Discord Sunucusunda Özel Emojiler Nasıl Oluşturulur ve Yüklenir?

Discord, içerisinde barındırdığı birçok özellik ile birçok kullanıcının son yıllardaki odak noktası haline geldi. Çeşitli emojiler, GIF’ler, hareketli görseller ve daha birçok özellik ile sunucu sahiplerinin kullanabileceği birçok özelliği barındırıyor. Ancak bazen, varsayılan emoji setinin yeterli olmadığı ve nasıl hissettiğinizi göstermek için mükemmel GIF’i bile bulamadığınız zamanlar vardır.

Ancak, özel emoji desteği sayesinde Discord kullanıcısıysanız tüm bunlar için endişelenmenize gerek yok. Discord, etkileşimleri daha eğlenceli hale getirmek için sunuculara özel emojiler yüklemenize ve kullanmanıza olanak tanımaktadır. Sunucusunu güzelleştirmek isteyen biriyseniz, bu makalede Discord sunucunuza nasıl özel emoji oluşturacağınızı ve ekleyeceğinizi öğreneceksiniz.

Discord Sunucunuz için Özel Emojiler Yaratın (2022)

Özel emojiler Discord sunucularında yaygın olarak kullanılsa da, Discord Nitro aboneliğiniz varsa bunları DM’lerde de kullanabilirsiniz. Bunun dışında, Discord’daki özel emoji desteği hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Discord Özel Emojiler Nedir?

Her şeye en baştan başlayalım. Emojiler son yıllarda hemen hemen herkesin, birçok durum ile ilgili kendi ifade etme biçimini sanal ortamda göstermeye yarıyor. Bu nedenle birçok sosyal medya mecrası ve çeşitli birçok uygulama gibi Discord’da kendinizi daha iyi ifade etmek için özel emojiler kullanmanıza olanak tanır.

Bu emojiler sabit veya hareketli olabilir. Discord sunucunuza 50’ye kadar statik ve 50’ye kadar animasyonlu emojiyi ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Ancak, siz ve diğer sunucu üyeleri, Discord’da animasyonlu emojileri kullanmak istiyorsanız o zaman bir Discord Nitro üyeliği satın almanız gerekiyor. Ayrıca, bir Nitro aboneliğine sahip olmak, sunucular arasında emoji göndermeyi de mümkün kılar. Yani diyelim ki kendinize ait bir sunucunuz var ve burada oluşturmuş olduğunuz hareketli emoji’leri diğer sunucularda da kullanabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  AAA Oyun Nedir? Neden Önemlidir?

Yukarıda belirttiğimiz üzere, sunucunuzda varsayılan olarak 50 ücretsiz emoji yuvası bulunur. Bir Discord sunucusu Seviye 1 avantajlarının kilidini açarsa (2 Nitro artırma), ek 50 emoji yuvası alırsınız. Bu, artık toplam 100 adet kullanılabilir emoji yuvasına sahip olacağınız anlamına gelir. Ayrıca, Seviye 2 sunucularda (15 Nitro güçlendirme) 150 yuva bulunur ve Seviye 3 sunucularda (30 Nitro güçlendirme) sırasıyla 250 yuva bulunur.

Discord için Özel Emoji Oluşturma Adımları

Discord’da özel emoji oluşturma adımlarına geçmeden önce birkaç şeyi aklınızda tutmanız ve Discord sunucunuz için özel emojiler oluşturmanız gerekir. Emoji görüntü boyutunun 128×128 piksel olması ve görüntü ve görüntü boyutunun 256KB’ı geçmemesi gerektiğini unutmayın. Bunu söyledikten sonra, devam edelim.

