World of Warcraft’ın Bir Sonraki Genişleme Paketi Nisan 2022’de Duyurulacak

Blizzard Entertainment, World of Warcraft için yeni bir genişleme paketi (expansion) ve bir Warcraft mobil oyun duyurusu da dahil olmak üzere, önümüzdeki aylarda bir dizi yeni Warcraft tanıtımına hazırlanıyor.

World of Warcraft’ın Bir Sonraki Genişleme Paketi 19 Nisan’da Duyurulacak

Blizzard, geçtiğimiz 15 Mart tarihinde yeni Hearthstone genişlemesinin detayları açıklamıştı. Şimdi ise sırada World of Warcraft için yeni genişleme paketi var. Blizzard Entertainment, 19 Nisan’da yeni World of Warcraft için yeni genişleme paketini ve detaylarını açıklayacak. Son World of Warcraft genişletmesi olan Shadowlands 2020’de piyasaya sürüldü, yani WoW’da yeni bir maceranın zamanı geldi.

World of Warcraft'ın Bir Sonraki Genişleme Paketi Nisan 2022'de Duyurulacak
World of Warcraft’ın Bir Sonraki Genişleme Paketi Nisan 2022’de Duyurulacak

Warcraft İçin Yeni Mobil Oyun Mayıs’ta Duyurulacak

Potansiyel olarak en büyük sürpriz, uzun süredir söylentileri dolaşan Warcraft mobil oyununun açıklanacağı Mayıs ayında geliyor.

Blizzard’ın uzun süredir Warcraft ile ilgili bir mobil oyun üzerinde çalıştığı söyleniyor. Blizzard, mobil oyunun 2021’de bir Warcraft mobil oyununun “gelişmiş geliştirme” aşamasında olduğunu onayladıktan sonra 2022’de duyurulacağını söylemişti.

Önceki söylentiler, Blizzard’ın Warcraft evreninde geçen bir Pokemon Go tarzı AR oyunu geliştirdiğini belirtmişti. Ancak Pokemon Go’nun 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana, battle royale oyunları, otomatik dövüşçüler ve hatta Genshin Impact gibi açık dünya oyunları dahil olmak üzere mobil alanda popüler hale gelen birçok yeni tür var.

Bir seri olarak Warcraft, Shadowlands’in 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana çeşitli dış faktörlerden etkilendi. Oyuncular genel olarak Shadowlands ile birlikte oyunun eski tadının olmadığını açıkça belirtiyor. Bakalım Blizzard yeni gelecek olan genişleme paketi ile birlikte ne gibi yeni içerikleri bizlere sunacak.

İlginizi Çekebilir  Tüm Valorant Silahları, Skinleri ve Paketleri

Son olarak, Blizzard, şüphesiz dünyanın en büyük MMORPG’si üzerinde bir miktar etkisi olacak olan Activision Blizzard’ın satın alınmasının bir parçası olarak Xbox’a da dahil edilecek.

Yorum yapın