellediyseniz bir önceki sürüme geri dönebilirsiniz.

Arka planda Çalışan Gereksiz Uygulamaları Kapatın

Arka plan görevlerinizden bazıları gereksiz olabilir ve bunların kaldırılması gerekir. Bunu Görev Yöneticisi’nin yardımıyla yapabilirsiniz. Tüm bu gereksiz arka plan görevlerinin cihazınızın performansı üzerinde etkisi vardır, bu nedenle oyununuz için kesinlikle gerekli olmayan her şeyi kapatmanızı öneriyoruz.

Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorununun Nedeni Nedir?

Oyuncuların açılışta veya Hogwarts Legacy’deki hata uyarısından sonra siyah ekran sorunuyla karşılaşmasının birkaç nedeni olabilir.

Olası sebeplerden biri, oyunun sorunsuz çalışmasını engelleyebilecek uyumsuz grafik sürücüleridir. Diğer bir olası neden, sisteminizdeki virüsten koruma programları veya hız aşırtmalı bileşenler gibi diğer yazılım veya donanımlarla çakışmalar olabilir.

Birçok oyuncuya göre, grafik sürücülerini en son sürüme güncelledikten sonra siyah bir ekran almaya başladılar. Hogwarts Legacy’nin mevcut sürümünün grafik sürücünüzün en son sürümüyle uyumsuz olması, dolayısıyla siyah ekran sorunu olması mümkündür.

İlginizi Çekebilir  2023 Yılındaki En İyi Valorant Oyuncuları

Bu nedenle, ideal olarak, önceki sürücü sürümüne geri dönmek, Hogwarts Legacy siyah ekran sorununu çözmelidir. Nvidia/AMD veya Hogwarts Legacy ekibi bu sorunu ele alıp bir yama yayınladıktan sonra en son sürüme güncelleyebilirsiniz.

Yorum yapın