Discord emoji için resim kırpma
Discord emoji için resim kırpma
 1. Özel emoji olarak kullanmak istediğiniz resmi seçin ve 1:1 oranında kırpın. Burada FastStone Image Viewer kullanıyorum, ancak herhangi bir fotoğraf düzenleme yazılımı da kullanılabilir.
 2. Kırptıktan sonra resmi 128×128 piksel olarak yeniden boyutlandırın ve PNG olarak kaydedin. İfadeniz artık kullanıma hazır.
Discord emoji için resim boyutlandırma
Discord emoji için resim boyutlandırma

Discord emojilerinizin şeffaf bir arka plana sahip olmasını tercih ederseniz, Photoshop veya Remove.bg gibi popüler web sitelerini kullanarak arka planı kaldırabilirsiniz. Ayrıntılı talimatlar için Photoshop olmadan görüntülerden arka planı kaldırma kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

Discord Özel Emojilerini Toplamanın En Kolay Yolu

Tüm bu adımlar çok zaman alıcı geliyorsa, mevcut Discord sunucularından iyi emojileri kolayca seçebilirsiniz. Söylediği gibi, iyi sanatçılar kopyalar ve büyük sanatçılar çalar. Mevcut sunuculardaki havalı emojilerden nasıl ilham alacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu yöntemin Discord Masaüstü uygulaması ve web ile sınırlı olduğunu unutmayın. Bunu Discord’un mobil uygulamasında yapamazsınız.

Discord emojiyi kaydetme
Discord emojiyi kaydetme
 1. Artık ne zaman beğendiğiniz bir emoji görseniz, sunucuya gönderilen bir emojiye sağ tıklamanız yeterli.
 2. Discord’u bir web tarayıcısından kullanıyorsanız, “Görüntüyü Farklı Kaydet”i seçin ve görüntüyü PC’nize kaydedin.
 3. Resmi Discord uygulamasını kullananlar, ifadeye sağ tıkladıktan sonra “Resmi Kaydet” seçeneğini seçmelidir.
İlginizi Çekebilir  Valorant Alarmbot Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?
Discord emojiyi kaydetme
Discord emojiyi kaydetme

Birisi kendi sunucusuna emoji eklemek için tüm sıkıcı yeniden boyutlandırma işini zaten yaptığından, özenle seçtiğiniz bu özel emojileri yüklemek için sunucu ayarlarınıza gidebilirsiniz. Discord sunucunuza nasıl özel emoji ekleyeceğinizi öğrenmek için sonraki bölüme bakın.

İlginizi çekebilir: En iyi Discord müzik botları nelerdir?

Masaüstünde ve Web’de Discord Sunucunuza Özel Emojiler Yükleyin

Özel emojiler oluşturduktan sonra, bunları kendi Discord sunucunuza eklemeye hazırsınız. Masaüstünde ve web’de bir Discord sunucusuna özel emojileri nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Discord sunucusuna emoji yükleme
Discord sunucusuna emoji yükleme
 • Discord sunucunuzu açın ve sunucu adının yanında sol üst köşedeki aşağı oka tıklayın.
 • Görünen seçenekler listesinden “Sunucu Ayarları”nı seçin.
Discord sunucusuna emoji yükleme
Discord sunucusuna emoji yükleme
 • Sol kenar çubuğundan, Sunucu Emojisi bölümüne geçmek için “Emoji”ye tıklayın ve “Emoji Yükle” düğmesine basın.
Discord sunucusuna emoji yükleme
Discord sunucusuna emoji yükleme
 • Bir emoji yükledikten sonra onun için bir takma ad belirleyin. Bu önemlidir ve emojiye erişmek için bu kısayolu kullanacağınız için emojiyi temsil eden adı ayarlamayı unutmayın. Discord’da hızlı bir şekilde emoji göndermek için takma adı ‘:’ arasında yazabilirsiniz.

Örneğin, aşağıdaki resimdeki emojiyi göndermek için anahtar kelime ‘:umm_okay:‘. Tüm emojilerinizi Discord sunucusuna eklemek için bu adımları tekrarlayın.

Discord sunucusuna emoji yükleme
Discord sunucusuna emoji yükleme

Mobilde Discord Sunucusuna Özel Emoji Yükleme

Mobil cihazlarda özel emoji ekleme yöntemi masaüstüne benzer, ancak adımlar biraz farklıdır. Android veya iOS uygulaması aracılığıyla Discord sunucunuza özel emojiler eklemek için aşağıdaki adımlara göz atın.

 • Discord sunucunuzu mobil cihazınızda açın ve sunucu adının yanındaki dikey üç nokta menüsüne dokunun. Bir sonraki sayfada, “Ayarlar” üzerine dokunun.
Mobil'de Discord için emoji yükleme
Mobil’de Discord için emoji yükleme
 • Discord’daki Sunucu Ayarlarına girdikten sonra, “Emoji”ye dokunun ve sayfanın üst kısmında bulunan “Emoji Yükle” düğmesine basın.
Mobil'de Discord için emoji yükleme
Mobil’de Discord için emoji yükleme
 • Telefonunuzun dosya yöneticisi uygulamasından oluşturduğunuz emojiyi seçin ve “Yükle”ye dokunun. Takma adı ayarlayın ve özel emojiyi kaydetmek için sağ alt köşedeki “Kaydet” düğmesine basın. Siz ve tüm sunucu üyeleri artık eklediğiniz özel emojiyi kullanmaya başlayabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Forza Horizon 5 Series 10 Güncelleme Notları
Mobil'de Discord için emoji yükleme
Mobil’de Discord için emoji yükleme

En İyi Discord Emoji Oluşturucu Web Siteleri

Emoji.gg

Mevcut emojileri karıştırıp eşleştirerek özel emojiler oluşturmayı tercih ediyorsanız, Emoji.gg kaçırmamanız gereken bir web sitesidir. Bu web sitesinden özel emojiler indirebilir veya doğru kombinasyonları seçerek kendiniz oluşturabilirsiniz. “Download.PNG” düğmesine basmak, az önce oluşturduğunuz özel emojiyi PC’nize indirecektir. Web sitesinin kullanımı oldukça basittir ve aşağıdaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Emoji.gg
Emoji.gg

Kapwing

Kapwing, Discord sunucunuz için özel emojiler yapmak için kullanabileceğiniz başka bir web sitesidir. Web sitesinin tarayıcı içi düzenleyicisi, dışa aktarmadan önce katmanlar, metin eklemeyi ve ifadeyi tercihinize göre ayarlamayı kolaylaştırır. Emojiniz hazır olduğunda, emojiyi PC’nize kaydetmek için “Görüntüyü Dışa Aktar” düğmesine tıklayın.

Discord Emoji Kapwing
Discord Emoji Kapwing

MakeEmoji

Özel emojinizi yapmak için görüntüleri manuel olarak yeniden boyutlandırmakla ilgilenmiyorsanız, görüntüyü doğrudan MakeEmoji’ye yükleyebilirsiniz. Ardından emojiyi web sitesinden saniyeler içinde indirebilirsiniz. MakeEmoji ayrıca, özel emoji deneyiminizi geliştirmek için orijinal görüntünüze dayalı, kullanıma hazır animasyonlu emojiler sunar. Bu, onu oradaki en iyi Discord emoji yapımcısı web sitelerinden biri yapar.

MakeEmoji
MakeEmoji

Discord Sunucunuzu Özel Emojilerle Kişiselleştirin

Böylece Discord’da özel emojiler oluşturup yükleyebilirsiniz. Özel emojiler size yetmiyorsa Discord’un yeni Çıkartmalar özelliğine de göz atabilirsiniz. Ancak özel emojilerin aksine, bu Çıkartmaları kullanmak için Discord Nitro’ya ihtiyacınız var. Hazır buradayken, faydalı Discord botları listemize göz atın ve Discord sunucunuza nasıl bot ekleyeceğinizi öğrenin. Sunucunuzu yönetmenize, roller atamanıza, bir grupla müzik dinlemenize ve daha pek çok şeye yardımcı olabilirler.

Yorum yapın